Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    "Ezalól egyedül a 3700X a kivétel, melynél talán a 65 wattos TDP is szerepet játszhat valamennyire a teljesítmény lefogásában."

    -Hahaha. Az F1-nél meg nem, mi? Pedig ott vette fel a legtöbb kakaót az összes cucc, így az AMD is. Milyen érdekes. Ez az egész tesztelgetés egy bllshit. Egyik tesztben ez a jobb, a másikban meg a másik.
    Mindenesetre megnézném a 9900k hőmérsékleti grafikonját a Noctua hűtővel Prime alatt 5Ghz-en.... :U
    Egy kicsit szkeptikus vagy azt illetően, hogy a Noctuával 5Ghz-en Prime alatt nem volt "trottyling".
    Csak mert volt ilyen procim és azt 5Ghz-en akármi nem hűti meg, főleg normális teszt alatt. :U

    Azt sem értem, hogy miért ilyen lappal teszteltétek az Inteleket, ha volt lehetőség másik oldalon az E-ATX-re. Meg aztán azt sem, hogy miért nem teszteltétek ki előtte, vagy utána a 9900k-t, hanem egyszerűen lemondtatok a Prime-ról és kész. Inkább Aida. L.O.L. Pedig lehet, hogy csak meg kellett volna emelni az értékeket BIOS-ban. Vagy normális lapot alárakni. A CPU patchek némely játékban piszkosul fogják az Intel procikat, és itt nem pár százalékról van szó. Aidát stressz tesztre használni meg hát.. :D.. Inkább hagyjuk.
    De azt mindenképpen kijelenthetjük, hogy óriási meglepetés az AMD procik ilyen szintű zabálása, 65W ide, vagy oda. Én tutira azt hittem, hogy az Intel kazánjai sokkal többet kérnek, de nagyon nem.
    Ha kivesszük a képletből a gagyi Aida tesztet, a többi totálisan reális fogyi szempontjából. Az Aida teszt egyszerűen totál fals, vegyétek már észre.

    Az is érdekes, hogy ha a kevés fogyiról van szó, akkor az Intel biztos a patchek miatt ilyen jó, mert visszafogja a patch a teljesítményt és a fogyit is, de amikor másban hasonlítjátok össze, - amikor lemarad valamiben, akkor nem jön szóba ugyanez. Hogy mi lenne, ha.. Semmi, mert a teszt nem reális. :D Ez meg, hogy egy setup a magasabb RAM frekire szarabbul reagál, mint az alacsonyabbra? És nem tűnik fel, hogy itt valami nem ok?

    Ezt a touché dolgot sem értem a címben. Az angol touch francia megfelelője, érintést, hozzáérést jelent, pl ha azt mondom, Ne pas touché! - az azt jelenti, hogy ne nyúlj hozzá. Szal a címet sem vágom, mire akar asszociálni. Akar? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz Abu85 #135 üzenetére

    Különösen ajánlottnak kihozni egy olyan cuccot, ami (setupban) majd 100W-al többet kajál az Intelnél..khm..(Ami nem igaz, mert a méréseitek biztos, hogy nem voltak jók.)

    No meg olyan tesztet, ahol a 2700X játékokban jobb, mint a 9900K 5Ghz-en, hát mit is mondjak. ;] . Én eddig soha nem mondtam azt, hogy elfogultak vagytok, de hogy ez a teszt nem volt fair, az tuti. :U Az is nagyon érdekes, hogy "Tomiéknak" egészen más eredmények jöttek ki a legtöbb esetben. (tom'sHardware). Kezdve már R20-ban is. :U Élek a gyanúval, hogy nálatok a 9900K nem is ment 5Ghz-en. Mert az egyszerűen a vicc kategória, hogy ti a 2700X-et is jobbnak hoztátok ki játékokban. A fent említett oldalon minden játékban az összes tesztelt proci közül minden tesztben a lista legtetején a 9900K volt, mélyen alatta az AMD-k, a lista alján a 2700x-el. (Egyedül az 1800X volt alatta). Akármilyen más, külföldi tesztet nézek, köszönő viszonyban sincs a tiétekkel. Mégis, azok egymásban szinte megegyeznek. Hogy van ez? :U
    Ahol meg esetleg már nem tudtad palástolni a 3700X gyenge eredményét, ott előjössz azzal, hogy hát biztos a 65W TDP keret fogja meg, miközben az F1-ben meg ezt nem feszegeted, ahol majd 330W-ot eszik meg a 3700-as setup. Ott nem fogta meg a TDP limit? Ellentmondásokkal teli, nagyon részrehajló teszt ez. :( .

    Ezt még egyszer le kell írnom:
    "Élek a gyanúval, hogy nálatok a 9900K nem is ment 5Ghz-en." És tudod miért? Mert tudom, hogy 5Ghz-en a 9900K-nak kellett a legtöbbet zabálni, azért. Minden procinál többet. De nem így volt. Nálatok a legtöbbet a 3700x "ette", a legkevesebbet a 8/16-ok közül a 9900k, míg minden más tesztoldalon totálisan fordítva volt - utóbbiak teljesen reálisan. Valami nagyon nem ok ott nálatok. :N

  • Geller72

    veterán

    válasz MPowerPH #251 üzenetére

    Nem csak single, hanem all c.-ben is elmarad magas frekin. Vagyis annak hiányától. Ismét. Az elmúlt időszakban (2xxx széria) is milyen rózsaszínű szintetikus benchek születtek AMD rézéről, de aztán jött a való világ. :D. Ha a 9700K jobb lesz, mint a 3700X, miközben utóbbi drágább marad, akkor itt megint nem történt semmi. :U És ez csak egy proci a sok közül. Azt az R20 tesztet is nézd meg máshol szerintem, mert egy kicsit máshogy mértek, mint ebben a tesztben. :D.

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz MPowerPH #256 üzenetére

    Nekem is tetszik, de az már nem, hogy egy tesztben egy 2700x-et jobbnak hoznak ki játékra, mint a 9900K-t. :D. A 3700x-et én is nagyon vártam, de a jelenlegi tesztek alapján nem fogok cserélni. A jelenlegi játékigényeimet egy 50-60k-s hat magos is kiszolgálja. (És nem csak nekem lenne elég. :D). A 3700x 115k-n indul. (Előrendelés, majd a valós árat meglátjuk. :D.) Félre ne érts, látom a fejlődést, az irányt, ami jó, de nem ennyire, mint ahogy ebben a tesztben ezt megpróbálják nekem előadni. ;).

  • Geller72

    veterán

    válasz DudeHUN #266 üzenetére

    ~15 éve nem használok gyári hűtőt/eleve tray kiszerelésben veszem pont ezért/vagy már eleve adott az előző platformomból, tehát ez csak neked szempont, meg annak, akinek ez számít, nekem nem annyira - legtöbbeknek sem. Gondolom, te sem gyári hűtővel használod az Intel procijaid, hanem van egy jól bevált hűtőd, ami amíg elég és kompatibilis is, addig megtartod. AMD oldalról ez kicsit másabb. Bár, én ott is azt használom, amit továbbviszek, és ez már a 940-es Phenom óta így van. De mivel ez rétegprobléma, így annyira nem számít. Ha mindenkit érintene, az más lenne.

Új hozzászólás Aktív témák