Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BenHans

    addikt

    válasz Koris #35 üzenetére

    Én elgondolkodtam a választékon és az igényeimen. Vegyük azt, hogy Q3-ban vennék telefont.
    HTC U12+, OP6, S9(+), P20Pro, Mate10 Pro, Sony XZ2, aztán lesz Note 9, Pixel 3(XL), Mate 20 Pro.

    OP6: nagyon f@sza, de multimédiában és felbontásban is elmarad.
    S9(+): Nincs új a nap alatt a HTC még mindig gyorsabb, jobb a memóriakezelés is pláne belakva. Edge Screen nem jön be hiába gyönyörű a megjelenítés. Drágább.
    P20Pro: Felbontás, EMUI, hypekamerarendszer ami képminőségben nem mutatkozik meg. Drágább.
    Mate10Pro: Kb ami a P20Pro esetében, audio.
    Sony XZ2: szokásos sony ügyetlenkedés, hiába a saját kameramodul, felbontás és semmi extra.
    LG G7: UX, kamera sem az igazi, mono, 1 év gar ha nem szolgáltatói beszerzés
    Xiaomi Mix 2S: csak 1 év garancia és közel OP6 ár, miui
    Pedig félreértés ne essék nagyon jó cuccok ezek is.
    Note 9, új Mate nagyon drága lesz kezdésnek pedig ütősnek ígérkeznek, ahogyan a Pixelek is, csak ezeknél még a beszerzés és az ügyintézés is necces pedig a referencia nálam preferencia lenne.
    Az U12+ ekkor várhatóan, vagyis az eddigiekből kiindulva 200 alatt lesz, nem beszélve a tavalyi Q4-es nagyobb leárazásról a gyártói oldalon.

    Az U12+-nál megvan a kiváló kamera és audio, a felvett hang minősége, a sallangmentes letisztult gyors és jól optimalizált rendszer, ez is kibírja egy húzós napom egy töltéssel éjjel pedig úgyis töltöm ha bírna még fél napot ha nem (jönni fog update is ami még javít rajta, másik topikban ferob írta, meg amúgy is bevett szokásuk utólag tovább csiszolni a szoftveren), a kijelző szép a felbontás is megvan (ha már az M9 meg lett szólva amikor a konkurencia QHD-re váltása mellett is FHD-n maradt) és ha nem is a legfényesebb azért még lehet látni, ha már nincs jack cserében komoly füles jár hozzá, dual sim (tudom a felsoroltak közül is tudja pár), kényelmes és hasznos az edge sense. Ha lehetek kicsinyes, talán az infra hiányzik. Na meg nem utolsó sorban külsőre is ez felel meg legjobban az ízlésemnek (plusz UI-ban is, ha már nem Pixel). Számomra nincs benne semmi deal breaker, a gombokra is azt mondják szokható, power gombot valószínű amúgy sem gyakran használnám.

    Ez én vagyok, és még van pár hasonló "geek" aki más prioritások alapján mást választ, oké, de átlag xy eddig sem vette észre hogy fürgébb, nem érdekli a ppi, a középkategória képei is gyönyört tudnak okozni, ha az érdeklődő elé teszik hogy ezt vedd ez a f@s*a meg 4 kamera, akkor megveszi és fújja hogy ez a legjobb és nem is érdekli hogy van más is, nincs objektíven vázolva neki. Meg amúgy sem ismerik a HTC-t, és itt a lényeg. Akkor kellett volna komoly erőfeszítést tenniük marketing terén amikor megmutatták hova tovább, ekkor lett volna mire alapozni. Most viszont hiába várunk el ilyesmit, a Samsung stb meglovagolta a témát és a nevét, pénzt fektetett bele és az emberek kb velük azonosítják az iparágat. A HTC anno sem volt mai Samsung mércével "ismert" mivel a mai viszonyokhoz képest keveseknek volt okostelefonjuk. A Samsung kiválóan eladta az újdonságot, a HTC-nek pedig így utólag az maradt hogy elcsábítsa a felhasználókat miközben jöttek mások is akik erre törnek. Ez így nehéz, főleg ha az ember nem Huawei módra terjeszkedik állami támogatással. Csillivilli bemutatótermekkel, külön MM sarokkal, komoly szolgáltatói szerződéssel és nyomással, rengeteg reklámmal, stb lehet is nyomulni.
    Valami ütős középkategóriás mutatvány konkurencia alá belőtt árazással így is hiányzik persze, ha ajánlanák a boltokban ha nem talán mégis lenne aki megveszi ha erős SoC, edge sense, kategóriában kiemelkedő kamera van benne az igényes megjelenés mellett.

    Egy extra érdekesség. Amikor a HTC szakított az előlapi hangszórópárral a HTC 10-től, az le lett szólva, az S9 pedig nagy király hogy végre 2018-ban van két hangszóró úgy is hogy nem az előlapon van. Ezt értem pozitív illetve negatív felhang alatt. A linkek alatt megtalálható az adott oldal az audio véleményekkel.

    Mik76: Meg tudom erősíteni, az M7 ma is elővehető és ha az alap dolgokat nézzük nem is akad, nem akkor nyílik a tárcsázó amikor már odaértem és személyesen elmondtam amit akartam. :D A komolyabb, újabb játékokhoz már természetesen öreg a HW.

    [ Szerkesztve ]

    🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

Új hozzászólás Aktív témák