Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alevan

    őstag

    Én megveszem, ha jó lessz. Csak netezni és videót-filmet nézni kell, arra elég az RT. Csak ne legyen ennyire lassú, mint a Tegra 3 táblák, és ne legyen drága.

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • alevan

    őstag

    válasz Tomy Yayo #39 üzenetére

    Viszont egyre jobban fejlődik az MS ökoszisztéma.

    Jelenleg a Skydrive-on tárolok mindent, amit több gép között használok (és a családi képeket, és a kurzusokat, házi dolgozataimat, stb).

    A szobámban (sajna megint a CRT TV alatt) XBOX 360 teljesít szolgálatot (és nemsokára az első XBOX is ott lessz, a távoliban peddig az One).

    Asztalin, laposon Win8 teljesít szolgálatot.

    Telefonom LG Optimus 7 (amit húz a szívem lecserélni, mert eddig kicsibe 20x ejettem le, dobtam le, esett ki a zsebemből, ázott meg, és még semmi baja :D ) amit 3. gen Nokiára fogok lecserélni (hátha lessz 620 méretben PW (elég a 920 PWja is)).

    Tabletem egy olcsó kínai vacak volt (ami el is tört (megint)), így le kell cseréljem, ezért nézek az MS felé. MS alkalmazásboltjában elég sok játék és progit vettem meg már (amit nem akarok megvenni androidon vagy iOSon), és ha elérik, hogy a tabletes mentéseim elérhetőek legyenek asztalin, akkor boldogan nem fogom sajnálni rá a fizum.

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • alevan

    őstag

    válasz Tomy Yayo #55 üzenetére

    A gond, hogy 7 colba még most sem nagyon képesek beletenni azokat az Atom és Temash SoC-okat, melyek képesek meghajtani a teljes Win8-at, és üzemidejük is megállja a helyét az Android és iOS táblákkal szemben. Továbbá ekkora kis méretben kis felbontást kell használni, hogy használható legyen a desktop, és a desktop-os progik.

    Viszont az RT akár 7 colos gépekben is benn lehet az ARM miatt. Kicsit elcseszték az elejét azzal, hogy túl sokat foglal az OS, akadozik, stb.

    Viszont ha tovább erősödnek az ARM SoC-ok, eljön az idő, mikor az RT felér majd az asztalival programozhatóság és használhatóság terén (feltéve ha addig nem mennek csődbe).

    Emelett az Marketplace szépen bővül. Már elég sok használható program van benne. És a legtöbb Marketplace-s progi megy ARM és x86-64-en is.

    Nekem egyedül a sebesség és a méret miatt nincs RT tábla (meg mert most nincs rá pénzem :D ). A tegra nagyon gyengén teljesít (próbáltam a főnökömét) és nekem 7 col kell.

    (#57) fordfairlane Ha a WP-t nagyították volna fel tabletméretre, ugyan az lett volna, ami miatt az Android szenved: lett volna rengeteg mobilra optimalizált alkalmazás, felnagyítva 7-13 colra.

    Szerintem az MSnél már rég rájöttek, hogy akkor fog leggyorsabban bővülni a Store, amikor egy fejlesztő ha megírja WPre az alkalmazást, minimális (főleg vizuális) módosítással kiadhatja majd RT és 8ra (esetleg 9re). Szerintem a HSA-t támogató hardverek megjelenéséig azt is megoldják.

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • alevan

    őstag

    Ja, és ez még csak most jutott eszembe:

    A WinRT és a WP lassú terjedésének igazi oka, hogy nincs warezlehetőség (anno a WP7-en még lehet, de tudtommal WP8nál nem sikerült még). Így az ilyen országok, mint Magyarország, Bulgária, Románia, Ukrajna, ahol az 1€ sokkal jobban fáj, mint Franciaországban, marad az Android sok embernek.

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • alevan

    őstag

    válasz azopi74 #69 üzenetére

    Nem az átlagemberekre gondoltam, hanem azokra a fiatal középiskolásokra, akik szünetekben ezzel ügyködnek, és azokra a csajokra, akik egy mosolyért rögtön megkapnak mintent a fiuktól okostelefonjaikra.

    True Story, bro.

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • alevan

    őstag

    válasz dreamdancer #77 üzenetére

    Ha RT appokra vagy kíváncsi, akkor menj Win8 közelbe. Menj fel a Store-ba. (Weboldalon is meg helet, de én a Store-hoz vagyok szokva :D). Nézegesd az appokat. Ami tetszik, annál menj a details részre. Ott írja, hogy x86, ARM vagy mindkettő támogatott. Az RTn is működő appoknál értelemszerüen megjelenik az ARM.

    Mivel a legtöbb RT-s app megy x86-on, ki is próbálhatod őket PC-n. (Ajánlom, hogy menj el egy számtech üzletbe, ahol ki vannak állítva RTs tabok, vagy Win8 laposok. Jelentkezz be kamu acc-al, tölts le pár progit, és kipróbálhatod, milyenek tapizva).

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

Új hozzászólás Aktív témák