Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Ragnar_ #32 üzenetére

    Igen, kicsit el van tévedve a kolléga.
    CB single-ben R20-ban konkrétan gyorsabb a 3900X 4.6-os max boosttal mint a 9900K 5GHz-en. CB15-ben meg 1-2% a lemaradása.

    Szóval nem előny az 5GHz, jobb az IPC a másik oldalon és így kisebb órajelen lassan fele annyi fogyasztásból hozza a csúcsot is. Az optimumot 3-4GHz között (rohadt sok magnál) meg még nagyobb perf/W aránnyal hozza.

    Ezen kívül érdemes még megnézni a multitasking teszteket is, Compterbase-en mérték, ott is gyorsabb volt az AMD két feladattal, azonos magszámmal, mint az Intel. Nem nagyon van már olyan terület ahol nemhogy kikapnának, de egál helyett ne húznának el.

    A játék optimalizáltság még igaz. 200fps felett meg 3-5%-nyi előnyre ott még lehet "verni". :)

  • BeZol

    őstag

    válasz Ragnar_ #62 üzenetére

    Tetszenek az 1% és 0.1% Low értékek... Néhol 1/3 annyi, mint Intelnél. Ez pont az, hogy be-beakad a játék érzésre, mert olyan kevés fps-re ugrik le. EZ PONT AZ, AMIT MINDENKI UTÁL! Vesz egy drága gépet, és be-beakad neki a játék, szánalmas. Aláírom, sok játékban rendben van a dolog, DE ha TE épp azzal játszol rendszeresen, aminél ezt produkálja?! Vagy kijön egy új játék amivel tolni akarod és épp nincs normálisan optimalizálva AMD-re és hasonló mikrolaggokat érzel, akkor kb. felgyújtanád a gépedet... EZ ÍGY LUTRI!
    Tudom, hogy nincsenek egy árban a procik (bár cserébe alaplapoknál amd drágább), de INKÁBB költenék egy olyan gépre többet, aminél nincsen mikrolagg/stuttering ÉS minden játékban hozza ezeket a jó értékeket, minthogy majd xy játéknál ami épp érdekel szívjam a fogamat... És ez nem csak AMD processzorokra igaz, hanem AMD videókártyákra is. Elég olvasni a navi-s topikot, mennyi driver probléma van a kártyákkal MÉG MINDIG! (szeptember óta!!!) Szóval ha valaki a nyers benchmarkokat nézegeti és mellé az árakat, akkor AMD-t vesz, viszont kicsit a dolgok mélyére ásva már problémás az egész.

    Nekem volt AMD videókártyám még anno 4870+4890 hibrid crossfire-ben. CS:Source alatt nuke-on fényproblémák voltak (sose javították ki), Battlefield Bad Company 2 béta még tökéletesen ment, mikor kijött a végleges játék, már nem ment a crossfire. 1,5!!!! évvel később jött egy driver, amivel működött, de a rákövetkező driverrel már nem ment! Jött ki később másik játék ami miatt kellett az újabb driver, és nem tudtál egyszerre a két játékkal játszani, mert más vga driverrel mentek rendesen a kártyák... Az új 5xxx széria topikjába beleolvasgatva pontosan ugyanezek a problémák vannak most is, csak már crossfire nélkül 1 kártyával... A legjobban azon röhögtem, mikor vki nem tudott LoL-ozni, mert a launcher crashelt a vga driver miatt :DDD , érdemes végigolvasni a problémákat, kinek épp mi jön elő, BOTRÁNY!

    Volt Ryzen 7 1700X-em is, ami mint már tudjuk nem egy fényes széria (de akkoriban a benchmarkok kb. nem ezt mutatták, az tegyük hozzá!), az is botrányos volt több játékban, mert az átlag fps is pocsék volt sok helyütt. Konkrét példa nekem a World of Warcraft (amit csak több millióan tolnak napi szinten, régi játék, és nem egy új AAA cím ami jobb esetben 3 hétig van nyüstölve és megy a levesbe). Gondoltam 8mag16szál, tökéletes lesz x264 alapú streamelésre a proci, a probléma csak az volt, hogy míg questelgetéskor és 5fős instákban tulajdonképpen rendben volt az fps (talán 75 alá nem ment és 100-120 körül voltam), addig raideken 20fővel (mythic raid) ÁTLAG 38fps-em volt!!! Ki kellett kapcsolnom az SMT-t, hogy 8/8 legyen, fel kellett pöckölnöm 3.85GHz-re (3.9ghz-en már eldobta magát), és így 55 körüli fps-re tudtam feltornászni, akkora CPU limitem volt (mert inkább 1-2szálat használt csak a játék), mindezt 1080Ti-vel! Aztán így már gondoltam mehet a streamelés, igazából 3.7ghz-en is eldobta magát a gép x264 kódolással olyan 2 óra játék után, és az fps is botrányos volt már így is, úgyhogy hagytam a fenébe. Az új 3xxx széria már aláírom egész jó lett, de az igazi konkurencia (játékok szempontjából) a 4xxx széria érkezésével érkezhet meg az Intellel szemben, mert akkor az IPC + órajelnövekedés + javított memóriakezelés következtében pariban kellene lenniük, már csak a minimum fps-ek lehetnek problémásak. Ha még ott is pocsék lesz, akkor játékra továbbra is felejtős, mert visszatérve, mi van ha épp abban a játékban szerencsétlenkedik a proci, amivel rendszeresen játszanék? :F

    BF V-nél bejön a single player benchmark... Gondolom te sem nyomod neten 64 fővel. Ezeket a beépített benchmarkokat lehet nézegetni meg postolgatni az eredményeit, de hogy a játékban töltött idő 99%-ában nem single playerben fognak az emberek ilyen és ehhez haosnló játékokat nyomni, az is biztos. Itt egy régebbi BF V ryzenes teszt 1080p-ben, ahol pl. látni érdemes, h ez a 2xxx-es ryzen képtelen volt 130as átlagfps-nél többre, ergo már egy RTX 2070-essel "kimaxoltad" a játékot (minimum fps alapján látni, h 5% körül még abban is hagyott!), kár volt RTX 2080 v. 2080Ti-t vásárolni, mert képtelen volt kihajtani. De ez csak egy BF V, ami köztudottan jól optimalizált játék, és már van 3xxx ryzen és fél éven belül itt a 4xxx, viszont minden egyes játéknál utána kell nézni, hogy mit alakít az adott processzor xy videókártyával "VALÓS" játékkörülmények között!
    Nekem pl. a WoW fontos, és ott nem minden virít úgy, ahogy kéne, még az olcsó 8700K sem (4.2ghz-es proci, 40% körül kihajtott RTX 2060 és 40 fps körüli érték... és ez még nem a raid része a dolgoknak, AHOL KRITIKUS h akad-e a játék vagy sem)!
    PUBG sem fenékig tejfel: Ryzen 1080p-ben 2080Ti-vel (tudom túlzás, nem átlagos kártya) csak 60-70%-on hajtja ki a videókártyát, az Intel pedig 85%+, és 120 helyett 180 fps-ek vannak...

    A lényeg, h vásárlás előtt tájékozódni kell, h xy játékkal van-e probléma vagy sem. Aki nem akar tájékozódni, az vegyen Intelt és Nvidiát, mert ott minden úgy megy, ahogy mennie kell. Azóta nincs driver problémám, random beakadozgatás, semmi idegeskedés, minden úgy működik ahogy működnie kell, és ennek így kéne lennie AMD-nél is, de "még" nem sikerült nekik.

    Mindenkinek tájokozódnia kell, hogy a saját felhasználásához mi a jó vétel, és nem szabad minden benchmarknak hinni!!! És igen, lesz amihez AMD-t érdemesebb vásárolni, és lesz amihez Intelt, DE be kell látni, hogy annak ellenére, hogy papíron azonos v. jobb teljesítményt olcsóbban kínál az AMD, annak bizony van árnyoldala is, ahogy fentebb is leírtam pár példát, de aki meg munkára használja, ott megint programonként változhat, hogy most melyik gyártó a nyerő választás.

Új hozzászólás Aktív témák