Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz feketepeti #43 üzenetére

    Szerintem maradjunk abban, hogy ez alapvetően ízlés dolga is, de:
    Az iGO-ban mindenféle szirszart állítgathatsz, a zoom módját, az újratervezés sűrűségét, a tervezés alaposságát gyakorlatilag fokozatmentes csúszkával, a többletsebességre való figyelmeztetést. A fordulók előtt városban kétszer, autópályán háromszor figyelmeztet. A Garmin városban egyszer, autópályán kétszer szól a letérő előtt, a tervezésbe ennyi beleszólásod van, hogy leggyorsabb, vagy legrövidebb. A térkép nézetét is paramérezeted, kicsivel jobban, mint a Garminban, ahol részletesség 5 fokozat + 2D/3D nézet, aztán cső.
    A tesztben a Lehel térről mentünk északnak, Káposztásmegyerre. A Garmin és a Nokia minden egyes sarkon ki akart vinni a Váci útra. Az iGO csak egyszer próbálkozott ezzel, aztán ment egyenesen, toronyiránt. Visszafelé Újpestről a Garmin és a Nokia 6,4 km-esre tervezte azt az utat, amit az iGO 4,1 km-esre kalkulált. Engem ez meggyőzött.
    Továbbá tudomásul kell venni, hogy az 59e forintos Garmin cuccban van egy darab hazai térkép és csá, míg a konkurens termék rengeteg többletszolgáltatással és +4 szomszédos ország térképével rendelkezik - olcsóbban.
    Az, hogy a kinagyított utasítás kinek mennyire fekszik, szerintem ízlés dolga. De az iGO grafikus felülete sokkal inkább ''térképszerű'', mint a Garmin matekfüzet jellegű rajzolata, több információt is hordoz, főleg ha az utcaneveket nézzük. A címbevitelek közötti különbséget sem kell túlmagyarázni, az iGO QWERTY elrendezésű gombsorából mindig eltűnnek azok a betűk, amelyek nem következhetnek az eddig beírt cím mögött, a Garmin pedig elétol egy ABC sorrendbe rendezett táblát. Beírtam, hogy Budapest, erre kijött 24 lehetőség, kerületenként. Köszi. És még csak meg sem jegyzi, hogy mi volt az utolsó város, ahol kerestem.
    Egyszerűen az a baj, hogy az iGO megüti a jelenlegi nüvi cuccokat, és ez nálam hatványozottan kijött egy közös tesztnél.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák