Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meteorhead

    aktív tag

    válasz Alchemist #5 üzenetére

    Onnantól kezdve, hogy azt mondod "a fejlesztő..." már lehetetlen az egész. Látom lelki szememim előtt az új Outlook app (Project Monarch) fejlesztőit, akik azt nézik hogyan lehet JavaScriptből szálakat a kis és nagy teljesítményű magokhoz rendelni az ilyen-olyan műveletekhez. Na persze, a mai kliens oldali programozás pont a teljesítmény ideális használatáról szól, amikor mindent web technológiákra húznak, a játékok AI-ját garbage kollektoros script nyelvekben rakják össze (Lua)...

    Az APU vonalról is azért szállt le AMD desktopon, mert ahol van dGPU, ott állatira fölösleges cifrázni a végrehajtó egységeket, mert olyan time-to-market nyomás van a szoftverfejlesztőkön, hogy nincs idő olyan dőreségekkel szöszölni, mint a teljesítmény. Tessék megnézni, lepkehálóval kell fogni a GPGPU programozókat. Ugyan a BIG.Little az IGP-nél könnyebben programozható, mégsincsenek illúzióim, hogy hányan fognak foglalkozni vele azon túl, amit ingyen megkapnak az OS-től.

  • Meteorhead

    aktív tag

    válasz E.Kaufmann #34 üzenetére

    Pusztán a vita kedvéért (elvégre ez egy fórum)...

    "És nem a sufni kft-nél dolgozik az illető, hanem egy multiban egy programozó csapatot vezet."

    Ez még így önmagában nem jelent semmit. Csapatot vezetni multinál sok esetben annyit jelent: képes követni az ipari trendeket és azokat valós feladatokra alkalmazni, lefordítani. Nem jelenti azt, hogy valaki a létező technológia határait feszegeti.

    "Jajj, azok a <<csúf gonosz>> fejlesztők."

    Ebben igazad van, a fejlesztők nem gonoszak. A fejlesztő hiánycikk, ergo az egekben van a fizetése, amit viszont nehéz kigazdálkodni sok esetben. Ezért óriási a nyomás, hogy időre kész legyen valami és kell a fícsör és eszedbe ne jusson optimalizálni ha nem feltétlen muszáj.

    Emlékszel 15 évvel ezelőtt az ICQ-ra? (Most is megy, csak nem itthon) 15 évvel ezelőtt lehetett vele csetelni, smiley-t küldeni, képet, videót, hangot... pont azt tudta 15 éve, amit mondjuk ma egy Facebook Messenger. Csak 12 MB volt, nem 304,87 MB és mai szemmel nézve okosóra szintű hardveren futott. Nem is készült el kevesebb több idő alatt vagy több munkával. Akkor most miért hízott ekkorára?

    Mert az élet egyre több területére szivárog be a technológia, többet kellene programozni (hiánycikk), és ezért készülnek keretrendszerek, hogy olcsóbban lehessen többet markolni. Ez az ótvar Messenger ami a FB saját keretrendszerére épít (MetaOS) amivel webet-telefont-PC-t lehet célozni egyetlen kóddal egy monstrum. Nem is kellő gonddal készült, a teljesítmény rohadtul nem lehetett szempont. Nekem ne mondja senki, hogy szöveget, képeket, videót csak ennyiből és ugyanennyi RAM-ból lehet kihozni. (És én is ebből élek, GPGPU programozok, jó elképzelésem van róla milyen erőforrás igénye van egy ilyen alkalmazásnak.)

    Ebben a szép új világban amit a tech cégek csináltak maguknak keretrendszert keretrendszerre okádunk, sokszor gondolkodás nélkül (csak azért mert most ez a divatos). Sok esetben valóban gyorsabban is lehet haladni a fejlesztéssel, és a végeredmény egyformán ótvar minden platformon.

    Elnézést kérek, ha a véleményem sarkos, de nem vagyok jó véleménnyel az aktuális ipari gyakorlatról; a minőségre többet kéne adni, több fejlesztési idővel, akár kevesebb fizetésért (mondom ezt úgy, hogy magam is fejlesztő vagyok). Kevesebb technical debt lenne, kisebb lenne a nyomás, kevesebb a crunch, kevesebben égnének ki... alapvetően élvezetesebb lenne a munka. Környezetkímélőbb is lenne (ha hardver helyett szoftvert hajkurásznánk és kihasználnánk a meglévő erőforrásokat, a hardver cégek is versenyezhetnének szoftverben (lásd Samsung LinuxOnDex és társai) hogy kitűnjenek a tömegből).

Új hozzászólás Aktív témák