Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrCsiT

    addikt

    válasz Dr. Akula #41 üzenetére

    No, akkor kicsit ezt árnyaljuk:

    Egy WD Red HDD - a sima, nem a Pro - internal sebessége 147-210 MB/mp. Ezt már limitálja a sima gigabit, a Syno 110-113 MB/s másolási sebességével. Ezen segítene egy 2,5Gbit-es vagy 10Gbit-es RJ45 hálózati csatoló, amit a számozás szerint még 2019-re szánt modelljében sem tud villantani a Syno. EZ az, ami gáz.

    Én sem akarok kifelé küldeni semmit, és fényképész sem vagyok. De ha csak azt veszem, hogy készítek az asztali PC-ről egy 100 GB-s biztonsági mentést, amit azután át szeretnék másolni a NAS-ra, akkor engem már limitál a gigabites hálózati csatoló, az aggregation-nel meg Windows környezetben 115 MB/s-re lehetett feltornázni a sebességet, tehát az nem mérvadó sebességnövekedés.

    Ha körbenézel a piacon, több gyártó (de pl. Asrock) is tesz már 2,5Gbit-es RJ45-ös csatlakozót az alaplapjára.
    De akár vehetek egy PCI-E-s kártyát is a mostani lapomba, és azzal kiválthatom az alaplapi gigabites hálókártyát. Talán Asus-tól láttam olyan switch-et, ami szintén kezelné a 2,5Gbit-et RJ45-el, lassan elfogadható áron.

    Nem mindenki jön szembe helikopterrel: :N Át kellene gondolnod, hogy gyorsabb belső hálózati megoldás akkor is kívánatos lehet másoknak (aki ugye láthatóan nem Te vagy), ha nem a "Q-Ultra-Über-HD Bluray 9 millió bites rátájú 93K-s" torrentet akarja valaki letölteni(ehhez jönne jól a gigabitesnél jobb net kapcsolat), hanem szimplán szeretne gyorsabban másolni, ha már maga a technológia rendelkezésre áll.
    Ebben - ahogy előttem is írták - a Synology láthatóan lemaradt pl. a Qnap és mások mögött, és ezt - Syno tulajként - sajnálom.

    update: egy ilyen merevlemezt ha megnézel, a sebessége messze túlmutatna a Gigabites csatolón. Ezért baj, amit a Synology csinál.

    Duck663: én nem tudom, hogy a gyorsaságánál már csak melegedésben "erősebb" M2 SSD formátum támogatást minek erőltetni egy NAS-ban? Hacsak nem az a cél, hogy az eddigi 42-50 C helyett 65-75 C legyen az új üzemi hőfok standard - mindenkinél, aki nem hűtött szerverteremben tartja a NAS-t, de én még oda sem vennék M2 SSD-t.

    Cifu:
    DiskStation DS1817-ben a 32-bites procit, amin elég sok, 64 bit-re optimalizált alkalmazás nem fog futni - és messzire sem kell menjek, hiszen a DSM is 64 bitre optimalizált normál esetben - komolyan gondolták? :F
    És az, hogy nem egy sima utódmodellbe, hanem egy + jelűbe még a korábbinál is gyengébb hálózati rész került, az meg végképp érthetetlen.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák