Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    válasz LurkerSheik #59 üzenetére

    Én is így látom, kevesebb lopás, kevesebb sufni GSM-ben átvert ember. Viszont a szigorításokért cserébe elvárnám, hogy az Apple nézzen rá jobban a hivatalos szervizekre is itt Európában.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz asdf_ #87 üzenetére

    Adatokról legyen biztonsági mentés. Az elég rossz, ha egyetlen példányban létezik a telefonon vagy notebookon és azért kell izgulni a javításért. Elveszett, ellopott iPhone esetén megnyugtató legalább az adatok közt 99% nem turkál idegen.
    Az integrációnak van technikai előnye, a laptop leforrasztott RAM és SSD nem az ördög műve, ha az előnye kevesebb hely, gyorsabb és megbízhatóbb. (iPhone-ban sem véletlenül nem volt soha memóriakártya hely)
    Új M1 Mac gépeken a memória is egybeépített, legozni egyre kevésbé lehet Apple termékekkel, cserébe az integráció miatt gyorsabb és jobb. Ha fél-egymilliós laptopot vesz az ember, kinek jut eszébe nem hivatalos szervizbe vinni... (akikre az Apple-nek jobban rá kellene nézni világszerte minőségellenőrzés szempontból, mert ahogy 3rd party közt is van tisztességes és precízen dolgozó, a hivatalosnál is akad kontár, aki összekarcolva adja vissza)

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Ezekiell #158 üzenetére

    Sajnos nem ilyen egyszerű. Mert ha az egyszeri vásárló a turbados készülékét elviszi a sarki mobiloshoz ahol beleraknak gyárinak mondott bóvli alkatrészt, akkor az egyszeri vásárló nem azt gondolja pórul járt két megoldjuk okosba' céggel, hanem azt milyen szar a márka.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Ezekiell #168 üzenetére

    Persze, csak akkor vállald gond esetén szomszéd Pistikének sírjál, ne a gyártót szidd.
    És nem mondanám mindig idióta az egyszeri user, mert pl. egy 50 éves magyartanárnőnek miért is kellene tudni, hogy a sarki GSM-ben rádumált gyárinak mondott kijelző valójában nem az?

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Tikakukac #178 üzenetére

    Az integrált SSD és RAM jobb sebesség, hűtés, hely és egyéb szempontból, ez tény. Ráadásul inkább iparági trend, nem kizárólag az Apple csinálja. Mielőtt szűklátókörűen vagdalkozol.

    Ezekiell: a gyártóknak meg egyelőre joguk van úgy gyártani a termékeiket ahogy akarják, a vevő eldönti tetszik-e neki úgy vagy vesz mást ahol könnyebb legozni az alkatrészekkel, nem csak neked vannak jogaid

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Tikakukac #184 üzenetére

    Te vagy a szakértő, nézd meg az új három integrált M1 Mac gépek eredményeit, első generációs cucchoz, kínálat alja modellekhez képest nem rossz szerintem.
    Én csak annyit tudok laikus szemmel ha nincs csatlakozó kevesebb hibalehetőség, könnyebb tervezni a nyákot, venti se kell (Air) vagy be se kapcsol ahogy láttam előző vs új Macbook Pro tesztben, találd ki melyik csinálta némán. Memória is már be van építve, feltételezem gyorsabb így, kisebb hely.
    Azt látni régóta a vékonyabb, könnyebb, csendesebb, hordozható eszközök igénye miatt az integráció, kicsinyítés felé megy a világ, otthon legozni egyre nehezebb, majd az elektromos autók rendszereit se a szomszéd bütyköli két sörért a sarki boltból szerzett utángyártott alkatrészekkel.
    Ilyen a fejlődés, a kovácsműhelyek is rendkívül igazságtalannak tartották az autó miatt elfogyott a lópatkolás munka, az írógép szerelők a számítógép miatt, tíz éve kisírtuk magukat azért is otthon nem tudom egyszerűen lepattintani a telefon hátlapot és kicserélni az akkut, hanem egybe van építve. Mondom ezeket úgy szeretek legozni én is, desktop PC-t soha nem vettem készen, hanem szerettem otthon összerakni válogatott alkatrészekből, kényelmes volt ha a VGA megadta magát csak kihúztam. Viszont elfogadom az integrált laptopok esetében már vinni kell szervizbe, adott esetben teljes cserére.

    iPhone jack elhagyás? Amit más gyártók is követtek? Mi van vele? Ne mondd még ennyi év után is sírsz a telefonos jack után. :D

    "
    Mielőtt szűklátókörűen vagdalkozol.
    Protip: mielőtt ilyeneket leírsz csak kérdeznéd meg mit is csinálok."

    Előbb olvasd el az előzményt, leírták: Laptopoknál is inkább az előnyét élvezem a “mindent forrasszunk az alaplapra” trendnek. Könnyebb, vékonyabb, így sokkal kényelmesebb cipelni.

    Amire te: "Apple felhasználók ezrei élvezik a forrasztott háttértár és RAM előnyeit. Mind a 20 grammot amit spóroltak és amiért sz0pnak mint atom."

    Én erre írtam ne legyél szűklátókörű, mert egyáltalán nem csak az Apple-nél divat a leforrasztott SSD, fogsz találni Surface, Dell laptopoknál is valószínűleg. Ahogy nem csak az Apple hagyta el telefonról a jack dugót. Ha már itt vagyunk spoiler alert: 1-2 év múlva más gyártó is ki fogja hagyni a headsetet és töltőt a telefon dobozából. A második mondatod pedig nettó vagdalkozás, miért lenne szopás mint atom, az csak a te dolgod ha nem látod az integrált, zártabb rendszer előnyeit és lekezelően bohócozol másokat. Igen, szerelhetőség szempontból nem jók, csak éppen userek milliói más szempontok alapján keresnek terméket. Ha van két laptop, egyik szerelhető és legozható könnyen, de a másik integrált gyorsabb, csendesebb, könnyebb, több üzemidő, akkor én azt választom.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Ezekiell #188 üzenetére

    Gátolja? Hirdettek programot, lehet csatlakozni. Tudom az is rossz. Viszont annyira nem baj szerintem, ha próbálják kiszűrni a mutyi alkatrészekből mutyi módon dolgozó szervizeket. A tisztességesen, precízen dolgozók helyzetét inkább a mutyizók lehetetlenítették el, nem a gyártó aki miatt eleve létezik a munkájuk. Már csak arra kéne program, hogy a hivatalos helyeket is ellenőrizzék a gyárból, mert ott is lehet kókányolás ahogy autószervizeknél. Lekopogom, nekem még nem romlott el semmi, de baj esetén meggondolnám Bécsben van igazi Apple Store, hogy inkább oda vinném. Feltételezem jobb lehet a szolgáltatás minősége budapesti APR vagy szolgáltató partnernél. Viszont sarki GSM-be és szomszéd Pistikéhez eszembe se jutna vinni, maximum csak úgy, ha már értéktelen amúgy a készülék.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz 7Heads Drago #210 üzenetére

    Onnan hogy látom? :) Én is szívesen legoztam itthon válogatott alkatrészekből desktop PC-t, soha nem vásároltam polcról levett kész gépet. Lehet bitang gépet építeni, viszont ezt nem csapod a hónod alá mint egy laptopot és ha az a fontos akkor az integrált kicsi a jobb.

    Ha vékony, könnyű, csendes, hordozható eszköz a fontos akkor laptopnál szerintem kényelmes a gyártó rakta össze, integrált, optimalizált, megoldható a csend és jobb üzemidő. Zárt rendszer előnyei. Nézd meg az új M1 Macbook eredményeit. Airben venti sincs már, mert nem kell. Pro-nál hallgasd zúgó régi vs néma új. Plusz az üzemidő előnyök az új javára. Mivel integrált RAM, vásárláskor kell kiválasztani mennyi legyen, mert utólag nem bővítheted, nem cserélheti szomszéd Pistike, de én akkor is ezt választanám szívesebben. Usert nem fogja érdekelni a szerelhetőség, ha azt látja a lezárt nem legozható laptop néma és gyorsabb és sokkal tovább bírja az akku.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz 7Heads Drago #215 üzenetére

    Hűtő, mosógép esetén tényleg rossz. De még annál is fene tudja, elektronikai panel nálunk rendben volt, az ékszíj miatt kellett szerelőt hívni. IT cuccoknál viszont fejlődik annyit a technika, hogy egyébként is kidobnád a régit 5 év után, mert van már jobb. Amikor kezdtek bejönni a Full HD lapostévék, mi se forrasztgattuk tovább a régi dobozos Philips kondijait. Most a Full HD elromlik nem azt mondom javítsák meg, hanem azt már itt a 4K korszak, vegyünk olyat, újat.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Tikakukac #219 üzenetére

    Nekem nyolc mit csinálsz. M1 teszteket sikerült megnézned? Összességében jobb, kényelmesebb, halkabb, jobb üzemidő az új még integráltabb, még zártabb Mac az előzőhöz képest, ennyi a válaszom ott a tesztvideó. Aki legozni akar, nyilván ne ezt vegye. Az integráció felé megy a világ, tetszik vagy sem, autótól tévéig már nem úgy van otthon egyszerűen nekiállunk szerelgetni a szomszéd szakival. Te 2020-ban tényleg a forrasztott SSD-n csodálkozol még mindig, és a jack dugó elhagyásán? A torx csavarok miatt is sírjunk egyet! Jogtalan, hogy mezei csavarhúzóval nem lehet szétszedni!

    ollie: :U hát igen, én már csak ilyen hülye vásárló vagyok, hogy hivatalos forgalmazótól vettem iPhone-t, amit baj esetén szakszervizbe vinnék. Választhattam volna például a Turbado és sarki MutyiGSM kombót is, de nincs annyi eszem.

    hcl: gondolom megnézed mit veszel, látod 16 GB a max RAM lehetőség az M1 Mac esetében, úgy kalkulálsz ha kevés árulják még az Inteles verziót is ha számodra az felel meg jobban. 1st gen termék, gondolom következő években M2, M3 már viszi 32-t is?

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    Ha legozni és utólag bővíteni akarok, akkor nem laptopot veszek, hanem asztali PC-t építek. Laptop, tablet, telefon esetén pedig vásárláskor megnézem mit tud és jó-e az úgy, 2020-ban számomra nem újdonság a leforrasztott SSD és RAM ezért nem is kérem számon a gyártóktól a könnyű szerelhetőséget, bővíthetőséget. User kiválasztja vásárláskor milyen Surface, milyen Macbook és annyi.
    Ha betelik a 64 gigás telefonom nem fogok sírni miért nem lehet utólag még bővíteni. Ha én vagyok a kakukktojás és az én szememnek jobb az LCD, hiába állok fejre az új 12-es iPhone sorozat csak OLED kijelzővel kapható. Egyébként notchot is utálom, de elfogadom az van.

    Adatmentésről megteszem amit tudok. Telefonon iCloud bekapcsolva, Mac gépem nincs de ott is felhő és time machine külső lemezre, Windows gépen a beépített File History külső lemezre és Onedrive felhő + 3rd party szakosodott backup programok sora, akár teljes system image. Rokonságban is elmagyaráztam a Gmail címükhöz tartozik felhő tárhely is és egy pár ezres pendrive-ra is másolják le minimum. Lekopogom szerencsére még nem kerültem olyan helyzetbe, hogy a szervizes tudásában vagy Kürt kft-ben kelljen bíznom mert csak egyetlen példányban az elromlott laptopon volt meg a fontos adat. Bárcsak mindenki komolyan venné a biztonsági mentést!

    Azt pedig én is írtam többször, hogy a hivatalos szervizekre is jó lenne ránézni a gyártóknak, mert sajnos vannak horror sztorik ott is. Márkától függetlenül tévétől fényképezőig.

    "Nem azért rak be a sufnigsm egy fos csájníz kijelzőt abba a szaros telefonba, mert át akar baszni, hanem mert a piros hó esik, akkor sem tud eredeti gyári kijelzőt szerezni ahhoz a szarhoz sehonnan."

    Ha gyártó partner lesz akkor tud. :D Biztosan vannak becsületes sarkiGSM szervizesek akik korrekten tájékoztatnak, nem kétlem. Viszont az is probléma a mutyiGSM bizony szó nélkül beleszereli a rosszabb made in ebay kijelzőt, akkut, de bemeséli vevőnek van olyan jó a "gyári minőségű utángyártott" mint az eredeti és vevő örül olcsón megúszta a javítást. Aztán vagy elégedett lesz vagy nem, és useren múlik a sarki szervizest vagy a gyártót szidja. Új szabályokkal user legalább látja tényleg gyári az alkatrész.

    A tisztességes szervizesek szempontjából érthetőbb a panasz amikor variálnak a gyártók, azért ez a viszony mindig az alkalmazkodásról szólt, a gyártó-szerviz alárendeltség mindig adott. Right to repair mellett ott van az is a gyártónak joga van a saját módszere szerint gyártani és ehhez alkalmazkodni kell. Autószerelők világa is ez régóta, egyre több az egybeépítés és szoftveres ellenőrzés, nem olyan egyszerű már mint régen a Trabant.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz <Lacy85> #253 üzenetére

    Egyeseknél a lehülyézés az alapértelmezés. :) Megnézek tesztvideókat, hogy némán teszi a dolgát az M1 laptop amíg az Intelesben megy a venti, elolvasok ground-breaking, never seen before jelzőket használó Anandtech cikkeket és nekem úgy jön le M1 chip integráció és integrált memória kapcsán hogy új lehetőségek, jobb, gyorsabb, kevesebbet fogyaszt, halkabb a számítógép, és akkor is le vagyok hülyézve hogy csak benyaltam a marketinget, mert a kiabálóknak a moduláris legozható modul és PCIe slot tetszik jobban. (annak is megvan az előnye, asztali PC-n én is szívesen legozok, laptopnál viszont nem csodálkozom az integrált cuccokon)

    How unified memory blows the SoCs off the M1 Macs

    With M1 Macs, memory isn't what it used to be

    https://www.anandtech.com/show/16252/mac-mini-apple-m1-tested

  • #86564352

    törölt tag

    válasz hcl #266 üzenetére

    "Az M1-en annyi a truváj, hogy ott nem arról van szó, hogy a RAM az alaplapon van, hanem hogy magában a SoC-ban. Ebben az esetben tényleg lehet gyorsabb, de ez már más kategória..."

    Számomra viszont erről van szó, erről cikkeznek a tech oldalak, hogy újdonság, milyen lehetőségek vannak ilyen integrációval.
    Felőlem kis manók és koboldok is lehetnek az M1 laptopban, ha a tesztek szerint jobb, gyorsabb, halkabb, hosszabb üzemidejű mint a legozható társai, akkor nekem a koboldos tetszik. :) 2020-ban én nem csodálkozom forrasztott SSD és forrasztott RAM, csatlakozó nélkül jobb helykihasználás, ez előnyösebb szerintem vékony laptop, tablet esetén. És az integrációval mit csinálnak. A legozhatóság, szerelhetőség, utólag bővíthetőség témán én könnyen túllépek, egyszerűen ahogy eddig iPhone, iPad vásárláskor el kellett dönteni milyen tárhellyel kéred, laptopnál se zavar, hogy utólag otthon nem tudok beletuszkolni még alkatrészeket. Tudtommal Surface Pro-nál se cserélhető az SSD, ez van. Asztali PC esetében szívesen legozom, cserélgetek, bővítek. Laptopnál a legutolsó szempont nekem, nem érdekel. Többet nem tudok írni a témáról, nekem ez a véleményem.

    Tikakukac: szerintem az olvasottak alapján tök izgalmas az M1 és még több integráció, következő generációkban mit fog majd tudni, ha szerinted gagyi, írd meg Tim Cooknak szerinted nem jól csinálják. :) Meg tegyék vissza a jack dugót, amennyit emlegeted. Én abba se haltam bele.

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    Még egy M1 teszt

    Szerintem durva. Tudom benyaltam a marketinget, hülye vagyok hozzá, anandtech is benyalta, youtube tesztelők is, csak a szakik tudják a frankót stb. jól van, jól van értem hülye vagyok... Ettől még hülyén is én a szememnek hiszek: azt látom 1st gen. M1 gép, még nem is natív programok, hanem Rosetta2 útján, csendesebben, jobb üzemidővel állja a sarat a drágább, dedikált grafikuskártyás XPS ellen. Mit hoz majd a 16" gép, amíg elkészülnek a natív programok, a jövő évi gépek. Én egy ilyen videó után nem azon sóhajtozom, hogy úristen de nem lehet legozni vele! Na mindegy, kiléptem.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz <Lacy85> #385 üzenetére

    "Innentől meg egyéni preferencia, kinek melyik tetszik, vagy kell."

    És kb. ez a lényeg. Aki legozni és utólag bővíteni, könnyen javítani akar a szomszéd Pistikénél annak nem az Apple cuccok valók. Mert ők nem abba az irányba mennek. A vásárlóikat hol érdekli a szerelhetőség és bővíthetőség amikor azt látni a három legolcsóbb M1 gépeknek dobják a youtuberek játszadozni a 4K, 8K anyagot és hang nélkül teszi a dolgát sokkal jobb üzemidővel, a hétköznapibb multitasking használat során is komoly. Ilyen működés mellett kit érdekel, hogy integrált?

    iPhone korszakot is végigkísérték miért nem kivehető az akku, miért nincs memóriakártya slot, miért zártabb az iOS, miért vették ki a jacket és hasonló témák.

Új hozzászólás Aktív témák