Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz #54625216 #329 üzenetére

    Igen, nem nagyon értettem bevallom hogy a tőkekoncentrációval mire lehet rávenni az embereket, nekem ez valami vállalati mitológiának tűnik, mint a vállalat víziói meg hasonlók. A tőke eleve a koncentráció felé tart, az ember működése ha nem próbáljuk társadalmi keretek közé szorítani , az hogy halmoz.
    Azért nem passzolt a háborús definícióm, mert eleve továbbgondoltam a háborúk céljait, nyilván voltak értelmezhető és értelmezhetetlen megnevezett célok, de az eredmény az volt hogy a népszaporulat a korlátozott erőforrások fényében előállította azt a helyzetet, ahol a másik vagy saját nép irtásával, persze területének megszerzésével megnövelték(többek közt) az egy főre jutó nyersanyagot, élelmet, bort, focisták számát, ami kellett, vagy elvesztették, lényegtelen mivel az érintett lakosság száma ritkult.
    Éppígy továbbgondolva a cégek természetesen a végtelen emberszámban érdekeltek, ez is a programjuk korlátoltságára vall, és az emberanyag tekintetében az aktuális legolcsóbb és lehetőleg csak a neki leghasznosabb funkciót tudó...hosszasan lehetne írni a pontos meghatározást, egyszóval biorobotban érdekeltek. A biorobot legolcsóbb és talán egyetlen előállítási forrása most még az ember.
    A korlátlan biorobottermelésre napjaink példája hogy európa a csökkenő populációja miatt, emberanyagimport-nyomás alá helyezik az államokat, illetve olyan belső populáció előállítását fogják ösztönözni, ami közelít a biorobothoz. Viszont a funkcionális emberrel összeegyeztethetelen a biorobot-létezés , ezt látom népességcsökkentő erőnek, sokféleképpen megnyilvánul majd, a hülyeség kiszámíthatlan, hatalmas potenciálon ülünk de, bizonyítani kétséges hogy lehet, mindenesetre európai statisztika hogy csökken népesség és az értelmiség elsősorban. A cég számára előnyös biorobotokat viszont a klíma fogja ritkítani, ez lesz a legkorábbi pont amikor a világ beavatkozik a klímába(vagy a cég más import után néz) de elsősorban megpróbálja majd azokat szaporítani akik jól viselik a klímaváltozást. Vagy a kapitalista modell hogy a cég kifejleszti a klímaváltozás megállító kapcsolót, és mint szolgáltatás fogja nyújtani az elérhető legnagyobb haszon reményében a kedvező klímaállást. A kedvező klíma definíciója az a klíma amiről a biorobot elhiszi hogy kedvező.

    Ez nem egy olyan disztópia ami majd lesz, ez már most van. Ott tartunk hogy a cégek elérték azt a mértéket ahol már nincs állam ami érdemben be tud avatkozni a működésükbe, az hogy nevelgeti őket az állam az már történelem. De még az is kétséges hogy volt valaha ilyen történelmi tapasztalat. A legismertebb példát a kelet-indiai társaságot kiindulópontnak véve, szigorúan az ok-okozati összefüggéseket szem előtt tartva valaha is állami keretek közé tudták szorítani, vagy az egész csak egy hablaty amivel traktál minket a propaganda, és ez egy azóta tartó folyamat aminél most ott tartunk hogy a cég átvette a világ kormányzását.

    [ Szerkesztve ]

    Kérek egy számot a jútútú

Új hozzászólás Aktív témák