Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fejvadi

    nagyúr

    válasz #86973952 #35 üzenetére

    Nem tudom.
    27 éve vagyok kutyatenyésztő és én hoztam az országba legelőször Amerikai Staffordshire Terrier-t, de nekem volt másodikként Amerikai PitBull Terrier, szintén elsők között volt Bull Terrier tenyészetem (eredeti Amcsi törzskönyvvel és soha egy kutya se vett részt verekedésen) Saját tenyésztésű kutyával lettem Európa győztes, azóta se volt Magyar Staffordos. Ezenkívül, Argentin dog, Tosa, Fila Brasileiro, Akita Inu, Kaukázusi, Dél Ázsiai, nem is sorolom, Szóval mind kemény kutya, de sosem kellett kütyü, pedig igen gyakran volt a létszám 50 felett. Most mát csak a Sztafi és az Amerikai Bulli érdekel. Lehet ezt a Bulli-t még nem ismered. Én akkor is azt mondom, akinek ilyen vacak kell, ahhoz hogy a kutya szocializálódjon, az tartson inkább halakat. :)

  • Fejvadi

    nagyúr

    válasz #86973952 #38 üzenetére

    Igen ismerem a tacskókat, elég sokat kellett kiképeznem kotorékra és apám kimondottan nagy tacskókedvelő volt. Elég önfejűek, de egy kis jutalomfalattal, mindent el lehetett érni. Nagyon szeretik a hangjukat hallatni. :) Tudod ha az emberek tudatosan és felkészültebben vágnának a kutyatartásba, nem lenne ennyi az utcákon, menhelyeken, ennyi mentálisan tönkretett, sérült kutya. Én simán pofán vágok bárkit az utcán ha meglátom, hogy kutyát bánt. A vadászat mindig tele van veszélyekkel.

    (#39) kovy79
    Hidd el, még az a kutya is hálásabb a szép szóért és szeretetért, mint a ráerőltetem az akaratomat. Azért vannak szélsőséges esetek, ez nem vitás.

  • RedSwallow

    tag

    válasz #86973952 #78 üzenetére

    "a Trackimo mini nagyjából három napnyi készenléti időt biztosít" - Ez lenne a hosszú üzemidő? A méretben igazad van.
    Jó dolog a chip, de én is találtam kutyát, a menhelyen azt mondták nincs benne, aztán kiderült, hogy mégis van csak "elmászott", addigra már 1 hét eltelt gazdi nélkül. Nyakörvre telefonszám mindenképp és még mindig inkább telefon mint Trackimo.

  • SaGa59

    őstag

    válasz #86973952 #62 üzenetére

    A mostani csaunk egy szaporítótól elkobzott menhelyi szuka. Nagyjából 5 éves lehetett, amikor hozzánk került. Még az állatorvos se tudta megmondani pontosabban, mert a fogai töredezettek, kopottak, láthatóan rágta a talán betonvas hálóból csinált "kennelét". 5 év kellett, hogy a házon kívül (pl udvaron) férfi ember (a fiam vagy én) a közelébe tudjon kerülni, ha nincs pórázon. Idegen még most sem. Addig csak a nejem és a lányaim tudták megfogni és behozni, ha ő maga nem akart a házba bejönni. Előlünk rettegve menekült. Pedig tudja, hogy nem bántjuk, bent gond nélkül elvagyunk vele, szót is fogad, amennyire a csauk szoktak. Az utcán, pórázon meg bennem bízik meg igazán, velem érzi biztoságban magát. Volt már, hogy így is rettegve megpördült egy munkaruhás férfi láttán és ha nincs rajta hám és póráz, vagy kicsúszik a kezemből, sose érem utól. Így is hazáig rohant, majd a kapun belül látható megkönyebbüléssel és hálával dörgölőzött hozzám. Fél óra múlva megint nem tudtam megközelíteni max három métere, odakint. Kajával, játékkal nem lehet motiválni, nem érdekli. Egykedvű, az állatorvosnál, de máshol is maximum "hagyom magam, hamarabb szabadulok" viselkedést mutat. Kíváncsi lennék a nagytudású "az én kutyám soha se csinál olyat, amit nem szabad" kollégák mit kezdenének egy ilyen jószággal.

    Hogy ontopik is legyen: Elég sok ilyen ketyere létezik, amihez saját, feltöltős, max 2G (gprs) SIM kártyát kell használni, nincs egy központi szerver, aminél be kell regisztrálni. Még "vízálló' is van közte. Az áruk általában 30 euró környékén van.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz #86973952 #89 üzenetére

    Én a magyarázatodból még mindig nem látom, miért jobb az egyik a másiknál. A jó szándékú ember pedig mindig nélkülözhetetlen, mindegy milyen rendszert alkalmazunk.
    Én mindig szeretem a hagyományos rendszereket. Ami egyszerű és jól működik. Minek adjak szegény állatba egy chipet, ha megoldhatom egy laza nyakörvvel. Ebben a esetben távolról látszik a kutyáról, hogy valahol gondos gazdája van, a chipet látni sem lehet.

    Jevons paradox

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz #86973952 #93 üzenetére

    Biléta és chip. Kicsit OFF, de nem a trackimo-ról beszéltél, amire válaszoltam. Most miért kell újra elolvassam a cikket?

    A kötelező egy nagyon gyenge indok. Polgári engedetlenség is létezik. És sokszor elég jó dolgokhoz vezet, mert fentről csak orrunknál fogva vezetnek.
    Miért kellene rengeteg adat a kutya nyakába? A lényeg, csak hogy be lehessen azonosítani a kutyát. A megtaláló ember szándékán pedig sokkal több múlik. Hiába chipes/nyakörves/stb.. a kutya, ha nem akarják eljuttatni a gazdához. Mondjuk meg akarják tartani.

    [ Szerkesztve ]

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák