Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smkb

    őstag

    "hogy a 2.2 ellenére nincs benne a Flash és utólag se telepíthető rá. Úgy gondolom, hogy ez ésszerű és okos döntés volt."

    - Ezt továbbra sem értem, hogy szinte minden mobilarenas tesztben 2.2 Androidhoz kötik a Flash támogatást, pedig már annyian és annyiszor jelezték, hogy nem attól függ hanem a cpu architektúrától, és lehet akármilyen verziójú Android egy kütyün (2.1-en is lehet Flash, ha az Armv7 feletti cpu-n fut), ha az nem CortexA8 és vagy fejlettebb, mivel Adobe csak Armv7-től felfele támogatja a Flasht... nem azért nem teszi bele senki pl. egy MSM7227 alapú telóba sem az Android 2.2 mellé, mert gyenge lenne a cpu hozzá, hanem mert szimplán nem megy rajta...

    "DivX-et biztosan nem tud lejátszani (szerintem elolvadna a proci)"
    ". Ez némileg segít a sebességen, de nagyon nem tudja palástolni a proci véges képességeit (és akkor még DivX lejátszás kéne, mi?)."

    - Divx lejátszásnak ugyancsak nem sok köze van cpu órajeléhez, kínai, koreai soc-ok esetén többségében a cpu + gpu (ha van) páros mellé alapból kerül egy dsp is ami felel a video és audio kodekekért.Így a SoC-on futó rendszer és ui sebessége semmi utalást nem nyújt a médialejátszó képességekre. A cikkben említett MTK6516 (Arm9) is rendelkezik egy 260mhz DPS-vel, így semmi akadálya, hogy lazán nyomjon divx, xvid, akár h.264 stb kódolású videókat. Az, hogy ezt teszi nem teszi, már driver kérdése. Nem véletlen, hogy egy mezei 660mhz es Armv5 (Arm 9) elavult architektúrájó RK2818 is lazán nyomja akár a 720p mkv-t is (H.264) 5mbit/s-ig, ( lowprofile, level 3.1), divx/xvid (h.263) meg szinte alig mozgatja meg pár %-ig a cpu-t. De ugyancsak alacsony órajele ellenére nagyon szépen megy akár 1080p h.264 is az Amlogic, Sochip, TCC SoC-okkal is. Abszolút nem cpu sebesség függő.

    Egyébként épp most néztem, ennek a telefonnak kapacitív képernyős, ugyancsak 2.2.1-es androidos, szebb kivitelű verziója 87$-ért kelleti magát a shenzeni kereskedőknél... ennyiért viszont annyira nem rossz ez szerintem :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák