Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rusi

    senior tag

    Először is, a specifikációs oldalt javítottam, bár szerencse, hogy lefotóztam a doboz alját, mert a neten egyből más adatokat találtam róla, remélem, a dobozon lévők a valódiak.
    A QQ közben eszembe jutott, valóban a kínai telókon rajta van, itt viszont csak a dobozon volt ott, a telefonban nyoma sem volt. Igaz, nem is nagyon kell, mert felraktak helyette három messenger programot...
    A hol lehet kapni kérdés elég triviális, mivel az első oldalon és az utolsón is fel van tűntetve, hogy kitől kaptuk a készüléket (XXL GSM). Az árat azért nem írtam bele, mert ez a példány használt volt, az ilyenekből meg nyilván nincs tele a raktár, leginkább csak egyedi rendelésre hozzák. Mellesleg kb. lényegtelen az ára, mert az ilyen kínai cuccoknak legfeljebb 5-10 ezerért lenne értelme (ez is hiába Android, meg két SIM, egyszerűen szörnyű ezeket használni egy normál mobilhoz képest), ám az biztos, hogy ennyiért itthon nem kapod meg. Innentől meg az ár/érték arányról nincs értelme beszélni.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    Látom, van itt néhány félreértés, szóval tisztázzuk:

    A telefonon 2.2.1-es Androidot futtat, tehát NEM hazugság, csak a dobozon még 2.1 volt írva. Tehát tulajdonképpen itt pozitív hazugságról van szó.
    A másik, hogy a két SIM EGYSZERRE működik, ez a kijelzőképeken is jól látszik, illetve a cikkben is írom, hogy lehet választani, melyik legyen aktív, persze mindkettő is mehet együtt, én is így használtam.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz kaller1 #42 üzenetére

    Persze, az 5-10 ezer talán túlzás, de azért te is sejted, hogy ha ezeket beszórnák a boltok polcaira, akkor a készlet kb. 95%-a rá is rohadna a kereskedőkre, a maradék 5% meg egy hét után letagadná, hogy pénzt adott érte. Egyszerűen nem érdemes pénzt adni ezekért, talán ez még belefér, mert mégis kétkártyás és Androidos. De most őszintén, a komolyabb programok el se indulnak rajta vagy legalábbis iszonyúan akadnak, játékokról meg nem is beszélek (az Angry Birds elindult, de játszhatatlan), egyszerűen a teljesen alap, mindennapi használat is szenvedés velük. Egy ilyentől nem fogja mondjuk a Samsung hirtelen felére csökkenteni a Galaxy-sorozat árát.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz mrlujoak #44 üzenetére

    Videót még keressük, a hét elején még megvolt a cucc, fel is volt töltve YouTube-ra és most meg eltűnt onnan. :(

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    Nem a kínai mobilokkal van a baj, hiszen nézd meg a myPhone, Huawei, ZTE készülékeket. Ezek jelentős része vállalható, használható, olcsó és egyszerű modell, és legalább azt teljesítik, ami rájuk vagy a dobozukra van írva. Az, hogy összetákolnak műanyagból egy iPhone 4 külsejű valamit, hozzádobnak egy trágya kijelzőt, még trágyább gombokat, meg alátolnak egy Androidot, ami szegény alig működik (mert normális hardverre nem futotta), aztán a dobozon írtakról kiderül, hogy a fele hazugság. Nos, ez így baromira gáz és egyáltalán nem jó, és akkor se jó, ha csak 20 ezerbe kerülne. Hiába jó a két SIM-es rész, az egész telefon használata szenvedés, lassú, a tévé semmire se jó (nem mintha ezen a kijelzőn bárki is tévézni akarna), a kamera is gyenge, egyedül zenében hoz valamit, ez viszont rendkívül kevés, főleg ha androidos okostelefonról beszélünk, mert ezeket egy Nokia C1-02 is hozza és ott legalább azt kapom, ami oda van írva és normális minőségben, nem összelopva, másolva, hazudva, ennyi (és még akár olcsóbb is, igaz, nem Android, de ilyen színvonalon nincs értelme az Androidnak).

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz Jakuu #83 üzenetére

    Igen, megfelel a mindennapi használatra? És te mit értesz mindennapi használat alatt? Mert ha a telefonálást és SMS írást, akkor "kicsivel" jobb vétel egy 10 ezer forintos (ki beszél itt havi fizetésről?) Nokia, Samsung, LG vagy akármi ennél. Azon ugyanis vannak gombok, amiket normálisan meg lehet nyomni (a kijelző alatti gombok konkrétan úgy sz*rok, mint annak a rendje, sötétben meg nem is látod őket, maga a kijelző se sokkal jobb, és nem azért, mert rezisztív), és úgy egyáltalán nem akarnak többnek látszani, mint amik (de leginkább mobiltelefonnak érzed őket, nem pedig gagyinak), az iPhone 4 külső meg még tetézi is ezt. Itt hiába van Android, meg WiFi, meg GPS, ha egyszerűen az egész kütyü iszonyú lassú, nehézkesen kezelhető és még sorolhatnám. Igen, jó dolog a két SIM és ezt még sikerült is ügyesen beleheggeszteniük az Androidba, de ettől önmagában nem fogok elájulni és egyből az égbe emelni, mint egy csodát. Nem, akkor sem, ha mondjuk 20 ezer forintba kerül. Ja, és csak úgy érdeklődnék, hogy mi a helyzet a garanciával?

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    Már nem tudtam beleírni az előzőbe, de miféle nem valós tények vannak benne? Csak nem az a baj, hogy kb. tételesen felsorolom, miket hazudnak a dobozon és mi a valóság? Mert igen, nem elég, hogy gagyik, még annak is a 3/4-e hazugság, ami a dobozukon, illetve a kínai webáruházakban le van írva. Nem tűnt fel, hogy ott mindegyiket úgy hirdetik, mint ha legalább iPhone 5 alázó cucc lenne? Aztán valahogy mindegyikről kiderül, hogy inkább csak saját magukat alázzák...

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz Jakuu #86 üzenetére

    Persze hogy nem írják, hiszen elég csak a külsejére nézni, ami egész véletlenül pont az iPhone 4 koppintása (mert ez aztán koppintás, nem a Galaxy S2, meg a többi), persze nyilván nem üvegből és fémből, mint az Apple terméke, hanem 3 forintos műanyagből (nem a műanyaggal van a gond). Aztán ott vannak a cikkben, hogy mikben is hazudnak a dobozon és ugye te sem gondolod, hogy majd aki ilyet vesz, az szépen részletesen utánanéz a chipsetnek, meg hasonlóknak? Talán esetleg ott kellene kezdeni, hogy nem hazugságokat firkálgatunk a dobozra, hogy 3,2 megapixeles kamera (amit egyébként mindig 320 millió pixelesnek írnak, mert az sokkal menőbben néz ki), meg HSDPA, amiknek nyoma sincs (kameránál a felbontás ugye a hazugság). Egyébként pont a processzor az, ahol semmi gond nincs, valóban az van benne, amit ráírtak. Igaz, ez a proci még a 2.2-es Androidot is alig hajtja meg, de tegyél csak fel egy Angry Birds-öt (direkt nem mondok komolyabb játékot, mert az alapból el sem indul) és máris "élvezheted" a remek teljesítményt.

    Aztán meg hiába van ott a WiFi, mert a jelérzékenysége olyan gyenge, hogy a másik szobából már alig látja a routert, miközben bizonyos készülékekkel még a bejárati ajtó előtt is van jel (panelház). De legalább beletesznek analóg tévévevőt, ami még a szabad ég alatt is használhatatlan, annyira mákos és/vagy színtelen a kép, sistereg a hang, király. A kijelző még úgy-ahogy elfogadható (de ajánlom neked a Samsung C3300K Champ-et, aminek kifejezetten jó rezisztív kijelzője van), de az alatta lévő gombokhoz nagyobb erő kell, mint ha sima billentyűk lennének, noha érintősnek szánták őket. Ezt nem csak én állítom, hanem mindenki, akinek a kezébe adtam kipróbálni. A YouTube videóból hogyan állapítod meg, hogy mekkora erővel nyomja a gombot?

    Miért is a forgalmazó hazudna vagy netán ő csinálja a dobozt hozzá, mert a gyárból csak egy szál zacskóban jönnek a készülékek? Eleve kezdjük ott, hogy az Androidot se kaphatná meg ez a készülék, mivel több pontos se tesz eleget a Google kötelező előírásainak (nincs microUSB és nincs 3G/HSDPA).

    Ugyan már, ezek a készülékek nagyon viccesek, esetenként vannak bennük egész ügyes, okos megoldások, de egy értelmes ember messzire elkerüli őket, akár 5 ezer, akár 25 ezerbe kerülnek. Tudom, hogy nagyon más kategória, de nálam van közel 1,5 hete egy Dell Venue Pro, ami ráadásul WP7-es mobil és én egyelőre elég szkeptikus vagyok ezzel a rendszerrel. Érdekes, 1,5 hét után szinte nem is akarom visszaadni. Hogy miért? Mert kérlek, ez egy valódi mobil egy valódi gyártótól (aki mellesleg most kezd szárnyat bontani a mobilok között) és MŰKÖDIK, azt teszi és úgy teszi, ahogy azt tervezték és teljesíti azt, amit a gyártó állít róla. Igen, ez nem kétkártyás és nem 25 ezerbe kerül, hanem kb. 4x ennyibe. Úgy is mondhatnám, hogy a Dell egy valódi Audi a mobilok között, míg ez a klón cuccot a Suzukik között is gázos lenne.

    És újra jelezném: mi a helyzet a garanciával???

    [ Szerkesztve ]

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz r4z #91 üzenetére

    Nem kell már sokat fenned, mert pici csúszás után érkezik a cikk. Annyit elárulok előzetesen, hogy közel 1,5 hete csak ezt használom, a többit majd a tesztben. :)

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz Pancsermeste #101 üzenetére

    Nem csak fikázni lehet (sőt, lehetőség szerint épp azt nem), ellenben nem árt kicsit tisztában lenni a valósággal. Ja, és nem kell mindent véresen komolyan venni egy kínai mobilnál, mert úgy látom, kedves fórumtársunk kb. személyes sértésnek vette, hogy nem magasztaltam egekig eme remekművet. Talán csak nem neki is van/volt egy és most így próbálja kompenzálni, hogy kidobott 25-30 ezer forintot egy ilyenre? Épp elég kínai vacak (mármint echte kínai telóról beszélek, és nem ZTE, Huawei, hanem a noname és klónozott vackokról) volt nálam az elmúlt közel 6,5 év során, és valahogy egyiket se éreztem többnek egy "Gálvölgyi show kellék"-nél.

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz Jakuu #106 üzenetére

    Te miről beszélsz? Szerinted én hazudok, mert leírom azt, ami a VALÓSÁG, miszerint ez a telefon egy kalap hulladék? A dobozon eleve kínaiul volt minden felirat, de amit ki tudtam hámozni belőle, arról tételesen igazoltam, hogy mind hazugság. Senki nem állította, hogy vegyél 80 ezerért szolgáltatónál mobilt, ilyet hol olvastál tőlünk??
    Tényleg nem értem, hogy miért nem vagy képes felfogni, hogy ezek a kínai telefonok ócskavasak. Nem azért, mert kínaiak, hanem mert a fele részük igénytelen másolás, a másik részük pedig igénytelen saját kotyvasztás. Itt persze az Android ellensúlyozza kissé a dolgokat, mert ugye a rendszer maga ugyanolyan, mint más készülékeken és a két SIM is jól meg van csinálva. Ám ezen felül minden gagyi, a hardver vérgyenge, a kijelző szintén gyenge, a kamera megintcsak gyenge, nincs benne HSDPA (pedig a dobozon ez volt!), nem 3,2 megapixeles a kamera (pedig a dobozon ez volt!), nincs szabványos USB csatlakozó (mert persze könnyebb volt a Samsungét másolni/ellopni) és még sorolhatnám, de ott van a cikkben. A csúcs meg az idétlen iPhone 4-re hajazó külső, ami nyilván arra játszik, hogy távolabbról azt lássák a többiek, hogy azzal tolod, miközben csak egy kínai másolat a többi közül. Ugyanmár, nevetni baromi jó, meg minden, de a cucc kb. 90%-a szar, akkor meg miről is beszélünk? És nem, akkor se éri meg, ha 20 ezerbe kerül(ne), mert igenis mindenki megérdemli, hogy normális eszközöket használjon és az ilyen gagyikat messze elkerülje.

    Mobilaréna (2010-2017)

Új hozzászólás Aktív témák