Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blizzardking

    őstag

    válasz pusszycat #3 üzenetére

    Lehet a kettőt kombinálni is. Ha a diódákat max árammal hajtják, akkor mondjuk 10% kitöltési tényező kell hogy a takaró alatt olvasni tudjál, (egy ciklusban 10 időegységnyit világít, 90-et nem) ha meg visszaveszik az áramerősséget mondjuk 40%-ra, akkor 50-60% kitöltési tényező ugyanolyan fényerőt eredményez. Ha a diódák max fényerő esetén is normál üzemi tartományban vannak hajtva, akkor azok élettartamát nem befolyásolja ez a módszer. Talán még egy picivel többet is fogyaszt, mert kapcsoló üzemből átmegy analóg üzemmódba a szabályozás.
    Ha a finom szabályzást a kitöltési tényezővel (pwm) végzik továbbra is, csak átteszik a kijelzőt egy másik működési tartományba, akkor a színek torzulását is könnyű megoldani, mert arra az áramerősségre be kell kalibrálni a kijelzőt egyszer a gyárban.
    Amit nem értek, hogy szerintem ehhez hardveres felépítés kell, ha egy vezérlő nem tud változtatható áramerősséget rátolni a diódákra fizikailag, akkor szerintem ezt nem lehet frissítéssel megoldani. Kell valami fizikai szabályzó elem, ami nem csak kapcsolgatni tud, hanem az ellenállását tudja változtatni a vezérlés függvényében. De lehet hogy tévedek, majd kiderül.
    Szerintem ez az apróság sokkal jobb fejlesztés mint a felesleges baromságok dollármilliókért, mint pl a 9D mátrix infra xray termikus letapogatós intelligens arcfelismerő, amit azóta nyög a piac notch formájában.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

  • asdf_

    veterán

    válasz pusszycat #3 üzenetére

    Gondolom a DC-vel pöppet többet fogyaszt a kijelző.

    Az kutyát nem érdekel, ha nem azt a villodzó szemetet kell nézni. Én amikor megvettem az oledes tabletemet -nem tudatában a villogásnak-, kb. a második napig bírtam, majd kezdtem veszettül valami megoldás után nézni. Hálistennek volt rá app, amivel minimális képminőség-romlás árán megszüntethető volt a villogás (különben ment volna vissza 14 naposban és vettem volna valami IPS-est; fekfete fekete ide vagy oda, az a villogás elviselhetetlen).

Új hozzászólás Aktív témák