Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wortz

    tag

    És mi lesz itt még akkor ha beindul az Android One projekt, úgy igazán. Végre megéljük, hogy egy butatelefon áráért használható androidos telókat lehet majd venni. A fejlődő országok piacán ez akár robbanhat is, lehet, hogy sokan lecserélnék a meglévő klasszikus telefonjaikat egy olcsó android one-os ra.
    Az még alaposan megdobhatja a piaci részesedésüket.

    Amúgy én nem értem, hogy miért szomorkodnak itt egyesek, a droid dominanciáján. Ez teljesen törvényszerű, lévén a konkurencia képtelen érdemi alternatívát felmutatni. Ami funkcionalitásban felveszi a rendszerrel a versenyt, az egyedül az IOS, sőt, ott talán még jobb is a szoftverkínálat, cserébe az OS maga teljesen zárt, és a hardverkínálat is erősen limitált (régebben évente 1 típus, újabban évi 2), ráadásul az árazásukban is kb. a legdurvább cuccok az iPhone-ok. A világ nagyobbik részén nem engedhetnek meg maguknak egy ilyen telefont az emberek, lévén az éves fizetésük kevesebb. Van a világon egy tucat ország, ahol nem számít drágának, vagy egyenesen megfizethetetlennek.

    A WP teljesen használhatatlan, a szoftverkínálata nulla, az OS zárt, abból is egy nagyon ronda és rosszul felépített, alapvető funkciók hiányoznak belőle, és mostanában a készülékkínálat sem valami erős.

    A BB teljesen leépítette magát anno a Z10 árazásával, és az utána kijövő telefonokkal, maga a rendszer nem rossz, de az alkalmazásbolt ott is botrányosan gyenge, ráadásul a meglévő vevőik is elpártoltak tőlük, komolyan vehető piaci szereplő már belőlük sem lesz 10 éven belül. Örülhetnek, ha nem mennek csődbe.

    A FF OS még a béta szintet sem éri el, az egyéb kategória meg lényegét tekintve mérhetetlenül pici.
    Persze az összes alternatív OS-nek van valami különlegessége/előnye, ami miatt meg tud nyerni egy-egy speciális igénnyel bíró mikroréteget, de ez kevés a boldogsághoz.

    A fent kialakult képért nem hiszem, hogy a googl-t/androidot kéne hibáztatni, mint ahogy az MS-t sem, hogy asztali gépek frontján lényegében ő az egyetlen domináns szereplő, vagy az Intelt, hogy x86-on megette a világot.
    A konkurencia a hibás, hogy nem tud megfelelően árazott, és megfelelő tudású/tetszési indexel bíró alternatívát felmutatni.

    Őszintén szólva én is szeretném, ha sok alternatíva lenne, de a versenytársak teljesen t***tlenek, a saját hülyeségeikbe buknak bele. És félreértés ne essék, az android sem tökéletes, sőt nagyon sok hibája van, de összességében nézve több az előnye, mint a hátránya, amit a többi platform esetén nem, vagy nem feltétlenül mondható el.

    Hogy őszinte legyek,

  • wortz

    tag

    válasz kolosanyi #14 üzenetére

    Jó hát használni mindent lehet, még a FF OS-t is. A kérdés csak az, hogy mennyire. És az is tény, hogy az utóbbi időbe sokat fejlődött a WP, de még mindig elég versenyképtelen, és egyébként ez magából a rendszer felépítéséből következik.
    Az MS egy jó stratégiával nagyon sikeres tudott lenne az asztali OS-ek piacán, és fura módon ahelyett, hogy ezt a stratégiát vitte volna át a mobil OS-ek piacára, inkább egy az Apple megoldásaihoz hasonlóan zárt rendszert vezettek be.
    Igen ám, csakhogy ezzel a zártsággal, és az Apple másolással bevállalták, hogy ugyan azokba a limitációkba fognak ütközni, mint az Apple, sőt, ezt még megfejelték azzal, hogy a WP alapvetően... hmmm... nem túl izgalmas, hogy szépen fogalmazzam meg azt, hogy csúnya és unalmas. Ami persze szubjektív, de azért az emberek 90%-a ilyennek látja a WP-t és a csempéket.
    Emellett pedig teljes egészében testre szabhatatlan tehát még azt az esélyt is elvették, hogy akinek nem tetszik, az változtasson rajta. A fejlesztőket is eléggé megköti az MS, így sokszor a keresztplatformos appok is gyengébbek WP-re mint a konkurens platformokra.

    Mindezek közben az android kvázi lemásolta az asztali Win receptjét a telefon piacon (nyilván a könyezetspecifikus változásokat meglépték persze), és most ott tartanak a mobilokkal, és tabletekkel, ahol a Win az asztali gépekkel. Szóval igen, visszanyalt a fagyi.

    Egyébként szerintem tablet piacon az MS-nek jó esélye van komoly szereplővé válni. Nem tartom lehetetlennek (sőt, konkrétan hiszek benne), hogy ha jól sikerül a Win10, akkor néhány éven belül a piaci részesedésük lenyomhatja az iPadekét. Én akkor is ezt hiszem, ha ez az Apple pártiak kizártnak tartják. Az androidot viszont valószínűleg nem fogja tudni (részesedésben) lenyomni (legalábbis rövid távon biztos nem), mert a droidos tabletek annyival olcsóbbak tudnak lenni, hogy azzal nem tudnak majd versenyezni, de teszem hozzá nem is kell. Mert egy 20 rugós androidos tablet olyan is. Aki megveszik meg is érdemli, hogy szívjon vele.

    Ami a telefon piacot illeti, szerintem, hangsúlyozom, hogy privát véleményem, de tehát akkor szerintem csak akkor van esélyük reálisan vehető növekedésre, ha a mostani koncepcióból teljes egészében kihátrálnak. Az elmúlt 3 év bebizonyította, hogy ez nem vonzó az emberek számára. Pedig voltak jó ár/hardver arányú telefonok, voltak olyan technológiák, ami más platformon nem, voltak olyan szolgáltatások is, de mára világosan látszik hogy nincs olyan (a valóságban létező) hardver vagy szoftver, ami a WP-t el tudja adni. Lehet tovább erőltetni ezt az irányvonalat, mint ahogy a Nokia is erőltette anno a Symbiant, sőt, még akár a részesedést is fel lehet tornázni 1-2-3-5%-al , de csak iszonyatos - és fölösleges - szenvedések árán. Sokkal értelmesebb lenne nekiülni, és alapjaiban átgondolni a WP koncepciót. A WP10 jó esély lenne a szemléletváltásra. Mondjuk ezt én már a WP8-tól vártam.

  • wortz

    tag

    válasz DS39 #48 üzenetére

    De nem annyira zárt, hogy változtatni se tudj rajta. Illetve a Metro felület ilyen ott is. "Sikereres" is nagyon.

  • wortz

    tag

    válasz DS39 #73 üzenetére

    Én nem mondtam, hogy CSAK az az oka. Egy tényező a sok közül. Viszont azzal meg én nem értek egyet, hogy a késői piacra lépés a sikertelenség oka. 2 évvel jött később, mint az Android. Innen nézve akkor a Symbiannak kéne most 85%-ot vernie. Ez semmire nem indok, nem mentség, igazából nem is nagyon tényező. Mai napig sokan vannak akik "muszájból" használják a droidot, pedig vágynak valami jobbra, csak nem találják meg. Ha valaki letenne egy olyan OS-t, ami funkcionalitásában, testreszabhatsógában fel tudná venni a versenyt az androiddal, minőségi appok lennének rá, és emellett még lennének alá megfizethető árú telefonok, sokan váltanának. Én is. Erre a WP megjelenésekor bőőőőőőőőven volt esély, de persze ahogy egyre nagyobb az android dominanciája, egyre nehezebb "kinevelni" egy konkurens ökoszisztémát. A WP legnagyobb ellensége anno maga az MS volt. Emlékezzünk rá, kukázni kellett egy komplett kernelt, mert annyira képtelen volt alkalmazkodni a kor követelményeihez. Folyamatosan ment az önsors rontás, amennyit az MS bénázott a WP-vel, olyat én csak a történelemkönyvekben olvastam, megszűnt cégek kapcsán. A WP csak azért nem ment még csődbe, mert az MS áll mögötte, ami nem kicsit tőkeerős cég.
    De a jelenlegi koncepcióval én nem hiszem, hogy sikeres lehet. Ha minden így marad, örülhet ha legalább odáig eljut, hogy egy minimális profitot termelő, marginális OS-é válik. Mert eddig még csak bukott vele minden gyártó, aki gyártott WP-s telót.
    A sikerhez változtatni kell rajta, és valami minimál update nem lesz elég.

    [ Szerkesztve ]

  • wortz

    tag

    válasz DS39 #88 üzenetére

    Figyi, a WP10-et én sem írnám le, SŐT hogy őszinte legyek, megváltóként várom. Nagyon remélem, hogy az MS-nek van annyi esze, és belátja, hogy ez így tovább nem mehet. Én a WP7/8 irányvonalra mondom, hogy nem működőképes. A WP10 akár valami nagyon jó is lehet. (És reménykedem is benne, hogy az lesz). De ha csak ilyen immel-ámmal piszkálgatják, akkor abban nem sok haszon lesz. MS-éknél le kell ülni, meg kell nézni, hogy mik azok a tényezők, amik miatt az emberek nagy része idegenkedik a WP-től, és azt meg kell változtatni, ki kell javítani. Szerintem ha ezt megtennék, és tényleg sikerülne egy vonzó OS-t letenniük iszonyat sokan váltanának droidról WP-re. Valszeg én magam is visszatérnék rá. DE mondom, ahhoz tényleg olyannak kell lennie. Ebben a scenárióban nem tartom lehetetlennek, hogy egy év alatt megduplázza a piaci részesedését, mint ahogy azt sem, hogy újabb 1 év alatt bőven 2 számjegyűvé váljék. Ellenben ha marad a mostani koncepció, még 3 év múlva sem biztos, hogy elérik a 6%-os duplázást.
    Megint csak privát vélemény. No de itt hagyjuk is abba, nem is értem, hogy csúszott át ez a beszélgetés ennyire WP-re, mikor az androidról szólt eredetileg, és mint halódó konkurencia, nem csak a WP-van. Érdekes, hogy a BB-ért és társaiért senki nem emelt szót, mindig csak a WP-t kell kiemelni.

  • wortz

    tag

    válasz Pearce #90 üzenetére

    Neeeem, nem, mivel mikor a WP-vel piacra léptek, akkor még a butatelefonok bőven domináltak (szerk: ráadásul az iPhonnak is nagyobb volt a részesedése, és mérhető volt még a haldokló Symbian és a BB-is), és mindkét platform előtt egy iszonyatos tempóval bővülő piac volt. 3 évvel ezelőtt még baaaaromira messze voltunk a telített piacoktól, sőt, az volt az okostelók aranykora. Ráadás bónusz gyanánt akkor még az android sem volt annyira kiforrott valami. Ha anno, a megjelenés pillanatában egy vonzó alternatíva lett volna a WP7, akkor sokan, akik butatelóról (netán Noiáról) váltanak okostelóra, nem az Android irányba mennek el. Ezzel szemben a WP7 kb. olyan szinten volt, mint egy béta szoftver, és az MS még egy jó ideig ragaszkodott is a teljesen elmebeteg hülyeségeihez. Részben ez is hozzájárult, hogy a WP teljesen alkalmatlan volt arra, hogy "felszívja" a butatelóról váltók tömegét.

    Viszont majd ha már eljutunk oda, hogy 100 dollárért ténylegesen használható Androidos telókat kapni (ahogy említettem, Android One), és ahogy az android maga is egyre kiforrottabb lesz, (Lásd Dalvik -> ART váltás), úgy lesz egyre nehezebb ellenük harcolni.

    Szóval semmi önellentmondás nincs a kommentemben, az idő tényezőt (és a változó piaci környezetet) figyelembe véve teljesen megállja a helyét.

    Szerk: és egyébkén mondom. Sokan elégedetlenek az Andorid instabilitásával, sokan a mai napig szernének váltani, de nincs számukra értelmezhető alternatíva. Nem csak az a baj, hogy a WP 3 éve nem tudott alternatíva lenne, hanem az is baj, hogy most sem képes azzá válni. Ez pedig mind-mind az OS koncepciójából adódik, szvsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák