Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz hdsentinel #709 üzenetére

    Igen, sajnos azóta én is tapasztaltam, hogy a "concatenated drive"-ban lévő meghajtóról, hogyha egyedül van a vezérlőn, akkor sem tudja kiolvasni az adatot.

    Javasolt a RAID-es BIOS mielőbbi lecserélése normális, SATALINK BIOS-ra.
    De ezt akkor a jelenlegi kártyámmal is megtehetném, hogy lecserélem a firmware-t ?
    Vagy ehhez új kártya kellene ? Akkor árban milyen kategória lenne ez ?

    Az illesztőprogramnak elég az, amit pl. a Windows XP telepítésnél is (Floppyról, F6-al) be kell adni. Vagy esetleg egy újabb driver segíthetne, próbáljak keresni a gyártó honlapján ?
    Viszont elvileg Win7-re (x86) fogok áttérni már, azon van különbség ilyen szempontból a driver kezelésben ? Ahhoz ugye mindenképp kell majd új drivert keresni (néztem korábban, és létezik Win7-es driver, csak akkor nem töltöttem le).

    Jelenleg 2.60b van fent.
    De az új XP-re felrakom a 3.0-t holnap.
    Meg a Win7-re is, de oda csak holnapután jutok el valószinűleg.

    Ilyenkor a rendszerindításnak is működnie kell, adott esetben még jobban, mint a RAID-es BIOS esetén.
    Sajnos ezt a problémát még mindig nem sikerült megoldani, bármelyik IDE meghajtóm be van dugva, és SCSI-ről bootolok, akkor megakad a boot a Sata kártya információk kiírása után.
    Ez lehet alaplap probléma is ?
    Megpróbálom majd másnál is kipróbálni (Egy eléggé új lappal, P45-ös Asus Maximus II Formula), de valószinűleg csak egy hét múlva tudom.
    Meg ugye a "concatenated drive" beállítás is kellett ahhoz, hogy működjön a boot egyáltalán.

Új hozzászólás Aktív témák