Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz hallador #21 üzenetére

    Nem feltétlenül egy szegmens, sokan dolgoznak ezek nélkül is. Mac-en nem is hiszem, hogy valaha fókuszban lett volna a WMware vagy Oracle.
    De ettől még érdekes adalék mert akinek arra lenne szüksége az kiesik nyilván a váltás lehetőségéből is.

    A beintés mit jelent konkrétan, nincs/nem lesz rá támogatásuk dedikáltan?

  • Xero

    nagyúr

    válasz hallador #21 üzenetére

    Minden is megy kb mar rajta ami pl nekem kell:
    - Homebrew
    - Azure CLI
    - RDP
    - node.js
    - .net
    - python
    - vscode
    - rider
    - docker
    - postman
    - teams

    Van par dolog ami rosettaval megy, de kb meg sem erzed. Szoval boven vallalhato.

    Magan gepen meg gondolkozom, hogy melyik 14-es is legyen, de cegesen ugyis refresh van a 2018-as 15-oson, amint lehet mar jon is a helyere egy 16-os. :K

  • emvy

    nagyúr

    válasz hallador #127 üzenetére

    Nem célpiac, érthető módon. Elhanyagolható méretű.

    Eleve nem is kell teljesítmény ide, ha könnyű mobil gép kell, ott van az X1 Nano, vagy akármi.

    while (!sleep) sheep++;

  • Xero

    nagyúr

    válasz hallador #127 üzenetére

    A .net scriptnyelv? Ez uj. :D
    Lattal mostanaban komplexebb .net build timeokat? ;) A celsoftwaret meg mi irjuk. ;]
    Egyebkent akkor mondhatnam a go-t is. Az is koszoni szepen teljesen jol elvan M1-en.

    Viccet felreteve, izmosabb projectek mar attol megesznek egy combosabb CTO gepet, ha ranyitok Riderben vagy VSCode-ban. VSC-ben pl alapbol offolhatod a search on type-ot, mert kb minden is kernel panicra zavajra a gepet vele ha akkora a project.

    Azt irtad profi munkara nem alkalmas max video vagasra. En ezt cafoltam meg annyival, hogy itt vagyok sw architectkent keresem a kenyeremet es tokeletesen alkalmasak ra.

    99%-ban cloud-ba deployolunk, es nagyon nem vm-ekre, igy szinten teljesen mindegy ilyen szempontbol, hogy van vm vagy nincsen. Amire nekem jelenleg kell a Virtual Desktop az egeszen konkretan csak es kizarolag VSTO plugin alairasa inhouse toollal. Ennyi. Plusz ha nagy a project es nincs kedvem egetni a gepet, ott remote buildelem, mivel az Azure resourceok a servicek alatt alap hangon 40-50 percig szoszmotolnek rajta, csak ezert pedig felesleges felskalazni valamit, ami amugy kb 30%-on ketyeg normal usagenel.

    En elhiszem, hogy rendszer adminnak akinek adnak xyz softwaret plus megszokta a notepad++-t annak nem megy, de egy kb akarmilyen fejlesztonek mar boven alkalmas, foleg ha cloud microservicekben gondolkozik.

    Hidd el, ha latnak a cegek, hogy igen van ra demand kb ketto het alatt mar lenne is megfelelo kompatibilitas. Egyszeruen ezekre nincs igeny.

    #129 hallador: AD-ba behuzott Mac-en irtam inhouse onprem AD es AAD management backendet a 150.000+-os cegunknek ami kb koldokzsinoron van rakotve a MS-ra.
    Intune is koszoni szepen pontosan ugy megy. Az egyeduli ami hianyzik meg MacOS-rol a Microsoft offeringbol az az endpoint dlp. Szoval ez itt most santit. :)

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    válasz hallador #133 üzenetére

    [i]nálatok az ellenörzött környezet egyenlő az AD authenticationne[/i]
    Hol allitottam ilyet? Peldat hoztam. Hasznalhatsz akar GPO-t is Maces/Linuxos endpointokon. De ez mar baromi off az uj MacBookProk kepessegeit illetoen...

  • Xero

    nagyúr

    válasz hallador #132 üzenetére

    Fut rajta != Ertelmezheto sebesseggel lehet barmit is csinalni.
    Szerintem a 150.000+ alkalmazottbol gyanus, hogy nem webes cegrol beszelgetunk es checkoltam megint tovabbra sem devops vagyok. :) Bar teny es valo, hogy jobban belemaszok az infra architekturaba is (jelen esetben cloud), hogy megagyazzak. Ezen felul a munkahoz kell egy lucidchart ahol szepen lerajzolom a dev-eknek mit is kell produkalni illetve vazolom a securitynek mi is tortenik pontosan.

    Nem vagyok ad admin, sot igazan semmilyen admin, de hidd el, ha nem lenne megoldott nagyvallalati kornyezetben profi modon a felugyelet, akkor baromira nem engednenek export control ala eso infokkal zsonglorkodo emberkeknek Mac-eket. Ezek ugye azok az emberek akiknek cloud-ban nem is lehetnek dolgaik, sot sok esetben allamileg uzemeltetett datacenterben lehetnek csak az onprem ad anyagaik. Megis vigan Mac-eznek. Ja es nem web-es startup mielott ez jonne. :N

    A lenyeg abban van, hogy nagyon is alkalmas profi munkara. Ha a profi munka rendszer adminkodas, akkor ahogy vazoltad is mar lehetnek buktatok. Na de oda nem is osztogatnak Mac-eket.

    [ Szerkesztve ]

  • S_x96x_S

    őstag

    válasz hallador #129 üzenetére

    > Ha ez így lenne, akkor egyre több Apple hardver lenne sok helyen,
    > de ez a szám nem nőt.

    Magyarország inkább kivétel és nem a trend.
    ( egyrészt relative extrém drága nálunk az Apple hardware - másrészt a Commodore és a Microsoft Windows országa voltunk)

    ezzel ellentétben az USA-ban
    a szoftverfejlesztők domináns része még mindig MacOSt használ - habár pici arányban kezdenek a Linuxra áttérni ( vagy néha Windows-ra)

    Amúgy meg éljen a DIY https://frame.work/ a notebook-ok jövője !

    [ Szerkesztve ]

    Mottó: "A verseny jó!"

  • Raymond

    félisten

    válasz hallador #135 üzenetére

    Hat nem tudom, en inkabb azt olvastam ki a hozzaszolasaidbol hogy a vilagnezeted ami a felhasznalast illeti nagyon messze van a valosagtol amit korulottem, a beszallitoknal/partnereknel es mas cegeknel is latok. Meg ahogy nezem sokan masok ist ezt latjak. A kozvetlen kornyezetben a dev/infra/devops summaban a Mac van tetemes folenyben, egy mareknyi Linux-os marad mostanra, Win gyakorlatilag teljesen kihalt. Es ez se webes startup. Van AD, Azure, AWS, VMware, docker es fizikai gepek is. Ott van Win ahol az enduser-ek is azt kapjak a desktopokra vagy a laposokra mert kell a team-nek hogy normalisan menjen a deploy es a tamogatas.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Xero

    nagyúr

    válasz hallador #161 üzenetére

    Nagyon is ismert fogalom es szabalyozhato is. ;)

    szerk: Egeszen konkretan van ralatasom az egyik ilyen iparvallalat Mac reszlegere. Itt tobb 10.000 nagysagrendekben deployolt Mac-ekrol beszelunk es hidd el nem csak egy hoppaval inteznek el, ha kikerulne adat. Tudtommal pedig nem is itt van a legnagyobb flotta.

    Keszseggel elhiszem, hogy amire van ralatasod, ott nem ez a modi, de a valosag picit mas. Ahol valoban ertenek hozza, ott pont tok total mindegy hogy mennyire heterogen az endpoint keszlet. Megoldjak piaci megoldasokkal vagy siman inhouse a managementet.

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    válasz hallador #161 üzenetére

    A "napi felhasználás" nyilván szubjektív, de szerintem (aki az utóbbi 2 évtizedben messze a Linuxot használtam a legtöbbet) a MacOS minden más OS-t magasan vér használhatósagban.
    A nagyvállalatoknal meg bizony rengeteg Macet használnak, a szoftver amit mi fejlesztünk például pont az általad említett cégeknek szól (plusz nagy bankoknak), többek között Macekhez :)

  • hallador

    addikt

    válasz hallador #167 üzenetére

    Ja bocs a Delete billentyű is parádés.... Mint a mesében, egy grimm mesében, az eredetiben nem a mostani szépen tálalt verzióban.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Raymond

    félisten

    válasz hallador #167 üzenetére

    Nem all kezre es fura a MacOS?

    "Én is 18 éve használok Linuxot, és most vettem magamnak egy MacBook AIR-t"

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • doc

    nagyúr

    válasz hallador #167 üzenetére

    A MacOS semmivel nem stabilabb, mint egy Mint. - Az en kb masfel evtizedes Maces es 20 eves Linuxos tapasztalatom alapjan (amibol ugy nagyjabol 4-5 evig hasznaltam napi szinten Mintet) de, meghozza SOKKAL stabilabb. Nalam Mac ezalatt a 15 ev alatt nagyjabol ketszer fagyott le, mindketto sok evvel ezelott tortent. A Mintnel havonta 2-3 komoly problema (GUI bug amitol hasznalhatatlanna valik az ablakkezelo es reboot kell, vagy elcrashel, stb) elofordul, pedig sokkal kevesbe hasznalom intenziven mint a MacBookot.

    idiótábbnál idiótább billentyűzet kombinációk - melyiket tartod idiotanak? Az egyetlen amihez en harom billentyut hasznalok az a screenshot (ami egyebkent windowson is harom billentyus shortcut).

    az FN+ctrl+commant+xzz billentyűzetkombinációk amit a Mac 3-4 billyentyűvel képes megoldani - mondjal mar nehany peldat legy szives, mert en 15 ev alatt nem talalkoztam ilyen kombinaciokkal :D (leszamitva a fent emlitett screenshotot). Egyebkent ha nem tetszik valamelyik shortcut, nyugodtan atallithatod barmelyiket ;)

    a MacOS, egy teljesen egérre optimalizált rendszer, és amint én nem egerek akarok használni, akkor rohadtul kényelmetlenné válik a rendszer. - En egeret egyaltalan nem hasznalok Macen (leszamitva nagyritkan egy kis Minecraftot), touchpadet nyilvan igen, de a menukbe szinte soha nem megyek be, kb mindent billentyuzetrol oldok meg (mondjuk az is igaz hogy a terminal, benne az mc meg a vim nalam mindenre eleg amihez nem kell kimondottan GUI)

    Majmolja a Linuxot ebből a szempontból, de nem megy nekik. - A Linux meg a MacOS-t majmolja, de nem megy nekik :D Emlekszem mikor az Ubuntu jopar eve behozta a bal oldalra pakolt ablakgombokat, meg a dock-utanzatot, de borzalmas volt...

    egy szövegben nem képes kijelölni két különböző szót, mert ezt a rendszer már nem tudja. - na ezt tenyleg nem ertem, mire gondolsz ez alatt?

    A MacOS, csak annak Just Works akinek nincs igénye, egy informatikust a halálba kerget a butasága, és az, hogy amit a Linux csípőből tud, na azt itt vért pisilve oldod meg, és csak külső programokkal. Szóval annyira nem jó a MacOS. - Khm, azert ez igy 20+ evnyi szoftverfejlesztoi multtal nekem eleg viccesnek hangzik :D Macre az egyetlen segedprogram amit en fel szoktam rakni az a CopyClip ami clipboard historyt ad, azt szeretem, ezt leszamitva a rendszerben alapbol ott van szinte minden ami kellhet (jo, olyanokat mint mondjuk egy Steam vagy Unity nyilvan fel kell rakni, de az eleg nagy botrany is lenne ha ez alapbol benne lenne...).

    Hozhatnal peldat erre a "Linux csipobol tudja, itt meg vert pisilve" dologra (azert ha lehet, legyen valodi eletbol vett, ertelmes pelda)

    A Frissítésekről nem beszélve, ami röpke 30 - 50 perc - Teny hogy sosem mertem a frissitesek idejet, mar csak azert sem, mert ez tok lathatatlanul, automatikusan mukodik :D a legkevesbe sem erdekel hogy eppen valami frissul a hatterben, miert is kene? :F

    ha valami baj lenne, akkor a Linuxokat 2 nap alatt befoltozzák a MacOS-t meg vagy igen vagy nem. - igen, ilyen is van. Meg olyan is amikor forditva van :D Eleg sok nagyon komoly security bug kerul elo amik 5-10-15 eve uldogelnek a Linux kernelben, adott esetben akar aktivan kihasznalva is. Komoly problemakra a MacOS is gyorsankap patchet. Bar engem igazabol ez sem erint nagyon, a harom hasznalt OS-em kozul egyikkel sem volt meg ilyen gondom, minimalis odafigyeles mellett ez szerintem tok marginalis problema (legalabbis otthoni kornyezetben). Azt tudom hogy az utobbi 1-2 evben a Windows frissitesek menetrendszeruen ki tudjak nyirni a rendszert, Linuxnal es Macnel ez azert szerencsere ritka :)

    egy ctrl+c,ctrl+v billentyűzet kombinációt akarsz használni, na a command billentyűt ennél szarabb helyre nem tehették volna.
    Külön van a ctrl, külön a command, és külön az option. - huuu, na ezzel befutottal a faXerdobe :D
    az option pontosan ugyanaz mint a PC-s billentyuzeteken az ALT. Vagyis ha szerinted a Mac azert sz@r mert van Option, akkor ugye azert is ugyanilyen hevesen hisztizel, hogy mas gepeken van ALT? :) A copy/paste meg szerintem EGYEDUL Macen van normalisan megoldva. Mire is gondolok?
    Volt ugye X evtizede a terminal, ahol a CTRL-C a BREAK volt, vagyis megallitja a terminalban futo programot. Aztan jottek a GUIk, ahol kellett egy copy-paste funkcionalitas, es valami zsenialis otlettol vezerelve egy mar letezo es hasznalatban levo billentyuzetkombinaciot sikerult erre talalni: a CTRL-C-t :D (a DOSos idokben azert elegge ment a CTRL-Insert/SHIFT-Insert is, de ez nagyon kikopott, ergonomiailag mondjuk tenyleg nem tul jo valasztas hogy el kell hozza mozditani a jobb kezfejet).
    Adodik a kerdes: mit csinal a CTRL-C? Megszakit vagy masol? Hat ugye az attol fugg... :D Bonuszkerdes: hogyan copy-zol terminalbol? Na erre a Linuxos terminalok valasza a HAROMBILLENTYUS CTRL-SHIFT-C kombinacio (ami miatt az elobb annyira hisztiztel, hogy milyen borzalmasan rossz a Mac, mert ott harombilletnyus kombinaciok vannak, BEZZEG Linuxon...).
    Macen ezt megoldottak egyszeruen: a COMMAND billentyu bevezetesevel egyreszt egy csomo uj lehetoseget nyertek, masreszt nem akad ossze a regi CTRL-C es az uj COPY parancs. Egyebkent ennek is van tortenelmi elozmenye a regebbi Unixos gepek formajaban.
    A Microsoft eleg eros kesessel, 20 ev utan jott ra hogy ez tenyleg nem hulyeseg, es azota naluk is van COMMAND billentyu, csak ok windows logot raknak ra :D
    A COMMAND elhelyezkedese meg szerintem a leheto legjobb. Nagyon jo helyen van, kezre all, ellentetben peldaul a CONTROL es FN billentyukkel, amiket rendszeresen keverek ha uj gephez kell ulnom, az egyik gyarto a bal also sarokba rakja az FN-t, a masiknal ott a CONTROL van, gaz...

    Arról nem beszélve, hogy sebességre és kompatibilitásra, a Mint elveri. - Mit ertesz 'sebesseg' alatt? Hogyan hasonlitottad oket ossze? Szerintem manapsag mar nincs ertelme arrol beszelni hogy egy oprendszer 'sebessege' milyen, az teljesen az alatta levo vastol fugg.
    A 'kompatibilitast' meg nem ertem... Mivel valo kompatibilitasrol beszelunk?
    Ha az OS regebbi verzioira vagy az azokra buildelt appokra gondolsz, akkor a Linux all a legrosszabbul szerintem (szoftverfejlesztokent a munkam soran tobb mint tucatnyi platformra buildelunk, koztuk sok Linux disztro sok verziojara is, szoval belelatok rendesen). A MacOS olyan szempontbol szinten gyenge hogy egy ideje teljesen dobtak a 32 bit tamogatast (amit aztan utanuk meglepett nehany Linux disztro is), igy jelenleg 32 bites Mac appokat nem tudsz futtatni egy mai oprendszeren. Ha a regi alkalmazasokkal valo kompatibilitasrol van szo, akkor a Windows bizony magasan ver mindent.

    Stabilitásban is hozza a MacOS szintjét, én még Mint-et MacBook minőségú hardveren nagyon nem láttam szétfagyni (HP EliteBook). - Nem tudom mitol fugg hogy valami "MacBook minosegu"-e, nekem Mint mar tobbszor doglott meg, bar az utobbi par evben nem hasznaltam HP-t, de Dell gepeket (notebookot es komoly asztali gepet is) igen, es egyik sem a gagyi kategoria, de az meg ne a hardvertol fuggjon mar hogy egy OS elcrashel-e...
    Egyebkent szegyen ezt kimondani, de az utobbi par ev alapjan a Windows szerintem stabilabb es megbizhatobb mint egy Linux... (az mas kerdes hogy _hasznalhatosagban_ meg mindig eleg gyenge, bar szepen fejlodik)

    De azért ha ilyen gép lenne PC fronton, akkor kellene a töknek a MacOS.... - szerintem ha ennyire ellenszenves a Mac, akkor valassz inkabb mas gepet :) Ugyanilyen nem fogsz kapni, de vannak azert eleg jol sikerult darabok, pl egyAsus Zenbook vagy Dell XPS jo valasztas lehet (bar szerintem a kijelzoje tobb kategoriaval van a MacBook alatt, a touchpadje kb hasznalhatatlan egy MacBookeval osszehasonlitva, az M1 procik teljesitmenyet egy atlagos intel proci nem hozza, a hutoventi idonkent nekiall uvolteni, es meg igy is vagy duplajaba kerul, ennyit arrol hogy az Apple az mennyire tularazott sz@r, mint ahogy sokan allitjak :D)

    [ Szerkesztve ]

  • .:ZS:.

    senior tag

    válasz hallador #167 üzenetére

    Érdekes, hogy azonos témában, emberek mennyire másképp látják a dolgokat, de ez persze teljesen rendben van :)

    10+ éve dolgozom aktívan linux környezetben a kernel szinttől a cloud native app fejlesztésig. Számomra a stabil és használható linux ott szűnik meg, ahol egy akármilyen desktop környezet képbe jön. Azt szoktam mondani, hogy a Linuxnak egyetlen használható falhasználói felülete van az pedig a bash. Nem is kell több. Régen volt egy jó Linux desktop környezet ami gyors, stabil és funkcionalitásban köröket vert a korabeli macOSre és Windowsra, ez volt a Gnome 2.x amit a Gnome 3-al gyakorlatilag kivégezték és ezzel szinte a teljes Linux desktopot is.

    A Microsoft pedig nagyon nagyott lépett előre a fejlesztők felé a WSL2-vel és a Visual Code-al. Rendkívül kényelmesen és jól használható kombináció ha van elég lokális erőforrás. De önmagában a Visual Code elég egy sima laptopon, ha van egy távoli SSH elérésű Linux szerver és máris megoldott, hogy Windowson nézem az Outlookot, fut a Visual Code szintén natívan windowson, de valójában egy linuxon debuggolok. Ennek ellenére én is most Macbook irányba mozdultam munka fronton és pont az általad említett HP EliteBook miatt. Csak annyit mondanék, hogy szégyen amit a HP csinál ezen a fronton...

    Illetve csak egy kis bónusz: Egy enterprise környezetbe illeszkedő Linux distro fenttartása iszonyatosan drága. Láttam olyat, hogy a monthly sw operations fee-je egy céges linuxnak 25x drágább volt mint a Windows és ebben benne volt a Windows licensz költsége is...

  • .:ZS:.

    senior tag

    válasz hallador #180 üzenetére

    Szerk: Szó sincs RHED,SLED-ről. Sima ubuntu alapú rendszer amit komplett teamek heggesztenek, hogy beilleszthető legyen egy igazán nagy enterprise környezetbe.

    Hmm, nálunk szerintem annál is több van. Nem tudom nem ócskának hívni azt, ahol globális cég szinten kell korlátozni a max töltést mert púposodik az összesben az akkumulátor illetve konkrétan gyulladt is ki példány. És nem, nem túlzás, tényleg mindegyikben felpúposodott. Emellett kénytelen volt a cég kiadni figyelmeztetést hogy senki se hagyja a laptopját felügyelet nélkül töltőn.(Nyílván, mert kvázi baleset és tűzveszélyes).

    Emelett már csak hab a tortán, hogy a pwm vezérelt fényerőszabályzást sikerült úgy megoldani, hogy a pwm frekvencia áthallással cicereg a hangszórón ha nem full fényerőn megy a kijelző. Csendes környezetben iszonyatosan irritáló. Ez az EliteBook.

    Ez nálam az ócskábbnál is ócskább kategória. Ilyeneket a legolcsóbb budget laptopokban sem láttam.

    [ Szerkesztve ]

  • Smiley

    őstag

    válasz hallador #177 üzenetére

    Pont az ilyen faszsagok miatt használok 20 éve ansi-t mindenhol. Aki System engineer az minek szivatja saját magát magyar layout-al? Arról nem is beszélve, hogy minden hotkey-t OS-től függetlenül ansi-ra csinálnak. Ez egy ilyen szakma.

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

  • Silεncε

    őstag

    válasz hallador #182 üzenetére

    A Google de több nagy cég is saját Linux disztrót fejlesztett pl akkora fejlesztő számnál megérheti.

    Aha. Az ugye megvan, hogy mind a Google mind pedig a Facebook fejlesztők MacBookokon dolgoznak?

    Az meg, hogy az EliteBooknak jobb lenne a billzete, mint egy MacBooknak, ne haragudj, de ha ezt így ki mered mondani, akkor az eletben nem volt még a kezedben MacBook

    [ Szerkesztve ]

  • doc

    nagyúr

    válasz hallador #177 üzenetére

    ha itt Nam fagy szét a Mint, akkor nem nem tudom hol? - orulok hogy NALAD atomstabil es tokeletesen mukodik, az en tapasztalataim (tobb kulonbozo gepen is) masok...

    A Mac-en nem menne ez, mert egyrészt nem tudja, másrészt, meg az M1 nem tud 16 GB memóriánál többet kezelni, ezért erre sem alkalmas. - marmint MIT nem tud a Mac szerinted? type 2 virtualizaciot? de, tudja. Vagy egyszerre 6-8 VM-et futtatni? De, tudja.
    Az alap M1 valoban nem tud 16 GB-nal tobbet kezelni, mivel az az abszolut low-en architektura. Ha egyszerre 6-8 virtualis gepet akarsz futtatni akkor annak megfelelo hardware-t kell valasztani, teljesen mindegy hogy windows, linux vagy mac. Utobbi esetben peldaul egy M1Max-et, ami 64GB RAMot is tud. Vagy a varhatoan jovore erkezo Duo/Quad chipek...

    Nagyon cuki vagy hogy a hotkey listabol kikeresgelted a harombillentyus kombinaciokat, de direkt kiemeltem hogy ELETSZERU hotkeyeket hozz :D te tenyleg napi szinten hasznalod a 'force exit freeze app' meg 'Hide Background Apps' hotkeyeket? Ezekre egyebkent milyen shortcut van Minten defaultbol beallitva?

    "Tehát ha jól értelek, akkor a command felett van közvetlen három billentyű x,c,v az jó helyen van? Összetömörítve?" - az x, c, v billentyuk sok evtizede ugyanott vannak, ugyanugy 'osszetomoritve', nekem semmi gondom nincs veluk. Sot, nyilvan pont azert ez a harom billentyu lett anno a clipboard-kezelesre kivalasztva, mert ott vannak egymas mellett a valtobillentyuk kozeleben, igy konnyen, kenyelmesen kezelhetoek. Igen, windowson es linuxon is, pont ugyanugy :D

    "a magyarázatod, egyedül a MacOS-re kihegyezve valid, mindenhol máshol egyszerűen szar. " - wut? :D a macos-rol beszeltunk, erre azon vagy felhaborodva hogy a MacOS-rol szol a magyarazat? :D

    "Ez a Just Works, meg ilyen fasza duma, csak nem igaz." - szerinted. Nekem meg, aki evtizedek ota hasznalom a kulonbozo OS-eket, nagyon is az. Amiota Mac van itthon, SOHA nem kellett patyolgatnom, vegre nem megy el az ido azzal hogy eletben, mukodokepesen tartsam a gepet. Mindig minden mukodik, ennyi :)

    "Miben veri el? Én System engineer vagyok, Mindenben. A terminálja mindenre is használható, ameddig a ZSH azért hmmmm. Hát kevesebb dologgal lesz kompatibilis, mint a bash. Persze be lehet állítani mindenre környezeti változót, meg akinek hat anyja van." - Tehat szerinted a Linux mindenben elveri a MacOS-t, megpedig azert mert a Mac default shellje a zsh? :D :D Ez eddig dijnyertes benyoges, koszi, made my day :D
    Egyebkent eleg komoly system engineer lehetsz, ha egy default shell ennyire megakadsz, de lasd mennyire jo fej vagyok, segitek, ket kulonbozo modszert is adok ennek a szamodra athidalhatatlan problemanak a megoldasara:
    1) a default shell megvaltoztathato, megpedig UGYANAZZAL a paranccsal, mint Linuxon: chsh
    2) a bash-t elindithatod zsh-bol is (gyarilag fent van a MacOS-eken is), csak annyit kell beirnod hogy 'bash' es megnyomod az entert.
    (vannak egyeb lehetseges megoldasok is, de ezeknel egyszerubb es celravezetobb nincs, egyebkent pontosan ugyanigy mukodik Linuxon is)
    A kornyezetei valtozok allitgatasa nem tudom hogy jon ide, szerintem nem igazan vagy kepben a temaval kapcsolatban :)
    BTW a zsh-val elleni kopkodesed azert is erdekes, mert en meg pont minden fejlesztocegnel ahol megfordulok azt latom hogy mindenki a zsh-ra van raizgulva, en vagyok a kornyezetemben kb az egyetlen aki bash-ezik :D

    "mi azért eléggé használunk bemutatókra pl virtuális gépeket, ma az M1 ebből a szempontból igen gyenge." - miert ertesz 'gyenge' alatt? Az M1 egy hasonlo kategoriaju intel/amd procihoz kepest bivalyeros, a virtualizacios kepessegei is teljesen jok (mi is hasznalunk virtualis gepeket, M1-en, inteles Mac-en es kulonfele x64-es Linux/Unix rendszereken egyarant).

    A memória semmi, max 16 GB amire ma semmire nem jó, - tehat vettel egy Toyota Yarist, es azon hisztizel hogy lenyomnak a Porschek az autopalyan? :D Igen, ahogy irtam, az M1 a jelenlegi Apple felhozatalban az abszolut low-end belepo szint. Ha tobb memoria kell, akkor annak megfelelo platformot valassz. Az en uj MacBook Prom 32GB RAM-mal erkezik, kerhettem volna 64-gyel is, de az nekem itthonra felesleges.

    "az M1 processzor, meg "önmagába redundáns"" - na ezt nem ertem, itt mire gondolsz?

    "ez nem a MacOS hibája, de azért igencsak korlátozza azokat, akik esetleg egy értelmesebb oprendszeren dolgozik. A Linux simán leveri ebben a MacOS-t. " - na ezt megint nem sikerult ertelmeznem... mire gondolsz ezzel?

    "ha jobban megnézem 10-ed annyi program fut rajta mint egy Mint-en, és 1000-ed annyi mint egy Windows-on" - hat, nem vasarlas UTAN kene megnezni hogy amit vettel azon mi fut :D Engem speciel teljesen hidegen hagy hogy hany darab software elerheto ra, engem az erdekel hogy ami NEKEM kell, azok mennek-e. Egyebkent azert is eleg erdekes ez a "10-ed annyi program" allitasod, mert ami Linuxon megy, a tobbnyire Mac-en is, szoval ezt minimum ketkedessel fogadom... Az teljesen jogos hogy szoftverellatottsagban a Windows nyer, de ez egy-ket specialis programot meg a jatekokat leszamitva tokmindegy (es ugyanigy igaz a Linuxra is).

    "Szerintem a Windows nem stabilabb, mint egy Linux. Sőt. Ha egy Windows-t annyira megterhelek mint egy Mint-et, akkor a Windows használhatatlanná válik, mert belassul. " - nem belassulasrol, hanem stabilitasrol beszeltem. Nekem az utobbi evekben windows meg nem halt le menet kozben, Linux mar tobbszor is.

    "A Billentyűzete azért eléggé messze van egy komolyabb üzleti géptől. Kopog öblös hangja van, lehet érezni, hogy nem sokat költöttek az ergonómiára a fiuk. Ez volt a legolcsóbb. Azért egy EliteBook, Latitude 7/9000 elveti nem kicsit billentyűzetben." - Izles dolga kinek mi tetszik, szerintem teljesen rendben van a billentyuzete, mindenesetre semmivel nem rosszabb mint a Latitude 7-es ceges gepeme :)

    "A touchpad nagy, de semmivel nem jobb mint egy komolyabb business gépé, ezek ilyen a múltból itt maradt urban legendek. " - hat ez eleg nagy LOL :D azt meg a legelvakultabb Apple-hater ismeroseim is elismerik hogy a MacBookok touchpadje jobb mint barmi mas.

    En tenyleg nem ertem hogy ha mar eleve, elbol ennyire gyulolod a Mac-et, akkor miert azt vettel? Ertem en hogy ar/ertek aranyban egy M1 Air barmi mashoz kepest brutalisan jo, de ha ennyire ruhelled, nem kell eroltetni :)
    Azt meg tenyleg nem ertem miert lovagolsz folyton azon hogy szerinted Macre semmi szoftver nincs, Linuxra meg kb barmi... Mint mondtam, ami Linuxra van, az tobbnyire Macre is elerheto.

  • doc

    nagyúr

    válasz hallador #182 üzenetére

    "A Just Works az akkor igaz, ha internetezel a géppel, minden más esetben lehet minden 0-ról tanulni. Ezt nem szokták megemlíteni a kollégák." - MINDEN oprendszerre igaz hogy ha elotte nem hasznaltad, akkor meg kell szokni. Akar Windowsrol valtasz Linuxra, akar Linuxrol Mac-re, ez pontosan ugyanugy mukodik. a Just Works meg... lentebb kiveseztuk :)

    "a Pro/Max nem hoz a sebességen felül semmit, de legalább van benne 2 ventilátor is ami ugyanúgy fog bömbölni egy év múlva, mint a Windows-os EliteBook. " - ebben a fel mondatban megintcsak eleg sok tevedes van :D lentebb azon hisztiztel hogy milyen sz@r hogy 16GB memoria a maximum. Nos a Pro es a Max peldaul ebben IS lenyegesen tobbet tud a belepo szintnel, tobb memoria kezelesere kepesek. A tobb CPU/GPU max, a nagyobb memoria-savszelesseg, a tobb kulso monitor kezelese is olyasmik ami fontos kulonbseg lehet, felhasznalastol fuggoen. A ventilatorok pedig nem fognak bombolni egy ev mulva. Mar csak azert sem mert SOKKAL-SOKKAL kisebb hot termel egy M1* Mac mint a mostanra tobbszaz wattos Intel/AMD procik. Egyebkent a ventilatoros M1-es MacBook Prok mar egy eve piacon vannak - es nem, nem bombolnek :)

  • .:ZS:.

    senior tag

    válasz hallador #194 üzenetére

    A "trackpoint" vagy ahogy mi szoktok hívni "pöcök egér" valóban egy nagyon jó dolog, ha valaki megszokja, de sajnos egyre kevesebben akarják megszokni. Speciel amióta EliteBookom van én is leszoktam róla, inkább hurcibálom az egerem. Volt szerencsém kipróbálni, használni mindhárom nagy gyártó (HP, Lenovo, Dell) megoldását. Azért látszik, hogy ezt eredetileg az IBM találta ki, úgyhogy ebben még mindig a Lenovo a király. A másik kettő fasorban sincs.

    Azzal meg vitatkoznék, hogy az M1 mire elég meg mire nem. Nálunk speciel most a fejlesztők is M1 Airt fognak kapni, már aki macet választ. Csak ott jön majd szóba a pro, ahol kell a GPU is.

    Arra, hogy citrixel belépj egy remote linuxra desktopra (csak mazoistáknak) vagy Visual Code+remote SSH-val fejlessz remote linuxon, mellette menjen a Teams, az Outlook, meg a böngésző és néhány SSH kapcsolat, bőven elég egy M1 air. Cserébe néma és az is marad. Nem úgy mint az EliteBookom ami 3,5 év után már olyan mint egy Mig29-es akkor is ha a Teamset megnyitom :))

  • Lenry

    félisten

    válasz hallador #194 üzenetére

    miért nem adod el a gépet, ha ennyire szar?

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Xero

    nagyúr

    válasz hallador #191 üzenetére

    Hogy jonnek ide indiai es kinai fejlesztok? Egyebkent ott is nagy nagy szamban vannak Mac-ek pl nalunk. Sw engineer/dev es folfele siman kerhetnek Mac-et mondjuk Precision 5550 helyett. ;)
    Nyilvan uzemeltetes kap mezitlabas Dell/Lenovot.

  • doc

    nagyúr

    válasz hallador #194 üzenetére

    Most komolyan... itt hiszteriazol, mindenfele hulyenek, haternek, trollnak elhordasz csak azert, mert (miutan 20+ evig hasznaltam a harom fo oprendszert) en a MacOS-t talaltam a legjobbnak? Amellett hogy az altalad hasznalt szavak jelentesevel sem vagy tisztaban, ertelmezni sem vagy kepes amit leirtam. Tenyleg kell ez ide? :U

Új hozzászólás Aktív témák