Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • futo001

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz isti215 #176 üzenetére

    A HTC One X, S és V esetén volt ilyen szériahiba. A kijelző ragasztó száradási idejét nem tartották be, így idővel elváltak a rétegek. Ez kb ujjbegy méretű foltokat eredményezett. Garis probléma volt, persze az akkori telefonom is beleesett ebbe a selejt szériába.

    A T2-ről:
    Én 3 napja váltottam Z Ultráról T2 Ultrára (D5303). Nagyon jó volt a Z, de a fényképezője és a LED hiánya vállalhatatlan és ugyan ritkán használom fénykép készítésére a telefont, de néha azért kell. Így elváltak útjaink.

    Nem rossz a T2 Ultra, néha picit érezni a gyengébb hardvert, de normál használat mellett alig jön elő különbség. A kijelző csak közelről nézve gyengébb, akkor is minimálisan, normál olvasási távolságról nem vehető észre eltérés képminőségben sőt élénkebbek a színek. Kézbe véve könnyebb, nagyon műanyag a tapintása :) , de legalább így nem olyan kellemetlen hideg mint a fém-edzett üveg kombó a Z esetén.
    Összességében elégedett vagyok, minden alap dolog működik rajta ahogy kell.
    Van egy dolog, ami mégis nagyon gyenge benne, ez a videó és hang streamelés DLNA kompatibilis eszközre, WiFi-n keresztül. Az összes Sony telefon lényegében alkalmatlan erre a gyári lejátszókkal, rendre kiakad a Walkman és pár szám elindítása után egyszerűen nem hajlandó a hangot külső eszközön lejátszani. Ez eddig előjött nálam az L-en, SP-n, Z Ultra-n, T2 Ultra-n és a T2 Ultra Dual-on. Ha letöltesz egy másik progit (pl BubblePlayer), azzal hibátlanul üzemel, a probléma tehát szoftveres nem hardveres és szomorú, de évek óta nem javították ki annak ellenére, hogy a Sony fórumai tele vannak panaszokkal ezzel kapcsolatban.

    Egyetlen dologból van elegem (bár van több is de 1 kiemelkedik), de az nem is T2 specifikus, ez pedig a rootolás kényszere. Ha egy kicsit jobban ki akarod aknázni az eszközök képességeit, nem úszod meg. A 4.4 SD kártya írásvédelme 3. fél által készített programok számára röviden: vérlázító. Már ilyen egyszerű dologhoz is rootolni kell a telefont ahelyett, hogy a beállításokban ki- bekapcsolható lenne ez az opció, ha már olyan kritikus veszélyforrásnak ítélték ezt a jogot. Persze ezt a telefont elég macerás rootolni (eddig nem is sikerült), nem 2 kattintás mint a Z Ultra esetén. Párom T2 Ultra Dual (D5322) telefonját tudtam rootolni, igaz arra is ráment vagy 2-3 óra.
    Aztán ugye ott van, hogy nem lehet rendszerszinten streamelni a hangot külső eszközre, ehhez is trükközni kell, pedig elvileg szórakoztató elektronikai funkciót is betöltenek már ezek az eszközök (értsd nem tudsz akármit kiküldeni a DLNA-s HiFi-re, csak zeneszámokat adott lejátszókból, de pl Youtube vagy VLC hangot nem, csak újabb trükközések árán). Ha már ennyire lépkednek a zárt rendszer felé a Google-nél, akkor ismét szabad a választás, legalább megismerhetem a kukacos almás termékeket is.

    Összességében esélyes, hogy ez lesz az utolsó Androidos telefonom, pedig már 5 éve Droid függő vagyok, de kezdek nagyon kiábrándulni. Hobbiból fejlesztgettem is rá Xamarinban a munkahelyemen, de már azt is abbahagytam, utóbbi időben nem álltam neki jó szájízzel, főleg mióta az SD kártyás témával megszívtam, a programjaim harmada használhatatlan lett 4.4-től.

    [ Szerkesztve ]

    I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

Új hozzászólás Aktív témák