Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pakesz

    aktív tag

    válasz #96302336 #13 üzenetére

    "de még a mára kihalófélben lévő bridge gépek is nagyságrendekkel szebb képeket csinálnak, mint az általad oly felmagasztalt mobilok."

    nekem pont egy bridgem van, jo kis 4 AA akksis/elemes, tudod amit barmikor a nyari nyaralas soran utan tudok "tolteni"

    a mobil meg koszoni szepen jol elvan, hetente kell tolteni, ha meg eppen karambolozok autoval arra pont meg eleg :C

  • somogyib

    őstag

    válasz #96302336 #174 üzenetére

    "Anno meggondoltuk, hogy mit fotózunk le, egyrészt a korlátozott film kapacitás miatt, másrészt az előhívási költségek miatt."

    Pontosan, de ez nem is a mobilokkal kezdődött el, hanem a digitális fényképezők elterjedésével.

  • rii

    nagyúr

    válasz #96302336 #174 üzenetére

    hat igen .... szerencsésnek érzem magam amiért még élhettem azokban az idokben ....

    akkor emberibb volt minden kapcsolat ... most mar az okostelefonok meg a fészbuk atvették a hatalmat ...
    a kerekparozasbol is - mint mindenbol - divatot csinaltak ... vannak akik csak divatbol vesznek dh-s gépet, vagy egy komoly orszgútit .... aztan szarazra aszott lanccal krúzolnak a margithídon ....

    " .... De ezt hozza az integráció, és a tömegigény. ..... "
    nem hinném hgoy tömegigényrol beszelhetnenk.... csak bele van tolva az emberek arcaba reklamok formajaban, aztan azon kapjak magukat az emberek, hogy smart tv-t akarnak, azon netezni ... pedig nem is volt igenyuk erre, csak a gyartok kijonnek mindfenfelevel, és remelik, h raharapnak a userek .... a mobilba foto bejött, mert a face is segített, "rendelek kajat és tolom fel a fészre" userek ... tv-be 3d - elhasalt .... microsoft windows 8.0 - elhasalt ... asztittek h meglesznek startmenu nelkul meg csempevel az emberek, és tomegevel veszik majd a touch-displayt ... nemtom ki akar levegoebe tartott kézzel gépezni ... bill+mauz a legkezreallobb megoldas .... filmekben is hulyeseg a levegoben hadonaszos vizio ....

    " ... De hasonló analógia lehet a kerékpározás is, mint hobbi. Aki csak úgy bringázik, annak elég a tömegtermék, de aki komolyabban űzi, az már nem fog olcsó mindenhová (is) jó bringával járni, neki szüksége van egy specifikus gépre. .... "

    haaaaaaaat :) ez nem így van sajna :)
    mielott beropbban a bringa-laz, azelott is voltak kerekparok, akkor aki akart volna mehetett akkor is brinagzi .... inkabb tobb kedvet kaptak ahogy szép lassan egyre vaganyabb, pofasabb, kenyelmesebb, valtos gépek bejöttek .... mert addig (96-97) kb. volt ketfele: a klasszikus, meg a verseny (kaptam apamtol egy schwinn csepel nagyvazas versenyt (kékesre is felvitt)) .... aztan bejott a mountenbike, és akkor az ott robbant egy nagyot ... "fúbazzeg, 21 vltós a kerékparom" ... (de hogy mi a francé jó, bele se gondoltam, de szerettem volna én is egyet (alföldön persze, hol mashol, .... mindenkinek volt msr kb ....) ) és most meg mar a végletekig hajszoltak a "kit tudnank még megcélozni bringaval, melyik réteget" és van mar fittness kerékpar is .... nekem volt mtb-bol cc-m, countrycross, de 10.000 km utan rajottem, h a f.szé vettem én bp-re, meg a síktajakon való jarasra, földesútra mtb-t, meg a geometriaja miatt nem varosi közlekedesre jo, hanem dimbes-dombos helyeken könnyű a sulyponttal jatszani ... és mivel ebbol keves volt, vettem egy regi versenyt egyenes kormannyal, az is elvitt 5000 km-ig, majd két db 26-os noi-vazast nyustoltem össza a kett kb. 10.000 km-ig, utanfutoval - mert ezekkel tudtam a legkényelmesebben haladni, eegy kellemes kis "nézelodes" volt így minden út ... persze tapostam szeegébnykéimet rendesen .... mikor az astorianaél allok a pirosnal, elmegy mellettem 7 kismokus mert ok annyira kva-ra sietnek, hogy piros lampa mi az neki, zoldet kapok és utanfutostul, egy 40 éves egysebesseges 26-os bringaval utolerem oket, és feltartanak, mert bejottek elem, és olt 500 m elonyuk, h osszekapjak magukat, de nem sikerul a csillivilli uj gepukkel .... akkor szoktam arcon karmolni magam ... aki "kerekparos" .... annak mindegy mi vavn alaatta - mint a fotos .... aki meg csak egy nunuke, azala akrmit pakolhatnak ... csak ne alljon mellém a pirosnal, h majd bejon elém ... mert romma alaztam szerencsétlent, meg kva-ra lejarattam, meg elkuldtem a budos busba ... ha engedem, maskor is megcsinalja.... kerekparos kultura is annyiban merul ki, hogy télen: pacsi-pacsi, mert akik komolyan gondoljak, azok télen is kerékparosok, arról ismerszik meg, azutan tavasszal megjellenek a riderek, akik az "erosebb kutya b.szik" szerint élnek, meg akiknek a kerékprozas egyik legfobb "én mindent leszarok" megélése, hogy a piroson atmegy ... gyalogosok közt is a zebran .... nekem meg ég pofam a kocsik közt alva.... lampa este nuku,.... arra gondolok ilyenkor, hogy elismeresem minden autosnak, h nem dudalja le egyikojuk sem (!!!!) a p.csaba .... alapveto hulyeseg ..... felelotlegseg .... a legkisebb, ha a rendor megvagja, de inkabb nagyon veszelyes ... meg a nunukek, akik minden jelzes, vagy akarcsak egy jelzeserteku fejfordtas, hogy elgondolkodhassak: ".... most vajon kanyarodni is akar majd???" .... csak mert szeretném megelozni, de felék h ramrantja a kormanyt ... szoval tavasztol kora oszig érzodik a divatbringasok magamutogatasa, vagy nem-odafigyelos kozlekedese ....meg divat lett orszagutizni is ... elhiszem, h kemeny, a scwinn csepelbe alsó hangon saccolva kb. 10.000 km-t belepakoltam középiskola alatt, de az mtb meg a trekking meg a 2 db 26-os mellett volt egy 260.000-es egysebesseges palyagepem is, de bp-en minimum elso teleszkopos mtb, vagy libakergeto szuksegeltetik az utminoseg miatt, ugyhogy én 26-os noi libatekergeto, meg utanfuto .... testepíto haver meglat rovidgatyaban, "uuu milyen labad van ...." .... mondom: 42.000 km .... ennyit a fitnessgépekrl :) úgyhogy szerintem ha valaki annyira edzeni akar, ahhoz nem kell sem a föut, sem olyan helyeken mennie, ahol az autosok nem tudjak konnyen megelozni, mert amig o szorakozasbol teker ott, addig mas megt munkabol jon-vagy megy ... napi 100 km-t kell vezetnem, és amikor télen a kivilagítatan úton, a szakadó onos esoben, 1-2000 km tapasztalattal ott van egy kerekparos, akinek a kva beton kell, ahelyett hogy a biztonsagosabb murvas kitaposott savban menne, akkor ugy elgondoodom, hogy neki ez jó? hogy kocsik elozgetik allandóan? így nem lehet "bringazni" ... legfeljebb etap-okat menni ... értem én szabad ottmennie, de vannak kezdo vezetok is mint én .... 12.000 km utan is fosok megelozni egy kerekparos .... ha ezt tudnak egy se menne ott .... dehat menozni akarnak, a nagy outisok .... vagy csak puszta emberi hiulyeseg hogy bacsika is falusi kerekparral nem ott megy, hanem a kocsik közt ... kulonosen ebbe a hajtós forgalomban ...

    elnézést a terjedelemért, .... bar ez a kerékprozsi divathullam tetszik nagyon .... csak a mellékzöngéje túl banto nekem .... boven sok azt megeloözni, akinek muszaj olyan helyen menni, ahol nincs semmi, csak az uttest, az edzegeto ouzisokat meg lekldeném agy cyclocross-al a hatarba .... vannak egyenesek, bele lehet fekdni, hepehupas-technikasabb - de nem zavarjak az autók ....

    szóval szerintem brmilyen drótszamaropn lehetne tekergélni .-) nem a bringa teszi a bringast .-)

    nagyon varom mar, hogy letehessem a kocsit ... most egy agyvaltos, 3-sebesseges 26-os kvarégi nostra-m van, 10.000 ft-ért vettem, de egy éve letoltam vele a bp-II-bp-xv.-rackeve tavot .... kb. 70 km .... meg masik 26-os nivel toltam 100-at is ... szóval bringazni akarmivel lehet .-))))))))))))) mondom, 1992-be vett schwinn csepellel 96-ba felmentnk kékesre .-))))) ma az a kerékpar 5-10.000 ft .-))))) ht persz hogy a foyagsztói tarsadalom nem azt mondja hogy vegyel egy hasznalt gépet, hanem az újkat toljk, legyen is olyan sz.r mint egy 30.000-es összeteleszkópos teszkóbjak ....

    amúgy kerekparral a nagybevasarlas se gond .... nem kell autó, csak egy utanfutó ... mondjuk én szeretek mindent onerobol megoldani .... mikor ingyen volt a taxi a cégnél, 2011 februarjaban akkor is a merida cc-vel mentem ki 14 km-re a porszívóért és hoztam haza a hatamon ... akó még utanfutm se volt .... pedig azzal de gyerekjtek 20-30 uveg sort elvinni ....

    aki fotozni akarna megtanulni, ... annak a legjobb lenne egy régi analóg gép ... 20.000ért sztem mar olyan van, ami analogok közt csucs ... vagy nagyon-nagyon-jó ....
    vagy hasznaltan egy milc-dslr ...

    de az analógal tanulja meg, mi az amit a digitalissal kihagy ... pld. h meggondolja - amit Te is írtal - hogy mit fotozzon le, mert a film is pénz, és véges, és maceras, meg elohivatni pénz .... most meg mar dslr gépeknel a csak a 30-40.000-es vagy fentebb a 100.000-es exponalasi hatar szab gatat a lövöldözesnek. plane ha van usb-kabel+laptop, vagy elegendo sd-kartya a közelben ....

    analoggal jobban megnezi .... digitalissal meg "majd csak valamelyik jó lesz" megsorozza a tajat ....

    (#183) tecsu:
    " ..... Ezzel egyetértek, de akkor is fotóznak, ha a fényképezőgépet használják, mégha sz@rul is. .... "

    nem :)
    jelen esetben nem ok fotóznak, hanem a gép
    akkor "fotóznanak" a géppel, ha ok mondank meg, hogy a blende...., hogy a zarido...., hogy az iso, .... míg inkabb az van csak -dslr tulajoknal is akad-, hogy megnyomjak a gombot, és a geptol varjak, hogy kitalalja, hogy az adott fényviszonyok közt milyen értékek lennének a jok.... akkor ok csak hasznaljak a fényképezgepet/mobilt, és csak utsaítjak a gomb lenyomasaval, hogy "fotozzal" .... ez nem fotózas .... de még csak probalkozas sem, mert maximum ilyenkor a képkivagast csinalja csak a user, minden mast a gép ...

    erre értettem, hogy kulönböztessuk mar meg a kettot ....

    (#173) somogyib: " ..... Ezt azért annyival árnyalnám, hogy a mobilok előtt is vettek a laikusok fényképezőt, walkmant, mp3 lejátszót, stb. .... "
    de akkor egy dontes volt .... bennem is megerett a gondolat, h szanok ra pénzt, éls nézek valami mp3-as cd-lejatszot, discmant ...

    de most mar minden ott van a okos"telefon"ban, ..... ami inkabb egy szamittogep, amivel tefonalni is lehet - amúgy szamomra nem all ossze a kep, hogy milyen agyament brainstorming eredménye lehetett, hogy valaki azt mondta ... tegyunk a telefonba kamerat - ..... azt tudnam elképzelni, hogy egy sci-fi-ben latott ilyet, mert a masodik lehetoseg csak egy marketing célzatú megbeszélés, melynek egyértelműen a profitorientaltsagból fakadóan csak az lehetett a témja, hogy hogyan szerezhetnének még nagyobb részesedést a mobiltelefon piacon .... és mintha muszaj lenne, hasznaljaki az emberek ... de nem muszaj hasznalni ... az emberek kulonbozoek .... de a mobiltelefonnal eljott a "ha mar van akkor mérne"

    nem azert fotózna mert érdekli, hanem mert ott a "telefeon" .... akit nem érdekel maga a fotozas, az nem vesz kulon gépet, ... de ha mar ott a telefon és tudja , akkor .... felröppen a kismadarak hada, ..... éjszaka tavolba vaku, azzzzazzzzz .... még egy kép amit soha senkisem fog megnézni, ahogy régebben valaki írta: "a mennyiség gyozelme a minoseg felett" ....

    és pld. soha nem is fogja meglatni egy mobilos-lövöldözo a dslr/milc géppel, vagy a mobillal készult képek közt a kulonbseget, vagy ha meg is latja, mert ismeros mondja neki, akkor is lehet h lehulyezi, vagy tudomasul veszi, de nem érdekli a tema ... és amugyis, kulon latasmódot igényel a fotózas, mert ugyazt a pillanatot egy gomb lenyomasat-ismero ember nem fogja tudni úgy megkomponalni, mint aki latja, hogy az adott pillanatot az adott környezetben hogy helyezze el ...

    hozzatennem, hogy én mindenben a cel-gépeket szeretem hasznalni :) és nem szeretem az adott célhardver mellé parosított, az adott célharver eredeti mukodéséhez képest teljesen idegen funkciót adnak .... nem szerettem kerékparszereléskor a multitoolokat sem ... nyeklik-nyaklik, a 90%-a utban van, ... ami meg massziv ... annyi pénzbol tudok venni szerszamokat is ... tv-m is soha ne legyen smart, csak egy nagy jo panel kéne, remelem lesz majd azert ilyen is ... most is mar rohadtul smart .... laptop van rakotve ... linux van a tv--n :) enné smartabb egy tv soha nem fog tudni lenni, ha a kulso agya egy laptop, teletuzdelve usb-s hdd-kel, mint egysndisznó .-))))) nem kell vacakolni h a tv felismeri e a feliratot, mert az nem a tv-feladata, hanem az smplayer-é vagy a vlc-playeré ....

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • *Ropi*

    félisten

    válasz #96302336 #382 üzenetére

    Igaz, pl. a hűtőgépre is rá tudom tenni a DSLR-t. :))

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák