Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    "És a Microsoftnak 2 előnye is van, amiből az egyik mármár behozhatatlan."
    Szépen leírtad amúgy a vendor lock-int. Ezért nincsenek másra driverek, nem ásért - a 90-es években a MS-nak mákja volt, és azóta abból él, hogy az ő cuccok terjedt el, mert nem volt más (ami volt, arról azért tettek, hogy ne legyen, illetve az OS/2 esetén az IBM gáncsolta magát is eleget :D ) És mivel minden Windowsra van, nem is fejleszt sok cég másra. (Érdekes, amúgy az Adobe fejlesz Mac-re, de Linuxra nem...)
    Illetve, a másik bajom a szoftver minőségével van; látszik, hogy évtizedek alatt kókányolják össze, mert már az elején sem volt átgondolt. Teljesen össze-vissza működik. Szerinted miért hagyták abba az Edge/IE fejlesztését? Valószínűleg képtelenség lett volna rendesen összerakni már, és nem érte volna meg megint újrakezdeni :D .
    Azt már nem is mondom, hogy hibát keresni Windózon? Se rendes log, se debug üzenetek, semmi. A feldobált hibaüzenetek semennyire nem informatívak, azt' jöjj rá, mi baja.

    "És amiket leírtam, ez a különbség a szabad hobbi és a fizetős mindenre használható OS között."
    A szabd hobbi OS olyan gépeken fut, és olyan dolgokat csinál, amikre egy Windows sosem lenne alkalmas :D Csak ezt az átlagember sosem látja. (Tegyél Windowst egy Power gépre, vagy egy Sun-ra, vagy IBM Z-re.)

    "Más böngészők erre nem képesek és pl. már itt ennél az aprócska feladatnál elhasal a Linux mert" valaki olyan cuccra fejlesztett, ami csak Windowsra létezik? Amúgy Win userek is meg lesznek akkor lőve, mert az IE hamarosan kimegy onnan...

    "Az ipari, félipari és ehhez hasonló alkalmazásokat és az ehhez tartozó hardver hegyeket. Előre elmondanám hogy a Linux itt nemhogy labdába sem rúg de nemleges, nulla a használhatósága."
    Ehhez képest nem egy ipari cuccot láttam, ami Linux alapú vezérlő PC-vel megy, illetve most ahol dolgozom, egy komplett termelésirányítás is megy terminálokon, hálózatról bootoló Linuxszal (beszédes, hogy az a csóka, aki power userként terelgeti ezeket, nem is tudta, hogy a termináljain nem Windows van).

    "A másik ami már nehezen überelhető hogy mindezt 1 azaz 1 platform és a maximálisan ehhez igazított, erre épülő és támaszkodó szoftveres infrastruktúra szolgálja ki. A maga teljes komplexitásával."
    Az igazi gond azzal a kajarendeléssel nem az amúgy, hogy milyen OS-en fut, hanem hogy kinek fizetik ki? Tehát megint vendor lock-in : az állami akárminél (vagy csókos cégnél), ahol csinálták, nem értettek máshoz, így Windowsra csinálták meg. Ugyanezt meg lehet csinálni más oprendszeren is, csak ahhoz olyan céget kellett volna megbízni. A Suse magyar képviselete pl. csinál ilyen rendszerintegrációt állami helyekre is.
    És az ATM-en is azért fut Windows, mert annak idején az XP-t ismerte az architect, aki kitalálta. Azt a funkcionalitást akármi tudja.

    BTW nagy céget is tudok, ahol engedélyezett kliensen Linux használat, és kényelmesen el is voltam úgy, hogy a céges gépemen Linux futott :) Szándék kérdése, meg tudásé.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz hcl #154 üzenetére

    Ja, ilyeneket nem is említek, hogy MS általi adatgyűjtés, gépzabálás...

    És azt sem értem, hogy egy Linuxot miért kellene szükségszerűen mókolni.
    Az elsődleges laposomon feltelepítem pár évente a legújabbat, aztán alig változik valami. (Amíg az adott Ubi LTS supportja tart.) Programokat meg egy Windowsra is telepít az ember, meg állítgatja a cuccokat.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #157 üzenetére

    "Vagyis Microsofték meg meg sok mostani nagy cég is valami ilyesmi helyzetbe volt és szerencséjük is volt jócskán."
    Ja, csak az ismerősöd nem szívatott meg mindenkit szar munkával, nem követelte meg, hogy csak tőle rendelhetnek, nem kent meg más embereket...

    "Tegyük fel Linux alapon futna minden.
    Ingyenes lenne? Biztos hogy nem"
    Tegyük fel? Már most azon fut.
    A szerver, amin ez a cucc keresztülmegy, a routerek egy része út közben, a SSL kibocsátó szervere, stb.
    És még mindig ingyenes.
    Amúgy lehet érte pénzt kérni (kérnek is cégek), és a (néhai)Redhat(most már IBM), Suse szépen meg is él belőle. Na meg az is, aki ért hozzá :D Ha szeretnék elkefélni minden nap 2 órát az életemből a Pestre járásra, akkor még mindig olyan helyen dolgoznék, ahol nincs Windows.

    "Biztos hogy nem mert senki nem írná meg a szoftvereket, nem üzemeltetne TB nagyágú szerverparkokat szerte a világba"
    Nem is szükséges hozzá. Nézd meg egy Debian származék csomagszerver-listáját. Alapítványok, cégek csinálják, sokkal kevesebb erőforrásból, mint amit egy MS szintű óriáscég elpazarol.
    Meg azt is nézd meg, hogy hány nyílt forrású szoftverprojekt van, amit akár ingyen is használhatsz. (Docker? Apache cuccok, amiket a fél világ használ? Mozilla Firlefranc? LineageOS?)

    " Azt azért el kell ismerni hogy némi szellemi tőke és tudás is van a mostani helyzet mögött"
    Marketinges. Meg hány egyéb céget csináltak ki közben? Értsd, megvették a Skype-ot, és lezüllesztették szint. Írtam már erről, hogy miért nem jó ötlet ilyen infrastruktúra-jellegű cuccokat cégekre bízni.

    A monopolhelyzet amúgy sehol nem kívánatos, de egy nyílt forrású szoftvert fejlesztő alapítvány miért kenne meg kormányokat (és miből), hogy használják az ő cuccát? Meg alapvetően milyen monopolhelyzet lehetne egy olyan OS kapcsán, amit bárki átírhat? :D

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz sh4d0w #166 üzenetére

    Slack - na azt pont a Teams mellé dobnám (amúgy a Teams sem rossz alapvetően, csak ennyi erőforrásból ne már, hogy ezt sikerült), a kukába.
    GW-ről most mondta egy új kollega, hogy eddig olyat supportált, és inkább elfelejtené - első kézből nem tudom, de mondjuk az Office is addig jó, amíg rá nem jössz, hogy mit zabál + hogy mekkora bloat az egész.
    A Libre meg nem tudom, mitől rossz annyira, azon kívül, hogy azt nem lehet SQL helyett használni, mint ahogyan az Excelt használják mindenhol. Komplett appokat írnak benne, mert ugyan meg lehet csinálni, csak olyan is lesz.

    @tordaitibi : A kajarendelés el tudna futni (a szervert igénylő része) egy bárhol bérelt VPS-en. De az se ördögtől való, hogy az iskolának van egy saját szervere, amin elfér.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz tordaitibi #174 üzenetére

    "Az hogy napi szinten használom, teljesen saját ízlésemre formáltam"
    Ezt megtetted amúgy a windózzal is, csak mivel nem volt más, nem tudtad félredobni.

    Most faragom a retro játszós virtuálgépem. Win98 teljesen hozza az akkori feelinget, mert se hálókártya, se videokártya nem megy kb. az ötödik driverrel sem. A hang megy, mert SB16-ot tettem bele... :D
    Ezt azért nem kéne elfelejteni, hogy azért ezt az ember simán megcsinálta annak idején Windowson is, és most is be lehet szívni úgy, hogy napokig kelljen reszelni a MS cuccokat...

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz bambano #177 üzenetére

    8139.
    És Cirrus GD4556. KVM guest, most ott tart, hogy a videoram hiába 16MB (vagy akár 64), 1024x768x256, a rendes Cirrus driverrel :D
    A lényeg, hogy ezt felejtik el sokan, hogy a MS termékeket is így tanulták meg 20-25 év alatt akár..

    @sh4d0w : Akkor a MS is tud cifra szívásokat produkálni. Addig mind a kettő jó, amíg szövegszerkesztőnek meg táblázatkezelőnek használod, amikor elkezdik rendes adatbázis meg csoportmunka-szoftver helyett használni, akkor meg cumi. Max. nem helyből, hanem pár év múlva, amikor valami elkezd nem működni, mert éppen kinyírta a MS azt a feature-t, vagy bugot, amitől működött.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák