Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kriza

    őstag

    válasz Translator #45 üzenetére

    Minőségi táp, minőségi alkatrészekkel, szóval jó ideig megbízható lesz. De azért azt nem szabad elfelejteni, hogy az elkók (elektrolit kondenzátorok) mindenképpen vesztenek kapacitásukból idővel, ami folyamatot a magas hőmérséklet meggyorsít. Azt meg, hogy pár hónap vagy év múlva milyen tápszabvány jön, nem tudhatjuk.

    De ahogy az értékelésből is láthatod, a táp különösen ajánlott, és nem véletlenül. ;)

    Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

  • kvp777

    tag

    válasz Translator #45 üzenetére

    ''Vki meg tudja nekem mondani, hogy hosszabb távra ... mennyire jó vétel az ilyesmi?''

    Semennyire. Nekem egy 400-as tapom van es eppen hogy elviszi a gepet, pedig csak egy sima P4-es es egy gf7600-os kartya van benne. (+3 merevlemez, egy optikai meghajto es 5 hutoventillator tehat csak egy hetkoznapi pcrol van szo)

    Az pedig hogy sok gep a 12 voltos agat hasznalja fokent arra utal, hogy sajat maguk allitjak elo az 5V-ot, a 3.3V-ot es a core feszt (ami persze hotermelessel jar az alaplapon). Ha ez igaz, akkor ha az alaplapgyartok tamogatnak akkor erdemesebb lenne csak 12V DC-t eloallito tapokat hasznalni. Kevesebb aramkor, nagyobb hatekonysag egyszerubb design. (es meg olcsobb es kisebb is lenne) Egyebkent nem feltetlenul tobb ag kell, hanem nagyobb kimeneti aram egy agon es akkor jobb a hatekonysag is. Ezt tobblepcsos parhuzamosan kotott mosfet-es impulzustapokkal lehet a legegyszerubben elerni. Raadasul az egy nagy buffer kondenzator miatt jobban mukodnek szunetmentes taprol is. (lasd google referencia design amit ok belso hasznalatra keszitenek)

  • rudi

    nagyúr

    válasz Translator #45 üzenetére

    A Corsair tápokra 5 év gari van, szóval ha annyi idő alatt jelentősebben kiszáradnának a kondenzátorai, és már nem adna le az ATX12V szabványnak megfelelő feszültségeket, akkor lehet menni reklamálni vele. Egy mai egy nagy VGA-s 3 GHz fölé húzott Core 2 Duo-s gép durván 300 wattot fogyaszt. Ha később négymagossal számolsz, akkor hozzá lehet adni esetleg még 50 wattot (közben csökken a csíkszélesség is). Kétlem, hogy megvalósítható (és van értelme) a mai nagy VGA-knál 100 wattal (tehát jó 70-80%-kal) többet fogyasztó VGA, szóval szerintem a 450-es Corair pár évig még bőven elég lesz. Persze van 550-es nagyobb testvére is. Egyébként a halk 450 W-osok kötüliek közül én most biztosan ezt a Corsairt venném.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák