Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Szerintem a benchmarkokat kb nagyságrendi összehasonlításra lehet használni (ok tudom, hogy műszaki gyakorlatban a nagyságrend 1000x külömbséget jelent, de most használjunk köznapi értelemben).
    Szóval pl 2 magos MTK-k vannak olyan 7-9k körül, 4 magos MTK, két magos Krait, Tegra 3 olyan 12-14, 4 magos Krait, Tegra4 meg olyan 16-20k körül. Így nagyságrendileg be lehet lőni a telefon erejét, hogy mégis mire számíts.
    Aki 500 meg 1000 pont különbségre veri magát az meg megérdemli, hogy ezért vegyen x ezerrel drágább telefont. Semmi jelentősége nincs, főleg, hogy nekem húzott Tegra 3-as 14k antutu pontos tabletem laggolt néha, míg az 1 magos 4,8k antutu pontos telefonom meg nem... (ok lehet, hogy lassabban nyit meg dolgokat, de az inkább a lassú SD kártyára telepítés miatt van).

    Amúgy a benchmarkok számai lineárisak vagy exponenciálisak? Csak mert érdekes, hogy a 3 éves, 1 magos , középkategóriás telefonhoz képest a mai csúcs telefonok csak 4x pontszámot érnek el. Ez azért annyira nem nagy különbség tekintve az eltelt időt és az árkülönbözetet.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák