Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Amazonas #4 üzenetére

    Tudod sok mindent végig gondoltam az életembe, de ha én ilyet jelentenek ki akkor nem gondolnám, hogy kivétel lennek, vagy akar ki is kivételt képezne.
    Valahol Anti szociális vagyok nem kicsit, de pont ez ami engedi látni azt, hogy ez be fog következni így vagy, úgy, mert ugye nincs végtelen erőforrás, és a szaporodás mértéke lassan exponenciális jelleget mutat.
    Vagyis ha lehetne választani, most legyen rossz de hosszútávon túlélünk, vagy később legyen rossz és nem biztos(Mint társadalom és mint faj)?
    Vagyis tedd fel magadnak a kérdést, mennyi szenvedést akarsz meg elhozni a következő generációkra, ezzel a saját utódaidra????
    Vagy meggyőzzük az embereket, hogy mertekkel szaporodjanak, vagy megoldódik másképp, csak elodázva a problémát.
    Vagyis igen radikális amit a kolléga irt, de azért mert nem lat más megoldást egyelőre.
    A kérdés, TE látsz más megoldást, és ha igen latod-e hogy folyamatban lenne a kivitelezése?
    Mert ha nem akkor úgy is ez fog történni.... :(

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Amazonas #30 üzenetére

    A bolygó tömege véges = erőforrásaink itt maradva akkor is végesek, ha fejreállunk. Ha más nem is, az értelmes élettér fogy el, már most sem lehet normális ingatlant kapni olyan helyen, ahol normális meló és suli is van a gyerekeknek.

    "A legjobban az "tetszik", amikor a németek osztják az észt a környezetvédelemről, aztán meg beülnek a 2 literes Bömbijükbe, hogy 200-al küldjék neki az Autobahn-on."
    +1, ezenkívül marhára zöldnek mondják magukat a nehézfémes, esőmosta napelemfarmjaikkal (amik helyéből ugye ki van vágva az erdő!), és cégeik lelkesen gyártatnak kínai hőerőművek mellett.

    Fészbúk-twitter-komplett webes agyhalál: nem is muszáj elmenned a szerverparkokig, persze azok is megérnek egy misét. Mi is kell ahhoz, hogy a gyakorlati infót (email, weboldal szövegtartalma és a konkrétan hozzátartozó képek) feldolgozd? Nagyjából egy 10évvel ezelőtti windóz mobil telefon ereje. Ehelyett most mi megy? Bármit próbálsz olvasni, nekiáll a lítiumakksit (atacama, kongó) nyúzni a proci, hogy át tudd verekedni magad a hirdetőmaffián. Slusszpoén pár éve a szintén kínai szénen számolt semmi, a kriptodevizák.

    Témába vágóan: még MINDÍG van Peking-Budapest közvetlen járat :W

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Amazonas #30 üzenetére

    "Egyébként, szerintem, nem a népességszám a gond, hanem az egyensúly hiánya: az, hogy az emberiség egy szűk rétege élvezi az erőforrások legnagyobb részét. "

    Az a kérdés, hogy Te mennyit engednél a jelenleg felhasznált erőforrásaidból el a kiegyenlítéshez?

    A dohányzás okozta légúti problémákkal minden dohányos tisztában van. Legalább is az első néhány év dohányzás után. Már az "egyszerű" baktérium okozta "megfázás" komolyabb tüneteket produkál okoz.

    Olaszországban robbantót a vírus. két halott már karanténba került legalább két település. A védekezést nehezíti, hogy a fertőzés indulási pontjai egymástól messze vannak.
    Francia országban halt meg az első olyan áldozat, amelyik már Európában fertőződőt meg. Nem járt Kínában.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • updog

    senior tag

    válasz Amazonas #37 üzenetére

    Szerintem nincs teendő, letelik a két hét karantén a vonaton, és még egyszer ennyi míg megteszi a Zákány-Budapest távot :DDD

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák