Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz Hieronymus #3 üzenetére

    A témát csak érintőlegesen érinti. MM szintén német érdekeltségű cég, de itthon az online értékesités sem annyira jó, de áruházi szinten meg sem közeliti az évekkel ezelőtti szinvonalát. Nem értem a visszaesés okát, ha lenne fizetőképes kereslet. Aki inkább kintről vásárolja meg a kinézett terméket, főleg ha itthon nem akarják megrendelni sem. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Stanlee

    őstag

    válasz Hieronymus #1 üzenetére

    Mas online cegeknel mar az elso alkalommal alig akarnak visszavenni dolgokat, kiskerek meg meg rosszabbak. Azok az arcok, bebofogesek az eladok reszerol amiket az embernek el kell turnie ha visszaviszi a cuccot, sok blogbejegyzest metolthetne.

    Az amazon amugy nem alapbol vagja ki az embereket. Ha az irasokat eleolvassa a neten az ember, akkor sok van kozottuk, akik megrendelik a draga taskat, ruhat, felveszik egyszer az adott estelyre es visszakuldik. Ha parszor ezt eljatszod, akkor ott ertheto a kidobas. Zalando teljesen normalisnak tartja hogy 50% vagy a feletti a visszakuldesi rata, egeszsegukre.

    Az amazonos tortenetek kozott olvasni lehet, hogy volt aki a vasarolt termekek 20%-at visszakuldte, amikor kitettek. Volt olyan tortenet, hogy sok kis erteku cuccot visszakuldtek, ott is ertheto, mert a retur is penzbe kerul, munkaerovel egyutt atlag 15 euro vagy tobb amirol a forrasok szolnak. Volt egy cikk egy berlini emberkerol, egy evben prime-ban kb. 190 termeket vett, ebbol allitolag csak 6-ot kuldott vissza, igaz elismerte, hogy a csaladban a ruhakbol tobb meretet vettek, es a nem passzolot visszakuldtek - ruhara hasznalja a Zalando-t, ne a prime-ot. De azon sem vagyok meglepodve, hogy kitettek valakit, aki 5 laptopot rendelt, mindegyiket kiprobalta, aztan negyet visszakuldott. Az hagyjan, hogy sok munka van a returral, de azt mar csak B-Ware-nak lehet eladni, amin veszteseg van.

    Normal hasznalat mellett szeritnem az amazon return policy-ja az egyik legjobb.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Stanlee

    őstag

    válasz Hieronymus #7 üzenetére

    2002-ben amikor eloszor jartam nemet MM Satirn boltokban, ha nem is orakat, de nagyon sok idot tudtam eltolteni az uzleteikben. Most mar szinte csak akkor megyek be, ha valami olyan kell, ami biztosan keszleten van, most kell rogton valamilyen okbol kifolyolag. A weboldalukra se jarok fel, de nem tudom megmondani, hogy min es mit kellene valtoztatniuk, hogy tobb mindent vegyek naluk.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Új hozzászólás Aktív témák