Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsiguszMaxim

    senior tag

    válasz dabadab #17 üzenetére

    Ettől függetlenül még boldogságot kellene jelentsenek, csak nem szabad elfelejteni, hogy bármi amit a világban szeretnél, annak ára van. Ha ebben a felfogásban házasodsz és vállalsz gyereket, ha tisztában vagy vele, hogy ez az egyik oldalról lemondás, és áldozat akkor kevésbé nehéz. Ez az ára a boldogságodnak, a családodnak a gyerekednek.

    Az én meglátásom szerint, az emberek nagy része aki lelkileg nem sérült gyerekkorában óriási mértékben, az szeretne gyereket és családot. Ennél ősibb késztetése nincs egyetlen élőlénynek sem (persze a túlélés után).
    Az más kérdés, hogy a mai világ sokkal jobban fókuszál a könnyen elérhető látszólag nagy boldogságra, ami legtöbbször pénzen megvehető. Persze ez zsákutca.

    Az viszont az érem másik oldala, hogy itthon az emberek nagy többsége olyan, anyagi és szellemi tőkével rendelkezik, amely elég csekély mértékben teszi lehetővé akár egy gyermek egészséges felnevelését is.
    Én emiatt vagyok rettentő szomorú, mert az állami költségvetés két olyan területre nem fókuszál ahová hosszútávon a legjobban megérné. Az oktatásra és az egészségügyre. De főleg az első volna rettentő lényeges.

    A videó pedig borzalmasan leegyszerűsít egy olyan komplex problémát és ezáltal kb. csak indulatkeltésre jó másra nem.

    [ Szerkesztve ]

    Best teaparty evaaaaaaaaa!

  • CsiguszMaxim

    senior tag

    válasz Ijk #233 üzenetére

    Amit most írok az borzalmasan leegyszerűsíti a problémát. Ez jórészt a saját lustaságom miatt történik, ezért kérem, hogy ne akadjon fenn rajta senki.

    Véleményem szerint ez pont egy ilyen róka fogta csuka.
    Az összes ilyen történet, ami az egyén anyagi jellegű gazdagodását, vagyon és hatalom felhalmozását szolgálja (korrupció, profitorientáltság) az mind mind a lelki élet hiányosságát próbálja helyrehozni. Ezek mind eredménytelen délibáb szerű megoldások. Ezért van az, hogy a 3 magánrepülő mellé kell a negyedik is. Mert nem nyújt valódi megoldást a problémára. És pont ezért kell az oktatásba és a szellemi és lelki fejlődésbe rengeteg energiát ölni, mert az a probléma valós megoldása.

    Mindenért ami a világban zajlik, mi emberek vagyunk a felelősek és azzal követjük el a legnagyobb bűnt ha az elkövetkezendő generációknak nem adjuk át azokat a tapasztalatokat és ismereteket amelyek hasznosak és amelyek a mi életünket könnyebbé és boldogabbá tették. És az is a mi felelősségünk, hogy az emberek körülöttünk olyanná váljanak, aki hajlandóak és nyitottak ezeket az információkat és tudást befogadni, dolgozni vele, bővíteni, továbbadni és élni vele.

    Valaki írta, hogy el kell fogadni, hogy nem kell mindenkinek fejlődni. Egyáltalán nem tudok vele egyet érteni, mert a világban nem találsz egyetlen egy dolgot sem amely állandóan konstans marad és sosem változik valamilyen irányba. Csak a fejlődést nem az életszínvonal és a kényelem emelése kell, hogy jelentse,hanem a külső világra és annak problémáira valamit újdonságaira koncentráló, és a belső "én"-re koncentráló fejlődés.

    [ Szerkesztve ]

    Best teaparty evaaaaaaaaa!

Új hozzászólás Aktív témák