Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz A 2. Vesztes #2 üzenetére

    Azért nagyon nem. Pláne QHD, vagy ki tudja milyen értelmetlenül nagy felbontás mellett.

    "mivel a Samsung 10 nm-es LPE node-jára épülő rendszerchip elsőként a Galaxy S8-ban, az MWC után közel egy hónappal fog kész eszközben bemutatkozni, inkább nyernek a nagy konkurenssel szemben néhány hétnyi időt a polcokra kerüléssel, mintsem másodvonalasként, rendkívül friss, de kevésbé ismert és tesztelt csúcslapkával álljanak elő."

    Nekem ez eléggé erőltetett magyarázatnak tűnik. Egy csúcskészüléknél csúcshardvert vár az ember, így ez nem tudom, hogy mennyire jó taktika. A Cat 16 mondjuk nem fog hiányozni. Esetleg aprokaroka felvetése működhetne még (LG G6 Plus), szóval tényleg lehet, hogy érdemes lesz várni. Valószínűleg egyébként ez lenne a legjobb taktika az LG részéről.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Fejvadi #28 üzenetére

    Nem akarok nagy baromságot írni, de szerintem a csúcs SoC-k se igen kerülnek 20 dollárnál sokkal többe, szóval nem nagyon lehet árdifferenciáló hatásuk. Persze milliós példányszámnál már minden cent számít.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Quqesz #36 üzenetére

    Kétségtelenül jó telefon a G4, de ott igenis érződik a valamelyest gyengébb SoC. Szerintem nem számítok durván power usernek, de simán előfordul, hogy akár másodpercekre is megakad, vagy amúgy nem annyira combos játék közben is belassul. Az optimalizáció és a csúcs hardver külön-külön egyébként nem sokat ér, együtt viszont nagyon is ütősek. Nekem az S7 pl. nagyon bejövős volt gyakorlatilag mindenféle szempontból, csak hát az ára... :)

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Konfigos #69 üzenetére

    És #67 is: köszönöm, érdekes infók. Az mondjuk tény, hogy nem a gyári launcherrel használom, hanem a GO-val (eleinte tényleg nagyon gyors volt), és rengeteg program van rajta, de a legtöbbjük kicsi és gagyi. Mondjuk fent van a Clean Master is, az nem tudom, hogy mennyit szívhat le belőle, mindenesetre a program darabszámot leszámítva szerintem semmi igazi HC használat nincs, szóval az akadásokat nem érzem indokoltak (és valószínűleg nincs rajta vírus se). Amúgy nem kizárt a user error se, vagy lehet, hogy tudtomon kívül HC felhasználó vagyok :DDD, de egyiket se hinném. Sajnos egyébként nekem is téglásodott az első (BGA forrasztásos bootloop), de a javítottal semmilyen problémám nem volt még szerencsére.

    Tavaly januárban vettem (muszáj volt, nem tudtam várni vele), akkor még 130k volt. Eléggé zavart, hogy utána kevés hónap alatt már 90k-ért vesztegették :D. Jó telefon egyébként, a G6-ot is kifejezetten várom. Lehet, hogy lecserélem majd a G6-ra vagy az S8-ra, ez meg mehetne az asszonynak.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz A 2. Vesztes #75 üzenetére

    Pedig nem írt semmi rosszat és semmi személyeset. Tény, hogy könnyebb izomból megoldani a dolgokat, mint ésszel. Kevés az idő a fejlesztésre és a tesztelésre is, de a lényeg, hogy működik a szoftver. Az, hogy sokkal kevesebb erőforrással is beérné, az már egy irreleváns kérdés. Legalább meg van indokolva az erősebb hardver, és amikor már majd a Gmail is darabosan fog menni a 4-6 magos CPU-n, akkor majd veszel egy 8 magosat. Problem solved. Látszólag...

    Nem sok dolgot szeretek az Apple-ben, de remekül optimalizálnak. Persze nem is olyan szarrá töredezett az iOS, mint a Droid, de ez engem, Átlag Józsit nem nagyon érdekel. Szerintem egy kellően optimalizált rendszerrel jelentősen jobb teljesítményt és akkudidőt lehetne elérni kisebb RAM használat mellett. Ezzel mondjuk nem mondok túl sok újat; okoskodni könnyű (pláne laikusként), optimalizálni viszont nehéz.

    #76: Gondok most is vannak, csak kevésbé feltűnőek, mert a legtöbb esetben segít a brute force. De csak akkor, ha legalább Snapdragon 600+ szintű SoC és legalább 2 GB RAM van a telefonban...

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák