Hirdetés

2017. szeptember 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Nem igazán értem mi a modellszámozás növelésének a célja ,hiszen technikai változás nem történik..

Kifutott az elődmodell, és akkor az új gyártás indításával M6 lesz a neve?

-> Hardveraprón - FSP 350-60 EPN Bronze belsős golyóscsapágyas táp - 3990 Ft fél év gar |

(#2) Soybex

Soybex
(senior tag)

Hát megint tucatkülsővel fog jönni tuti :U

Samsung Galaxy Note 4 / Google Pixel XL / Asus k501 /

(#3) tibcsi0407 válasza Duliee (#1) üzenetére

tibcsi0407
(PH! nagyúr)

Én inkább azt érzem, hogy a belépőszint stagnál a SoC gyártóknál. Évek óta hasonló teljesítményen tartják ezt a szintet, míg a csúcskategória durván elhúzott.

----tibcsi ®---- 1+5

(#4) gusthy válasza tibcsi0407 (#3) üzenetére

gusthy
(PH! addikt)

Hát... A Snapdragon 435-ös telók nekem előrelépésnek tűnnek.
Amúgy az átlag user a 2GB RAM, 35-40.000-es AnTuTu, 16GB háttértár kombóval elvan, mint hal a szatyorban.

(#5) tibcsi0407 válasza gusthy (#4) üzenetére

tibcsi0407
(PH! nagyúr)

Mihez képest előrelépés? Technológiailag lehet, teljesítményben nem az. Ha már Antutu pontok, akkor bizony meg lehet nézni, hogy mióta toporog a 35--40 ezres teljesítménysávban az alsó szegmens. Szerintem ott is lehetne fejlődni picit.

----tibcsi ®---- 1+5

(#6) Duliee válasza tibcsi0407 (#5) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Alsó szegmens inkább még ez alatt van pontszámban.

-> Hardveraprón - FSP 350-60 EPN Bronze belsős golyóscsapágyas táp - 3990 Ft fél év gar |

(#7) tibcsi0407 válasza Duliee (#6) üzenetére

tibcsi0407
(PH! nagyúr)

Milyen SoC?

----tibcsi ®---- 1+5

(#8) Duliee válasza tibcsi0407 (#7) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

MAgára az alsós árszegmensben elhelyezkedő készülékekre értem, mert sajnos még létezik a fos-szar kategória, addig onnan indul a móka :D

De ez off.

[ Szerkesztve ]

(#9) tibcsi0407 válasza Duliee (#8) üzenetére

tibcsi0407
(PH! nagyúr)

Jó, nem a készletkisöpréses MT6580-ra gondoltam. :D Meg a Snapi 200-ra. Hanem az Aktuális SoC generációra. Még mindig MT6737 körüli teljesítményen vannak. Szokásos 4-8 db A53 mag, egy nagyon gyenge GPU kíséretében és viszontlátásra.
Lehet az ARM nem fejleszt már olyan gőzerővel, mint régen?

----tibcsi ®---- 1+5

(#10) ctvagyok válasza tibcsi0407 (#9) üzenetére

ctvagyok
(őstag)

Régebben olvastam hogy elvileg a 28 nm es gyártás technológia adja a legnagyobb teljesítményt a legolcsóbb áron. Az alacsonyabb csíkszélességgel gyártott hardver kevésbé költséghatékony. Az erősebb hardver ezért sokkal kisebb profitot jelent. Persze biztos el fog ez mozdulni, de ez gondolom lassú dolog. Szerintem az árkülönbség fogja vissza az erősebb hardver elterjedését.
Meg azt is olvastam, hogy az olcsó készülékeken alacsony a profit nagyon, így szerintem reális, hogy itt kell a hardveren a legtöbbet spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#11) tibcsi0407 válasza ctvagyok (#10) üzenetére

tibcsi0407
(PH! nagyúr)

Van valóságalapja annak, amit írsz. Valóban ez, vagy hasonló jellegű oka lehet.
Ami érdekes az az, hogy PC-n sikerült mesterségesen felnyomni a minimális rendszerigényeket, telefonon ezt nem csinálják (még).

----tibcsi ®---- 1+5

(#12) ctvagyok válasza tibcsi0407 (#11) üzenetére

ctvagyok
(őstag)

Gondolom a PC-n megoldható volt a teljesítmény növelés úgy, hogy maradjon nekik sok profit. Vagy a gyikemberek voltak :-)

(#13) tibcsi0407 válasza ctvagyok (#12) üzenetére

tibcsi0407
(PH! nagyúr)

Bárhol megoldható, csak mesterséges igényt kell rá teremteni. :) Nyilván ez a vevőknek rossz, de az üzlet már csak ilyen. Főleg a consumer szegmens. :)

[ Szerkesztve ]

----tibcsi ®---- 1+5

(#14) maczera válasza Duliee (#1) üzenetére

maczera
(tag)

"Nem igazán értem mi a modellszámozás növelésének a célja"

Számháború. Ugyanez megy az oprendszereknél is. Ha az IOS már a 10. verziónál tart (lassan 11), akkor - kis túlzással - az Android is hetente növeli a főverziószámot, mert restell lemaradni.

(#15) Mr.Silkó

Mr.Silkó
(PH! addikt)

Vész esetén a kávákra leszállhat egy mentőhelikopter is. ;]

[ Szerkesztve ]

(#16) Duliee válasza Mr.Silkó (#15) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Legalább nem ültek fel az idióta kavamentes hülyeségre ... Már csak a 2.5D-t kellene elfelejteni

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.