Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz M@trixfan #8 üzenetére

    Ez a megoldás működik routeren keresztül is vagy csak két végpont között lehet így összefogva felkonfigurálni?

    Működik routeren keresztül is, ha a router támogatja. Az ASUSTEK esetén pl. 3 csatlakozót is össze lehet fogni (az AS4002T és AS4004T esetében 2x 1GbE és 1x 10GbE van, de ugye a 10GbE-s hálózati eszközök méregdrágák), így 3Gb/s elméleti sávszélességet lehet elérni. Csak ugye 3db Cat5e kell NAS és a router között... és hogy utána hogy fogod a kliensnél kihasználni, az egy másik kérdés...

    Szerintem otthon a 10GBase-T egyértelműen jobb, még most egyelőre párhuzamosan végpontig húzva a szálat ha nem akar valaki Switch-et venni.

    A legolcsóbb 10GbE hálókártya most olyan 30e Ft újonnan. Kettő belőle 60e Ft. Ha a meglévő Cat5e kábel és csatlakozók nem a legjobbak, akkor lehet hogy csak 5Gb/s vagy 2.5Gb/s jön össze, vagy húzhatsz ki Cat6A kábelt...

    Én most úgy döntöttem, hogy veszek használtan két Mellanox 10GbE SFP+ csatis hálókártyát (27e Ft plusz 27% áfa, szóval cirka 33e Ft). Hozzá 1 méteres DAC kábel 4e Ft (per pillanat egymás mellett van a NAS és a "desktop" gép), de lőttem szállítással együtt 7 ezer forintért két optikai SFP+ modult, és 4 ezerért 15m-es optikai kábelt. Az egész manőver olcsóbb volt, mint 2db új 10Gbase-T hálókártya, és nem kell a Cat5e kábelek miatt aggódnom (aggódhatok majd amiatt, hogy az optikai ne törjön meg :P), remélem jó döntés volt...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák