Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    válasz DaviD202 #52 üzenetére

    Még mindig nem értem.
    Ha azt mondod, hogy a szilikonos pont a füledbe passzol, akkor miért kell olyan nagy hangerőt kipréselned a készülékből.
    Az, hogy a Sony fülese HPM70 hamarabb torzít be mint a CX300, nem más miatt van, mint a nagyon magas hangerő beállítása.
    A Sony a MegaBass hangzást úgy definiálja - idézem -
    ''A mélyhangok kiemelése alacsony hangerőnél, melynek köszönhetően javul a hangminőség, és csökken a fejhallgató kimeneten megjelenő zaj.''
    A Sony termékei - SE-nál nem tapasztaltam olyan drasztikusan, mint a hordozható cd/mp3, mp3, MD és kazettás lejátszóknál - ráadásul a hangerő emelésével csökkentik a MegaBass hatást, így kímélve a fülünket, és nem utolsó sorban a fülesünket.
    Jelenleg egy ilyet használok:[link]
    egy ilyennel:[link]
    és egyszerűen nem bírom a 30-as skálán 18-20 egységnél hangosabban hallgatni azt a zenét amit te is hallgatsz.
    Ez a Walkman előtt egy W810i-m volt, amit a HPM-70-nel használtam, szintén olyan hangerővel, hogy a külvilágot teljesen elnyomta, de agszolút nem rzonált a mély. Igen a torzítást én is ki tudtam csikarni belőle, de akkor a fülvérzés határán voltam, így nem vittem üveghangig...
    Szó mi szó, ha neked ilyen magas hangerő kell, akkor tényleg ésszerű váltanod.

    üdv:mrlujoak

    [Szerkesztve]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák