Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Polacheck #14 üzenetére

    ez szerintem minden Linuxos Moto-ra jellemző. nekem az E2-esem is tökéletesen össze van rakva, a fél év alatt sem kifogásolható az anyagminőség, összeszerelés. a szoftvere is szuper, ránézésre ugyanaz, mint ezen, bár egy-két feature eltér. például az enyém nem jelzi piktogrammal az ébresztő akvítságát, viszont van benne EQ. amit nem is értek ebből hogy maradhatott ki... hülye kérdés, de biztos nem nézted el? :D vagy nem lehet, hogy ez is beletartozott abba, hogy még nem sorozatgyártásos telefon?

    viszont ha már megjegyezted, hogy mit dob vissza a főszerkesztő, akkor tiszteltetem, hogy amiatt nem dobja vissza, hogy igazából a telefonok telefon funkcióiról egy árva szó sincs a tesztben... (hangminőség? térerő? hangerő? híváskezelés? hívásszűrés? ...stb) az E2-ben például nincs hívásszűrés, de erről sehol nem írnak semmit, pedig van, akinek fontos lenne...

    amúgy tetszik a teszt, és az előző megjegyzés nem ellened szól, gyakorlatilag amióta raknak kamerát a telókba az összes mobilportál össze tesztelője elfelejtette ezeket, és csak arra pattan rá, hogy milyen képeket készít...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Polacheck #16 üzenetére

    ez igaz, hogy a legtöbb telefon szinte azonos azokban a paraméterekben, mégis megnyugtató olvasni egy mondatot, ami ezt megerősíti :)

    mondjuk szerintem nem olyan megepő ez, hogy nem veszed észre a Linuxosságot, egy S40 és S60 közt sincs akkora hatamas különbség mostanában, legfeljebb sebességben. ez a nem bővíthető Linux rendszer is kb olyan az én szememben, mint az S40 a Nokiákon.

    az EQ monjuk szomorú dolog... viszont engem vigasztal az, hogy ha megvenném ezt a telefont, akkor sem a zenehallgatás miatt tenném, de csak a zenetelefonok közt árulnak linuxos Moto-t. arról nem is beszélve, hogy ez a linux elég jól tweakelhető, biztos hamarosan megjelennek rá az olyan szoftok, amiben már orvosolják a hozzáértők az EQ hiányát meg még sok mást is :)

    kár, hogy a többi jelenleg piacra kerülő telefonjuk nem ezt a szoftvert kapja még meg, pedig egyértelműen fejlettebb. talán nincs meg bennük a megfelelő hw a futtatására?

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Atlantis #29 üzenetére

    jaja, pontosan ott.
    nem tudom mennyire veri le a walkman telókat, mivel még egy sem került a kezembe. nekem tökre megfelel, de mondjuk nem azért vettem ezt sem, mert zenemobil, hanem mert linuxmobil :) és ilyen formán nem csalódtam benne, sőt, a mai napig nincs olyan telefon, amire le akarnám igazán cserélni, mert tudásban egyik sem felel meg ennél jobban. bár lehetne kicsit gyorsabb, az tuti, hogy ebben még nem 600MHz-es proci van :D
    amúgy nincs benne magyar nyelv, viszont van kínai, nekem ez volt a lényeg :P


    ez a teló tetszik amúgy, de azért azzal nem vagyok kibékülve, hogy microSD megy bele, illetve, ahogy elnézem usb-s füles kell hozzá, mert nem láttam rajta más lyukat, pedig azért csak elfért volna egy rendes jack...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Coyote2000 #37 üzenetére

    lehet, hogy a motorola is gyárt olcsón viszonylag jó füleseket, de ha már vettem a laptopomhoz egy Sennheisert, akkor azt szeretném már használni a telefonomhoz is esetleg, meg mindenhez, ami hangot ad ki :) az a sok adapter meg azért elég kényelmetlen, már egy 2,5 -> 3,5 jack átalakíó is gáz szerintem... bár zenére akármilyen walkman-mobilokat dobálnak is piacra manapság úgyis egy miniplayert ([link]) fogok venni, ez tökéletes zene és esetleg videó lejátszásra is. a telefon akksiját meg nem merítem ilyesmivel, mert ha adott esetben telefonálni kell, akkor mérges lennék, ha éppen kikapcsolna a sok zenehallgatástól :)

    de ez persze csak az én véleményem.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz zoleeka87 #51 üzenetére

    úgy tudom témákat csak buherált firmware-rel lehet feltenni. itt egy fórum, ahol elég szépen le van írva minden. ha tudsz rendesen angolul, akkor elvileg nem is kell különösebben magyarázkodni.

    viszont ami előny, hogy egyszerűbbnek tűnik ez a módszer, mint az E2 esetében a telnetes vesződés :) egyébként viszonylag biztonságos az ilyen telefonokkal szórakozni, még ha el is rontod a flashelést, akkor is általában a bootloaderig eljut a készülék, és lehet újra próbálkozni.

    jack adaptert használ valaki hozzá? azt olvastam valahol, hogy sokat ront a hangminőségen. igaz ez?

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Chelseafan #58 üzenetére

    igen, valahogy én is így vagyok most vele... pontosan ezen gondolkozom, hogy váltani kéne egy ilyenre. az E2-met imádtam, ha lett volna benne hívásszűrés, akkor szoftveresen tökéletes lett volna, hardveresen meg az volt a legjobban összerakott telefonom eddig (mondjuk a gombjai nem éppen sms-barát nyomásponttal rendelkeztek).

    szóval nagy reményt fűzök hozzá, pontosan azokkal a kiegészítésekkel, amiket említettél. illetve én amúgy is akartam venni egy CX300-at, csak olyan marha drága itt, hogy egyelőre még hezitálok.

    illetve tegnap a kirakatban megakadt a szemem a HTC Touch-on. hihetetlenül pici, képen sokkal nagyobbnak tűnik, és nagyon szép, csak elolvastam egy-két tesztet a szoftveres oldaláról... :(

Új hozzászólás Aktív témák