Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dreamdancer

    őstag

    Ez valami vicc, megkésett április 1.?

    Az RT akkorát bukott, mint a ház, milliós nagyságrendű Surface RT maradt a MS nyakán, nemrég árazták le és így se tudják eladni, minden gyártó lemondott róla - ebbe akar beszállni a Nokia?!

    A felbontás is biztos csak poén, ahogy az is, minek ilyen nagyságrendű (mondjuk 1280x800-as) felbontáshoz Snapdragon 800. Ennyire nem lehetnek hülyék a finnek, ez így annyira életképes, mint egy QVGA Symbian tablet.

    Nem a lényeg a fontos.

  • dreamdancer

    őstag

    válasz =Mentor= #43 üzenetére

    Hát ezen meglepődtem (felbontás + felskálázás) és ahogy olvastam, nem csak én. Nekem nem tűnik normálisnak ez így, de mondjuk én nem is vagyok appfejlesztő.

    Nem a lényeg a fontos.

  • dreamdancer

    őstag

    válasz INTELligent #46 üzenetére

    Mert
    - nagy, akkora, mint egy desktop OS, kb. 16 GB a helyigénye
    - származásának köszönhetően errőforrásigényesebb az Androidnál vagy az iOS-nél, nem véletlen az a 2 GB RAM
    - semmivel se kompatibilis, se WP-s, se Win8-as appok nem mennek rajta (mondjuk nem is lennének optimálisak, de a semminél több volna)
    - saját appok viszont szinte egyáltalán nincsenek rá és ahogy kinéz, nem is nagyon lesznek, gyakorlatilag leírták a fejlesztők (is) a platformot
    - szeresd az IE-t, az Outlookot stb., mert más nincs
    - és még a használat, kezelés sem olyan egyszerű és könnyed, mint pl. az iOS.

    És mindezért rohadt sokat kérnek.

    Nem a lényeg a fontos.

  • dreamdancer

    őstag

    válasz Dave™ #65 üzenetére

    Valóban nincs RT-s tabletem, de próbálni próbáltam. Igen, az alap dolgok simán mennek rajta, de amint valami erőforrásigényesebb dolgot próbálsz, lassúvá, nyúlóssá válik az egész, nekem legalábbis ez volt az érzésem.

    Ami az erőforrásigényt illeti, az említett Tegra a tavalyi csúcs-SoC volt, az Android vagy az iOS röhögve elmegy gyengébb vassal, 1 GB RAM-mal, az RT meg a Tegra 3-mal indul, de láthatóan az se elég.

    De a lényeg, hogy olyan dolgokat hozol fel erényként, amik pont hogy nem egy tabletre valók. Desktop Win8 alkalmazások RT-re portolva, autentikus tabletes appok helyett, mert az az 55K-s szám ezt jelenti. Bővíteni? Mit, minek? Pendrive-ot akarsz rádugni, esetleg külső DVD-írót? Osztott képernyő? Backup desktop módra, memóriazabálósan, mintha terabájtos vinyó lenne a gépben.

    A MS nem érti, miért vesz az a sok tízmillió ember tabletet, mire és hogyan használja. Még mindig a desktop megoldásokat akarja tableten látni, ugyanazt a Windows-t, pedig a tablet közelebb áll a telefonokhoz, mint egy pc-hez. Ami a lényeg lenne: könnyű, vékony gép, hosszú üzemidő, szögegyszerűen kezelhető, átlátható OS, kényelmes tabletes appok.

    Amúgy meg vitatkozhatunk, de a számok és a tények makacs dolgok, az RT se a fogyasztóknak, se a gyártóknak nem kell.

    [ Szerkesztve ]

    Nem a lényeg a fontos.

  • dreamdancer

    őstag

    válasz Dave™ #74 üzenetére

    Az SD kártya nem RT-sajátosság, szinte minden androidos tablet tudja. Saját véleményem egyébként az, hogy akinek mondjuk 32 GB tárhely-igénye van, az vegyen olyan konfigurációt, az SD kártya a kevés tárhely pótlási költségének ügyes áthárítása a vevőre. Lassabb az SSD-nél és a meghibásodási esély is nagyobb a kialakízás miatt. De ez ízlés dolga.

    Nem tudom, milyenek azok a natív tabletes appok, de WP-júzerként pontosan tudom, milyen szintű ebben a 3 éves platformban a kínálat, a legnépszerűbb játékok fejlesztőinek a Nokia fizetett, hogy kiadják WP-re neki azokat, a YouTube appot a MS maga csinálta meg és még mindig sok minden hiányzik. Szóval azt mondod, hogy az RT-re elérhetőek a népszerű játékok és appok, Angry Birds, Fruit Ninja, YouTube, GMaps, Viber, WhatsApp, Chrome, EA-játékok és még sorolhatnám?

    Az RT-t meg nem "divatból" fikázzák meg "divatból" nem veszik az emberek valami rejtélyes Apple-Google összeesküvés miatt. De fordítsuk meg, ha szerinted ez jobb, gyorsabb, használhatóbb a konkurenseknél, akkor miért nem veszik? Tényleg érdekel, milyen okot lehet erre találni.

    Nem a lényeg a fontos.

  • dreamdancer

    őstag

    válasz Dave™ #87 üzenetére

    Elolvastad appok témában a 78-as kommentet? Azért az is árnyalja a dolgot, és akkor még finom voltom. Ahogy írtam, WP-t használok, aminek legalább mérhető a piaci részesedése a telefonok között és tudom, milyen az, amikor elmondják, hogy 100 000+ app, aztán a Piactéren keresgélve siralmas dolgokat találsz, kábé mindent elmond, hogy a top 10 free-ben olyanokat látsz, mint egy zseblámpa app... Vagy hogy a kedvenc időjárás appom, ami iOS alatt szép, használható meg minden, WP alatt egy lebutított, elég béna cucc. (Fizetős.) Persze lehet, hogy a 9 hónapos RT alatt sokkal jobb a helyzet, de a fenti komment alapján az az 55 ezres szám csak parasztvakítás.

    Nem tudom, miért hányod a szememre, hogy a Nexus 7-ben nincs SD-bővíthetőség, egy szóval se írtam, hogy van, az androidos tabletek 90%-áról beszéltem, ugye nem kívánod, hogy felsoroljak vagy 100 tabletet a gagyi kínaiktól az ASUS Transformerekig?

    A kérdésemre pedig NEM válaszoltál., az, hogy a Lumia 520 jó telefon, mégsem veszik, nem válasz, hanem ugyanazt a kérdést veti fel. A válasz egyébként utóbbira annyira nem bonyolult, amit az 520 tud (WVGA IPS 4", két magos prőci, SD), azt tudja pl. a Huawei Y300 is, + még led villanó, FM rádió (jó, ez hamarosan az 520-ban is lesz), előlapi kamera, és mindez 40K, azaz egy tizessel olcsóbb. Amberek többségének meg az Androidról nem az jut eszébe, hogy hulladék, hanem az, hogy ismerős meg népszerű, a WP-ről meg kábé semmi.

    Nem a lényeg a fontos.

  • dreamdancer

    őstag

    válasz Dave™ #87 üzenetére

    (Csak utólag, zárójelben, mert közben lejárt a szerk. idő: az 520 nem is fogy rosszul amúgy, sőt, az RT-s tableteknél tuti több kel el belőle. Épp csak önmagában vagy a 620-szal "elvész" a 30 hasonló árfekvésű androidos mobil között.)

    Nem a lényeg a fontos.

Új hozzászólás Aktív témák