Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz saviola55 #2 üzenetére

    Egyetértek. Nem vészes az ár egy ilyen csúcskategóriától.
    Én amúgy a P-re pályázok. Az remélhetőleg ennél olcsóbb lesz.

    Amúgy a gyárilag beépített és nem módosítható memória nem gond. iPhone is ilyet. Mégis szeretik és veszik az emberek. Plusz én azt is megtudom érteni, hogy a Sony előre eldöntötte, hogy melyik készüléket milyen felhasználási területre szánja és ahhoz mérten kaptak memóriát. Szerintem ez teljesen korrekt. Nem a legjobb, de bőven elfogadható hozzáállás.

    szerk.: az akkuidő résznél még nem tartok... majd mindjárt...

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #5 üzenetére

    Na megvagyok vele. Az akksiidő tényleg elég gyengusz. Max 1 nap azért necces. De szerintem a jelenlegi átlagoz hozza.

    Nekem a tesztfotók nem tetszettek. Olyan kicsit homályos. Mint amikor egy zajos képről Photoshopban leakarom szedni a zajt. Furcsa. Annyira nem jön be.

    Néztem a pontozást is. Üzemidőre a 6 pont okés. De ár / érték arányra miért csak 6 pont? Inkább 7-8-at adtam volna. Persze nem túl olcsó, de ahogy olvastam megállja a helyét a jelenlegiek között. És tartalmaz sok extrát is. És még így is nagyjából egy árban van a hasonló kategóriás telefonokkal.

    Jó volt megtudni ezt a sok infót. Már csak a P-t várom nagyon. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Klemice #24 üzenetére

    Nekem speciel design-ban jobban bejön ez, mint egy iPhone.

  • Dany007

    veterán

    válasz Klemice #33 üzenetére

    A kamera meg a kijelző tényleg jobb, de pl az a kijelző jóval kisebb is. Van akinek ez is szempont. Plusz az iPhone 4S, amiben tényleg jobb kamera van, jóval drágább függetlenül, mint amennyire ennek az árát saccolják a fiúk.

    Sony X S elvileg 150k körül függetlenül
    iPhone 4S szintén 32GB-os ~ 200 körül függetlenül.

    Nyilván a független árak figyelembe vételével alakul majd az előfizetői ár is.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Youri #53 üzenetére

    same here...

    iPhone 2G-men kb 2 db alig fényben észrevehető karc keletkezett ~2 év alatt, miután megpusztult a sok dobálástól, eséstől... :U
    A mostani LG-men már 2 hónapja nincsen fólia és karc sem.
    Azért picit oda is kell rá figyelni és meglehet úszni karc nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    Amúgy a 3 szokásos androidos gomb az csak érintőgombok vagy fizikai megnyomható gombok?

  • Dany007

    veterán

    válasz Xaels #78 üzenetére

    Komoly ez az oldal köszi! :R
    Látom már a P is előrendelhető, igaz ár még nem ismert :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Xaels #87 üzenetére

    Nekem is majd csak valamikor jövőre jár le az előfizetésem. Így remélem akkor már gyárilag 4.0-val lesz kapható.

  • Dany007

    veterán

    válasz adalbert1 #99 üzenetére

    Szerintem nem olyan rossz ötlet.
    Meg lett mondva, hogy az S a mindenes. A P az a videós, felvevős középkategória. Az U pedig a zenélésre szánt darab. Ha ezeket figyelembe vesszük és mindenki a saját igényének megfelelő terméket válassza nem lehet gond.

    Hiszen ha csak zenét akarok hallgatni, akkor a 8GB bőségesen elég. Egy hétre való zenét fel lehet rá pakolni és még akkoris marad hely kis videónak meg képeknek.
    A 16GB meg - kompromisszumokkal - de elég videóknak, videófelvételeknek, zenének ésszerű mértékig. A 32GB meg szerintem bőven.

    A probléma akkor szokott lenni, amikor valaki megveszi a legalapabb készüléket, mert az óccsó, aztán meg megy a siránkozás, hogy ez ezt se tudja meg azt se tudja stb..
    Ha az Apple-nél ez "bevált", így is sikeres tudott lenni, akkor itt is van rá esély.

  • Dany007

    veterán

    válasz adalbert1 #104 üzenetére

    Na igen. Nekem most csak 2GB-van. Zenét nem hallgatok, filmeket nem nézek telefonon.
    Fényképekre és VGA videófelvételekre kell :) De szűkös.

    Fullos igényhez szerintem továbbra is elég kell legyen a 32GB. Mondom az ésszerűség határáig. A lustaság meg nem jó : ) A bővíthetőség tényleg pozitívum lenne, de talán ezt sem lehet egyértelműen negatívnak felállítani. Inkább olyan elmegy kategória.

  • Dany007

    veterán

    válasz kolosanyi #111 üzenetére

    Jó, azt el kell ismernem, hogy hardcore júzereknek lehet problémája vele. Átlagos használatra szerintem még mindig elég.

    Amit olyan részletesen leírtál zenéket, az nagyjából tegyük fel 20 órányi zene. Ami jobb minőségű mp3-ban is ~2 GB. De legyen 4GB és akkor még mindig ott a tárhely fele ha az U típust vesszük alapul.
    Veszteségmentes zene tárolására tényleg nem jó. Ahhoz jóval több helyre van szükség. Na de mivan akkor ha a fél iTunes-t rá akarom tölteni? :P Akkor a 128GB se elég.
    Szal érted, valahol azért meg kell húzni egy kompromisszumos határvonalat. De ha neked nem elég a 16GB - mondjuk a P esetében ami a középmezőnyt erősíti - akkor nyilván ezt nem neked szánták, nézel egy olyan telefont ami bővíthető.

    Alapjában véve én sem értem, miért olyan nagy dolog memóriakártya foglalatot beletenni. Semmibe nem kerülne. iPhone-nál se értettem. De továbbra is tartom azt, hogy az átlag júzernek átlag felhasználásra bőven elég választék ez a 3 féle modell.

  • Dany007

    veterán

    válasz joey04 #119 üzenetére

    iPhone-os részben hadd ne menjek bele, főleg ne veled szemben :P

    Az U-nál lévő gondokat én is néztem. Most láttam a sony oldalán: [link]

    Aszondja: Internal phone storage: 4GB

    szerk.: ez a P esetében csak 13GB

    S esetében olyan van, hogy:

    Internal phone storage: 1 to 1.5GB
    Flash memory: 32GB eMMC

    Tehát ha jól értem az S esetében tisztán megkapjuk azt a 32GB-ot.

    Izé, na ez így már tényleg necces. Nem mondom, hogy nem lehet elég, de ez már tényleg nagyon szűkíti kört aki megelégszik ezzel is. Mire ez a telefon kijön, lesz vagy nyár eleje. 2012 fele ez már nem elég.

    @kolosanyi:

    Én is a 16GB-os verziót néztem ki magamnak. Gondolom az ára is kellemesebb lesz. A design is tetszetősebb, mint az S-é bár az S is tetszik.

    Egyébként a telefonpiac még nem tart ott, hogy FLAC-ban tárolj rajta kismillió zeneszámot. Sőt, talán az audiófileken kívül (elnézést) mást nem is érdekel, hogy mobilon veszteségmentesben hallgasson zenét egy mezei fülessel.
    A FLAC kezd bejönni a köztudatba bár egyik ismerősöm se tudja mi az (a kockák kivételével). De még mindig csak otthoni gépen HTPC-n tehát valami asztali cuccon.

    @Zolesz007:

    Ahogy nézem 3GPP-be vagy Mp4-be vesz fel full HD-ben. Fogalmam sincs mennyit foglal. De itt is szem előtt kell tartani, hogy van hozzá adatkábel. Egyik telefon se arra lett kitalálva, hogy a teljes családi multimédiát - zenéktől kezdve a 12Mp képeken át a full HD családi videókig (hogy a filmekről ne is beszéljek) - a telefonon tárold.
    Nekem most kb 800 kép (köztük pár VGA videó) van a telefonon, de mindegyikről van backUp a gépen. Sőt a gépen lévő fényképes mappáról is van backUp egy másik vinyón. Szóval, amiket készítek képeket azok max pár napig maradnak a telefonon utána másolom át a vinyóra. Így is 1,2GB szabad hely van a 2GB-ból. De ha csökkenne gondolkodás nélkül törlök, mert minden megvan a gépen.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Xaels #123 üzenetére

    Nem rossz elképzelés! :R Anyám 40k-s Wayteq tabletjén van ilyen lehetőség! És egy 256GB-os pendrive is elfér a zsebben ha szükséges. Bár tényleg nem ugyan az, de sokat segíthet azokon akiknek nem elég az alap tárhely.

  • Dany007

    veterán

    Most olvasom a specifikációt a Sony oldalán.
    Azt tudja valaki ez mit jelent konkrétan?
    "- PlayStation® Certified
    - TV launcher"

    @JR.CSé, Zolesz007:

    Szerintem sikerült közös nevezőre jutni! :K

  • Dany007

    veterán

    válasz kolosanyi #136 üzenetére

    Ja az a 4GB így már nagyon sovány. Remélem nyomott árral jön majd ez is. Talán a P is.
    A felhős részre meg te magad is leírtad az ellenérvet. Net + akksi. Jó ötlet lenne de így felejtős.

    @gabancs:

    Szerintem ez nem túl gyakori probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz FET-MEN #149 üzenetére

    Erre azt mondták, hogy a 12Mp-s képek miatt van. Amúgy nekem is feltűnt. Az én Lg optimous one-om csinál ilyet... Na de ez egy kis szar az S-hez képest.
    Szóval én szerintem v.színű a 12 megás képek miatt lehet, hogy azokat nem tudja elég gyorsan thumb-ba betölteni. Mert amúgy vinnie kéne mint kés a vajat.

    Érdemes lenne megpróbálni egy kis notin, windows miniatűr nézet és telerakni egy mappát 12Mp-es képekkel. Aztán kíváncsi vagyok mennyit gondolkodna mire betölti az előnézeti képet, milyen gyorsan lehetne görgetni.

  • Dany007

    veterán

    válasz donceleger8 #157 üzenetére

    Sorry, megapixelre gondoltam természetesen :)

    "gond nélkül jeleníti meg azonnal. és ugye csak 680MHz-es."

    Hm rendben, elhiszem. Az én LG-m csak 3MP-s képeket készít és küszködik az új képek megjelenítésekkor - hasonlóan cooliris van nálam is -, mint ahogy a videón is látható. És ez az LG opti 1 asszem csak 600Mhz-es.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Hanon #159 üzenetére

    "De arról meg azt csiripelik, hogy a unibody miatt majdnem annyiba fog fájni mint az S"

    Na ne már... =/ Nem látom értelmét ha már használnak egy kis alut bele egyből ennyivel magasabb ár? :S

    Azt az auto fényerőt meg ugye kilehet kapcsolni? Ugye ugye? Mert ha nem akkor nálam felejtős az egész. Nekem is van némi tapasztalatom ilyen auto fényerős telefonokkal. Katasztrófa, semmit nem ér.

  • Dany007

    veterán

    válasz FET-MEN #164 üzenetére

    De mond már a lényeget, a neoban kilehetett kapcsolni? :DDD Mert akkor talán ebben is...

  • Dany007

    veterán

    válasz tjb007 #182 üzenetére

    Köszönöm! Legalább valaki válaszolt! :R

    Más, én nem is tudtam, hogy 340ppi-s kijelzője van a cuccnak. A számok alapján tudtam, hogy nagy, de hogy nagyobb, mint az iPhone 4-é azt nem hittem volna! :) Azért ez impressiv. A P-nek "csak" 275ppi-s lesz. Azért az se gyenge.

  • Dany007

    veterán

    válasz k. #199 üzenetére

    Na rólad ezt aztán nem képzeltem volna! :R
    Még a végén kiderül másmilyen vagy, mint amilyenre következtettem ;)

  • Dany007

    veterán

    válasz Hanon #211 üzenetére

    Most "hallottam" benfentes infót, hogy mégis lehet fixre is állítani a kijelzőfényerőt :) :P

  • Dany007

    veterán

    válasz joey04 #219 üzenetére

    Erre látod nem emlékszem. Valami rémlik, de nem ugrik be :)
    Én úgyis csak jövőre fogok váltani. Ezért az a terv, hogy megvárom a következő iPhone-t.
    Aztán ha nem dobbantanak valami számomra is nagyot, akkor veszek egy ilyen Sony-t. Már ha addig nem jön egy harmadik gyártó aki levesz a lábamról valamivel.

    Nekem (is) a design tetszett meg ebben a Sony-ban. A korábbi modellek se voltak rosszak, de ez nálam most mindent visz. Először az MWC-s videókban láttam, azóta vágyakozok rá :)
    Szóval igen, nálam is elsőként a design volt a szempont. Az már csak plusz, hogy a specifikációi is megfelelőek.
    Hiszen tudásra a jelenlegi alsó-közép LG-m is megfelel (na jó, jó lenne a HD felvétel és nagyobb tárhely, de semmi több).

    A mostani HTC-k nekem nem jönnek be (külsőre). Olyan tucat telefonnak néznek ki. Na meg hetente dobnak ki két új típust... =/

    szerk.: off

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz exelsior1 #231 üzenetére

    Ez szerintem is furcsa. Főleg azért, mert így a P ára valószínűleg jóval drágább lesz, mint amúgy műanyag házzal lenne. Közben meg továbbra is a középkategóriát képviseli.

    A 4 colos kijelző meg relatív. Én pl direkt ilyet szerettem volna. A 4,3 tokkal-vonóval már kicsit nagynak érzem. Nem szeretnék úgy telefonálni az utcán, hogy a fél pofámat eltakarja a telefon. Plusz a P nekem arányaiban is jobban tetszik. : ) De persze meg kell nézni élőben, kézben kipróbálva.

  • Dany007

    veterán

    válasz zack #238 üzenetére

    Huh értem amit írsz, csak azt nem, hogy mire akarsz kilyukadni? :)

  • Dany007

    veterán

    válasz donceleger8 #249 üzenetére

    Korábban én is így gondoltam.
    Aztán rá kellett jönnöm, hogy ezek ma már nem telefonok, hanem multimédiás kommunikációs eszközök. Aminek mára már a legkevesebb köze a telefonhoz van.
    Inkább úgy mondanám, hogy olyan multimédiás kommunikációs eszköz, amivel lehet telefonálni is! Ez a helyzet.

  • Dany007

    veterán

    válasz Danielmagua #282 üzenetére

    Szuper, akkor erősítsd meg az értesüléseinket, miszerint az automata fényerőt ki lehet kapcsolni! :) Téháiksz!

  • Dany007

    veterán

    válasz zsoleer #290 üzenetére

    Ja, de ahogy néztem a T-nél (is) mocskosul magas árak vannak. Plusz ha az ember magasabb előfizetésre vált akkor is csak minimálisan olcsóbb a készülék.
    Ja, hát az új havi 20k-s csomaggal már egész olcsó, de ki tudja azt megfizetni havonta? :S

  • Dany007

    veterán

    válasz szimike79 #294 üzenetére

    Engem is le se szarnak... :D
    Ha hagyományos telefonváltást választok előfizu újítás nélkül, akkor majdnem olyan drága lenne a telefon, mintha kártyásan venném.
    Persze, ez érthető nem írok alá hűséget. Na de azért mégis ott vagyok pár éve.

    Nem sok, mert olyan 3 éve mentem át a T-hez a Vodától. A Vodánál voltam vagy 7 éven át. 7 éves díjcsomagban. Kb 20-25 ezres számláim voltak. De nem érdekelt, nem volt család, lakás, gyerek. Aztán egyszercsak mérges lettem. Lemondtam az előfizetést és átmentem a T-hez. Itt most ugyanannyi beszélgetéssel / sms-sel internettel megállok havi 6-7 ezerből, mint amiért a Vodánál 20 ezret fizettem. (régi volt az előfizetés típusa).

    A poén, hogy két nappal miután T-re váltottam az új T-s számomon hívtak a Vodafontól, hogy úristen, én miért mentem el? Ilyen meg olyan nem publikus kedvezményeket is adnának nekem csak maradjak Vodás! Na mondom ba***meg és ezt miért nem tudtad nekem elmondani, amikor két napja bent voltam lemondani az előrefizetést? Egy szót nem szólt senki arról, hogy tudnak jobb díjcsomagot ajánlani, vagy épp "nem publikus" kedvezményeket. Leszratam, jó ez így a T-nél.

    Tavaly ilyenkor újíttattam előfizetést. Egyúttal megvettem a mostani LG Optimus P500-at. Ez a telefon akkor függetlenül olyan 60-65 körül volt (a PH!-s tesztben 67k-t írtak), MédiaMánia S díjcsomaggal - vagyis havi 5.000 forintos díjcsomaggal - 2 év hűségre odaadták a telefont 19.000 forintért. Ergo harmad annyiért megkaptam, mint a kártyás verziót.

    Most meg mi van így egy év elteltével? Nézem ezt az SE Xp Arc S-t, hűség nélkül 97.000 forint. MédiaMánia S-sel meg 85.000 a boltba (az LG-t is a boltban vettem, nem a neten rendeltem). Na most akkor hogy van ez? Aláírok 2 évet és kapok érte 10 ezer engedményt? : s

    Tavaly még ~ 60% engedményt kaptam ugyanezen díjcsomag esetében, most meg már csak 10% jár a hűség nélkülivel szemben? Ennyiért nem fogok 2 évet aláírni.
    (persze havi 20.000 forintos előfizetés mellé már el lehet vinni 9900 forintért... :U Ki a fene engedheti meg magának a havi 20k-s telefonszámlát magánszemélyként? :S )

    Az a röhej, hogy ahogy néztem a Telenornál és a Vodánál is hasonló árak vannak. Ilyen kategóriás telefon esetében max 5-10 ezer forint eltérés van a 3 szolgáltatónál azonos díjcsomag esetében. Mi ez ha nem kartell? ;]

    Na mindegy, remélem mire kijön az Xperia S meg leginkább a P, addigra majd valami változik.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz HardSanyeee #307 üzenetére

    Nekem ez eleve furcsa. Azt írják, hogy 1300mAh-s akksi lesz az Xperia P-ben.
    Nekem ebben a gagyi 3,2 colos Lg p500-ban is 1500-as akksi van...
    Szóval nem értem, hogy egy ilyen telefonba, mint az Xpreia P mért nem lehet nagyobb akksit tenni.

  • Dany007

    veterán

    válasz Jonie88 #334 üzenetére

    Szerintem meg az tenne jót a Nokiának ha már végre fejet hajtana az Android előtt és nem próbálná ráerőltetni az emberekre a rég elavult rendszere foltozgatott verzióit.
    Ezért itt biztos sokan megköveznek de akkor is így érzem.
    Úgy sem fogja tudni felvenni a versenyt az iOS-sel vagy az Androiddal. Gondoljunk csak bele, a marketen van vagy 300.000 letölthető app, AppStore-ban meg vagy fél millió! Android is, iOS is megfelelően használható ha kellő vas van alatta. Nem tudom, hogy gondolják, hogy ezzel felvehetik a versenyt. Főleg úgy, hogy több éves hátrányban vannak.

    A windows phone-ban látok még némi esélyt erre. De teljesen fölösleges, hogy minden mobilgyártó készítsen saját op.rendszert saját alkalmazásbolttal.
    Hiszen már így is van egy csomó, gondoljunk csak a Blackberry-re, Badára stb... Egyik se ért el olyan sikereket, mint az Android.

    Attól még lehet sikeres cég, hogy beáll a sorba. Lásd LG, Samsung, HTC.

    szerk.: elég megnézni a piaci részesedési adatokat.
    2007-ben a Symbi még 63,5%-kal vezetett, és Android még N/A. Android 2008-ban még csak 0,5%.
    2011 elején pedig már az Android 43,4%-ot fedett le, míg a Symbi mindössze 22,1%-ot.
    Itt azért tisztán látszik az irányvonal. (forrás)

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz dvk79 #395 üzenetére

    Köszönjük az infókat. Engem is érdekelnének a további tapasztalatok! :)

  • Dany007

    veterán

    válasz werszomjas #399 üzenetére

    Elég durva áron! :(((

    szerk.: mondjuk ennyi erővel én is árulhatnám. Megveszem az expansys-nál 140-ért és eladnám 160-ért + postaköltség ahogy az edigital csinálja.

    Ahogy látom vannak telenoros ajánlatok is.
    Látom egy 8 ezres havi tarifával már "csak" 131.000 forint...
    Brutális, hogy még a 17.000-es havi csomagban is 120 ezer forint a készülék... Akkor mi értelme a 2 év hűségnek? :S

    szerk2: nekem az edigital annyira nem megbízható. Voltak vele gondjaim. De tény, hogy még talán a jobbak közé tartozik.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz szimike79 #414 üzenetére

    "Egy árban azért lehet hogy az SGSII a jobb vétel, arról nem is beszélve, hogy ha drágább. Nekem egyedül a forma az, ami egyértelműen viszi a pálmát. :U"

    Én is így gondolom, és szerintem manapság már ha már ilyen teljesítményekről beszélünk, ez inkább döntő lehet az átlagember szempontjából. SGS2 nekem túl kocka. Illetve tégla. Ebben az S-ben meg legalább van valami, amit design-nak lehet nevezni. Hiszen egy lekerekített téglalapot tervezni az minden csak nem design.
    Az árat viszont specifikáció és SGS2 tükrében én is sokallom. Reméljük ez csak ilyen szokásos 1-2 hétig kint lévő indulóár. Valószínű mire kijön rá a 4.0 egész elfogadható ára lesz, ahogy az is, hogy a teljesítménye akkoriban is elegendő lesz még bőven.

  • Dany007

    veterán

    válasz Ricardo #424 üzenetére

    Az lehet. Részben erre is akartam utalni (Apple-Samu).
    Részben meg arra, hogy szinte az összes telefon egykaptafára épül. Tudom, nem nagyon van mit elvárni ilyen paraméterek mellett. Úgy mond nincs mit tenni. Adott egy téglalap alakú kijelző azt kész. Épít köréje burkolatot / házat úgy, hogy az designos is legyen, kényelmes / praktikus és még szép is... Ja és hogy egyik másik cég gyártmányára se hasonlítson...

    Nem kis feladat de azért a Sonynak sikerült. Ellenben LG, Samu, HTC... mintha sorozatban szarnák a telefonokat. Mintha lenne egy algoritmusuk a "designereknek", ami a minden héten megjelenő új modell esetében random összekeveri az amúgy előre megadott 5 féle paraméter értékeit, amellyel megszületik az új telefon "formaterve".

  • Dany007

    veterán

    válasz Swami #426 üzenetére

    Az de durva... Most így durván számolva az 45k forint kp + havi 9.000 forintos előfizetés...
    Baszki. Itthon meg van 120k forint a havi 9k-s előfizuhoz. Kemény.
    Ja és gondolom nem havi 100-120-at keresel kint : D
    Amúgy előre is gratula hozzá!

  • Dany007

    veterán

    válasz Swami #447 üzenetére

    Próbáld meg bluetouth-on keresztül átküldeni a címlistát.

Új hozzászólás Aktív témák