Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz floatr #46 üzenetére

    Szerintem valami másra reagáltál mint amit írtam, kiemelem a lényeget:

    "a környezet szempontjából nézve - ugyanannyira felesleges és káros, csupán a mértékek mások"

    Attól, hogy játékok régóta vannak, még ugyanúgy igaz. Nyilván 1db gamer sokkal kevesebb áramot fogyaszt, mint egy bányászfarm. Ha a világ összes gamerét összeadom még akkor is lehet, hogy a farmok visznek el több áramot (bár itt azért már lehet egálban vannak). Ezen nem fogunk hajba kapni.

    Én csak az álságos környezetvédelmi hivatkozásról beszéltem, mivel ha tényleg a környezet védelme a szempont, akkor minden olyan áram fogyasztás, ami nem létszükséglet (értsd például az élelmiszer előállítására szolgál, vagy lélegeztetőgépet üzemeltet, vagy egy szennyvíz átemelő telep szivattyúit működteti stb.), csak mondjuk szórakozást szolgál (mozik, gamerkedés, tegnapi vacsi posztolgatása a facebookon, vagy épp felhőben tárolt és soha meg nem nézett mobillal készült fotók petabyte-jait 0-24-ben tároló és elérhetővé tevő szerverek, vagy a világító reklámok városszerte és így tovább) az nettó környezetszennyezés.

    Hangsúlyozom, ha valóban a környezet szempontjából nézzük a dolgot és nem pedig az egyén önös érdekének a nézőpontjából. Az egy tök érthető álláspont ha a gamer bosszankodik mert drágább a VGA kártya (vagy épp nincs) és emiatt haragszik a bányászokra. Ez valid. De álságos ezt úgy előadni, mintha igazából a környezetért aggódna.

    Amúgy mivel én nem bányászom és nem is játszom, csak mint külső szemlélő érdekel a téma, nincs személyes érintettségem.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák