Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Williamgrant #455 üzenetére

    Demonstráció = Lerakom eléd a két telót és meghallgatod.

    Minden esetben csak a jack-ről lehet szó, BT esetében semmi köze a hangképzéshez a telefonnak, csak adatot küld át. (Hacsak nincs EQ-zva, akkor nagyon sok processing van.)
    Az hogy az átlag mit hall, nem változtat azon, hogy a eszköznek mik a képességei. De még az átlag user is hallja azt hogy a Sony telefonok, egy sokkal hidegebb mély hiányos hangképre vannak hangolva valamilyen érthetetlen oknál fogva, elég sok középmagassal. Ehhez maximum valamilyen klasszikus nagyzenekari, vagy jazz illik, de még ezeknél is érezni lehet a hiányosságokat.
    Ehhez hozzá jön az értelmes erősítés hiánya, ami miatt nagyobb fejhallgatókkal(50+ Ohm), nem fog megfelelően működni, azaz nem tudja őket meghajtani, ebbe már pár nem mobilra tervezett füles is bele esik.
    De fejhallgatónál a említett hibák sokkal jobban kijönnek.

    Mint írtam korábban, még a kizárólag ezekhez a telefonokhoz tervezett, NC31 és NC750 is sokkal torzabb hangképet nyújt a XZ1C-vel mint Xc-vel.

    Biztos tök jó annak aki szét akarja EQ-zni a zenéjét, a beépített vagy 25 filter egyikével, de ez nem egyenlő a jó hangzással.

    Az hogy az átlag "nem hallja" szintén nem igaz, az emberek túlnyomó többsége hallja/hallaná a különbségeket, csak nagyon ritkán vagy nagyon rövid időre hallanak megfelelő minőséget, és nem tudja mit kellene hallania. Én inkább átlag alatti hallással rendelkezek, van körülöttem olyan aki sokkal erősebben hallja, de egyszerűen nem érdekli annyira, hogy foglalkozzon vele. Én maximum a zenét szeretem jobban. :)

Új hozzászólás Aktív témák