Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wortz

    tag

    válasz kolosanyi #14 üzenetére

    Jó hát használni mindent lehet, még a FF OS-t is. A kérdés csak az, hogy mennyire. És az is tény, hogy az utóbbi időbe sokat fejlődött a WP, de még mindig elég versenyképtelen, és egyébként ez magából a rendszer felépítéséből következik.
    Az MS egy jó stratégiával nagyon sikeres tudott lenne az asztali OS-ek piacán, és fura módon ahelyett, hogy ezt a stratégiát vitte volna át a mobil OS-ek piacára, inkább egy az Apple megoldásaihoz hasonlóan zárt rendszert vezettek be.
    Igen ám, csakhogy ezzel a zártsággal, és az Apple másolással bevállalták, hogy ugyan azokba a limitációkba fognak ütközni, mint az Apple, sőt, ezt még megfejelték azzal, hogy a WP alapvetően... hmmm... nem túl izgalmas, hogy szépen fogalmazzam meg azt, hogy csúnya és unalmas. Ami persze szubjektív, de azért az emberek 90%-a ilyennek látja a WP-t és a csempéket.
    Emellett pedig teljes egészében testre szabhatatlan tehát még azt az esélyt is elvették, hogy akinek nem tetszik, az változtasson rajta. A fejlesztőket is eléggé megköti az MS, így sokszor a keresztplatformos appok is gyengébbek WP-re mint a konkurens platformokra.

    Mindezek közben az android kvázi lemásolta az asztali Win receptjét a telefon piacon (nyilván a könyezetspecifikus változásokat meglépték persze), és most ott tartanak a mobilokkal, és tabletekkel, ahol a Win az asztali gépekkel. Szóval igen, visszanyalt a fagyi.

    Egyébként szerintem tablet piacon az MS-nek jó esélye van komoly szereplővé válni. Nem tartom lehetetlennek (sőt, konkrétan hiszek benne), hogy ha jól sikerül a Win10, akkor néhány éven belül a piaci részesedésük lenyomhatja az iPadekét. Én akkor is ezt hiszem, ha ez az Apple pártiak kizártnak tartják. Az androidot viszont valószínűleg nem fogja tudni (részesedésben) lenyomni (legalábbis rövid távon biztos nem), mert a droidos tabletek annyival olcsóbbak tudnak lenni, hogy azzal nem tudnak majd versenyezni, de teszem hozzá nem is kell. Mert egy 20 rugós androidos tablet olyan is. Aki megveszik meg is érdemli, hogy szívjon vele.

    Ami a telefon piacot illeti, szerintem, hangsúlyozom, hogy privát véleményem, de tehát akkor szerintem csak akkor van esélyük reálisan vehető növekedésre, ha a mostani koncepcióból teljes egészében kihátrálnak. Az elmúlt 3 év bebizonyította, hogy ez nem vonzó az emberek számára. Pedig voltak jó ár/hardver arányú telefonok, voltak olyan technológiák, ami más platformon nem, voltak olyan szolgáltatások is, de mára világosan látszik hogy nincs olyan (a valóságban létező) hardver vagy szoftver, ami a WP-t el tudja adni. Lehet tovább erőltetni ezt az irányvonalat, mint ahogy a Nokia is erőltette anno a Symbiant, sőt, még akár a részesedést is fel lehet tornázni 1-2-3-5%-al , de csak iszonyatos - és fölösleges - szenvedések árán. Sokkal értelmesebb lenne nekiülni, és alapjaiban átgondolni a WP koncepciót. A WP10 jó esély lenne a szemléletváltásra. Mondjuk ezt én már a WP8-tól vártam.

Új hozzászólás Aktív témák