Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90305280

    törölt tag

    válasz Donki Hóte #13 üzenetére

    Ebbe nem is, de alkalmasint az e-b@y vagy @mazon a barátod lehet.
    Hja, csak a 100$/€/Ł felettiekben kell keresgélni...

  • MMSZoli

    tag

    válasz Donki Hóte #13 üzenetére

    Ez sajnos elég gagyi.
    Sokan el se hinnék, manapság milyen érték manapság egy bontatlan, márkás metál vagy jobb típusú krómdioxid kazetta. Az ebayen több ezer forintért vesztegetik ezeket.
    Nekem is van jópár száz kazettám (jópár gyári, jópár lengyel piacos kalóz és egy csomó másolt (bocs!), ami a szekrényemben van). Sokan azt jósolták, hogy évek után ezek lejátszhatatlanok lesznek, és lám, közel 25-30 év után ugyanúgy szólnak, nem tompultak el a felvételek.
    Van egy kb 10 éves alsó középkategóriás SONY micro "hifi"-m (ez utóbbit tényleg csak idézőjelben, HCD-EH25), ami viszont tud lejátszani MP3-at és WMA-t CD-dől vagy USB-ről is, van front csatlakozója a telefon jack-nek is.
    Nagyjából ez az, ami szerintem egy kicsit ez hiányzik gyártók a felhozatalból, mert minőségre egy Dolby-s vagy gyári kazetta jobban is szólhatott, mint egy tömörített hangzású minidisc, de ez nagyon függött mechanikától és a deck előerősítőjéről. Kiegészítve egy Blutooth-al egész jó csomag lenne, már ha lenne ilyen.
    Egy jó minőségű, mozgó tálcás, 3 fejes integrált magnódeck-es Mini-vagy Mikro-Hifiért sokan megmozdulnának manapság is, és nem hinném, hogy a mai technológiákkal akkora kunszt lenne ezeket a magnófejeket legyártani, meg minden tele van szervoómotorokkal.

    TechMoan-nak van egy remek YT videója, ahol meg lehet hallgatni (persze YT tömörítése után), mit jelent a Dolby A, B, S, HXPro és mekkor a különbség a ferrit és metáloxid kazetták alapzajában. Ami a legnagyobb döbbenet, hogy egy AIFF 96KHz/24 bit zene felvétele egy metál kazettára Dolby HxPro segítségével szinte ugyanazt az élményt nyújta visszajátszva.
    Ennek a fazonnak rengeteg szuper cucca van, és ha azt állítja, hogy élőben azokon a bazi nagy hangfalakon alig hallatszik minőségbeli különbség (természetesen van), akkor elhiszem neki.
    [link]
    (ja, bocs, most látom hogy más is belinkelte. tegnap pont megnéztük együtt a sógorommal, tökre évezte a műsort :-) )

    Az ebayen és vaterán számos olyan jó állapotú deck-et kínálnak elérhető áron, ami fiatal koromban csak vágyálom lehetett, sokhavi fizetésnyi áron... Persze a csúcs deck-ek most is drágák, de 35-50 ezer Ft nem egy nagy összeg egy háromfejes HX Pro deck-ért. Ennyiért már telefont sem kapni.

    (igazából nekem a DCC volt a nagy álmom, talán egyszer ha bankot robbantok... Valójában nem kell egy durva erősítő vagy hangfalkészlet sem csak egy jobb füles, bár az a kimenet nem olyan jó, mint a hátsó, de azokat a magnókat messze túlszárnyalná, mint amiket használtam)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák