Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vilmose33

    őstag

    válasz janeszgol #12 üzenetére

    Gx 25 is szép darab. Gx 29-em nem volt sajnos. Gx 20 viszont nagyon üzem biztos volt és már élmény volt vele a netezés is.

    A jövő most van

  • Aureal

    senior tag

    válasz janeszgol #12 üzenetére

    GX15 volt az első Sharp mobilom. A legfapadosabb a márkából, de jól el lehetett lenni vele. VGA képet már akkor is tök jó minőségűt csinált a kortársaihoz képest. Az SMS-eket még szinkronizálni lehetett a PC-n futó szoftverével, lementeni stb... Vagy 5 évig használtam.
    Utána kifutó lett a 770SH flippes modellük [link] és akcióban valami 25-ért hozzánk vágták Vodáék. Azt a mobilt nagyon szerettem, tök kényelmes volt, bár gondolom minőségben nem volt olyan teljesen, mint a GX20... széria, a kijelzője annak is ász volt minden más gyártóval szemben, főleg betekintési szögben nem nagyon volt színtorzulás, meg inverz fények, fémes háttér jelleg. Így azon már én is rengeteget wapoztam, emaileztem. Ha még előkotrom a szekrényből, már mosolyogtató a picike kijelző, hogy azon vakoskodott az ember vele, de én még filmeket is néztem rajta, 2 gigás microSD-n elfért pár hangyamozi, klip és rengeteg zene is. Utóbbit nagyon kiemelném, mert kristálytiszta hangminősége volt a hangszórójával és már m4a formátumot is ismert + ragyogóan működött diktafonként is, nem egy egyetemi előadást megörökítve, még távolabbról is akkoriban...
    Emléxem direkt szereztem utána egy Samsung mobit, Bang&Olufsen dedikált beépített hangrendszerrel és egy kalap kaki volt a Sharphoz képest.
    Volt utána 550SH-m is, de az még kisebb kijelzővel már fele olyan jól sem szólt. Nagy vágyam még a 880SH lett volna slide modellként, de azt már nem lehetett találni. Elég hamar kivonult a Sharp piacrakerülése után Európából. Szóval én meg voltam elégedve a Sharp itteni cuccaival, egyetlen dolgot kivéve, pl. a Sanyi Ericssonokhoz képest erre sehogy nem lehetett appot átküldeni vagy továbbítani, le volt tiltva os szinten. :( Ráadásul mikor az első 770-em megadta magát, a donorként használtan, de kifogástalan állapotú másik 770-en már a SIM-hez rendelten működtek az appok, azaz ha letöltöttem egyik SIM-hez wapon az alkalmazást, egy másik SIM-en tartalék telóként használva már később, újra le kellett tölteni, mert inaktív ikonként indítani sem lehetett. Sajnos kevesen foglalkoztak a Sharpok ROM főzésével is, talán csak az oroszok, így magyar nyelvi támogatással esély sem volt rájuk normális rendszert találni. Egyszer valami török cuccot toltam fel még a GX15-re és alig bírtam a nyelvi beállításokat is megtalálni. :D
    A többi szebb, jobb, drága külföldi modelljeit csak nyálcsorgatva nézegettem a japó szolgáltatóknál. Egy rokonom férje tokiói, próbáltam rávenni akkoriban, hogy hozzon egyet kintről, ha ott jár, de azt mondta, itthon tuti nem mennének a hazai hálózatokon, úgyhogy azok már hiába Androidot futtattak, maradtam az itthoni kínálatnál és a Sharpok menetelése nekem egy Motorola Defy v.1-el véget ért 2010 körül, de mindig jó emlékkel gondolok rájuk. Talán a hétvégén fel is élesztem kicsit most őket nosztalgiaként. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Rodi 4.80

    senior tag

    válasz janeszgol #12 üzenetére

    Nekem még megvan a GX29 Mclaren kiadás, istencsászár voltam mikor elővettem :DD
    Gyönyörű, pehelykönnyű és az a mechanika a zsanérokban! :Y

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák