Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sxxorp

    őstag

    Azért nem semmi, hogy évek elteltével továbbra sem lehet hozzászólni büntetlenül negatívat Sony Compact telefonhoz, vagy megkapod a Sony kedvenc megmondóemberének reakcióját :DDD
    Én mindig szerettem a kompakt dolgokat, telefonban is, már a Sony Xperia X10 mini Pro óta. Egészen addig, míg nem jött a Z3C. Megdöbbentett, amikor szépen lassan felvált a kijelzője. Egy Sony-tól... A 2. sokk akkor ért, mikor arra volt jó a garanciális javítás, hogy pár hónappal később ugyanez megtörténjen, azzal kiegészítve, hogy a hátulsó üveg is elkezdett felválni. Rosszul tervezett anyaghasználat, konstrukciós hiba. Ekkor lett elég a Sony Z3C-ből és alternatíva híján kényszerből gyorsan váltanom kellett egy megfizethető, valamivel nagyobb, teljesítményben akár valamivel gyengébb, de elfogadhatót gurító készülékre, egy új kitétellel:
    egyben marad.
    Ez lett a Redmi 4X, ami az árához képest (45000Ft volt, hivatalos 2 éves magyar garanciával) meglepően jól teljesített az elmúlt félévben (a hasonló teljesítményű kisebb RAM-os A3 vízállósága nem ér +35000Ft-ot az nagyon valószínű).

    Szinte biztos, hogy a XZC1-et rendesen összerakták, de ezt a rossz érzést nehéz elfelejteni. A Z3C formáját akkoriban büszkén hasonlítottam az aktuális Iphone-hoz (hangyányival kisebb képernyő sokkal kisebb testben), vicces, hogy ez most is igaz. De pont idén kezdett gomba módra terjedni az kávacsökkentő irányzat, ami segítene egy igazán használható telefont készíteni, és amire az első ilyen Sharp Aquos-ok óta figyelek:
    kompakt méret, azon belül minél nagyobb képernyővel.
    És ez a konzervatív forma nem hozza ezt. Szinte biztos, hogy 4 év után a technológia engedne optimálisabbat. Akár valamivel nagyobb méretben (félúton a XZC1 és az S8 között), teljesen kezelhető egy kézzel a 13,9mm magas Redmi 4X is, pedig nagyon nem vagyok nagy kezű ember. A teljesítmény olyat ugrott, hogy egy jobb Snapdragon 6xx is bőven elég lenne bármire. Bár nem hoz igazán lázba, megnézném akár 18:9-es képernyővel (mint az LG Q6, csak nagyobb teljesítményű procival).
    méretek: XZC1 vs Redmi 4X vs S8 és XZC1 vs Redmi 4X vs LGQ6
    Bízom benne, hogy érkezik ilyen készülék az elkövetkező hónapokban a Sony árának harmadáért, feléért.

Új hozzászólás Aktív témák