Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Luser2000

    addikt

    válasz auditore16 #673 üzenetére

    Szia!

    Én 5. napja használom, így messzemenő tapasztalataim nincsenek még.
    Közvetlenül előtte HTC Sensation XE, azt megelőzően pedig Samsung Galaxy S II, HTC Desire, SonyEricsson Xperia x10i, iPhone3GS, stb volt, tehát jellemzően a (maga idejében) felsőbb kategóriás készülékekhez tudom viszonyítani.

    ---

    A hangszóró milyen?
    Jó. De mihez képest, Pl. Feleségem iPhone4 készülékének kihangosítva "világbajnok" hangja van, nagyon kellemesen szól, szép a freki tartomány. Az S2-nél hangosabb valamivel, a HTC-knél sokkal hangosabb és nem olyan doboz hangú.

    Wifi jel pontos-e?
    Mit értesz pontos alatt? Arra csatlakozik, amire kell, sosem téveszt. ;)
    De viccet félretéve: jó, a vételi érzékenysége is jó, bár a fent sorolt készülékek közül mindegyik jól teljesített ebben nálam.

    A kamera tényleg jó minőségű képeket készít?
    Én a Sensation-t emiatt tettem dobozba, ahhoz képest sokkal szebb képeket csinál. Az sokszor lilás bíbor árnyalatba ment el (nehezen találta el a megfelelő színhőmérsékletet), a képek rajzolata élesebb. Kb olyannak érzem, mint a SE x10i volt anno. A 12mpix totál felesleges, nem is próbáltam, kapásból 2mpix-re állítottam. A hétvégén csináltam két képet iPhone4-el és ezzel is. Nekem ez jobbnak tűnt, mint az i4, de nem mondanám határozottan, hogy hosszú távon és minden körülmény között jobb is maradna. Kb egyforma.

    ---
    Nem kérdezted, de pl. a Sensation XE-hez képest a 3G vételi érzékenysége jobb és stabilabb. A képernyő felbontása ugyan nagyon részletes, de emiatt sokszor túl aprók a betűk. Csodák sajnos nincsenek, így ennek aksiját is töltenem kell minden éjszaka. A GPS gyorsan talál pozíciót, de még csak egyszer navigáltam vele (ebben olyan, mint pl. a fent sorolt készülékek).

    A kijelző alatti három érintőgomb (vissza, home, menü) elhelyezése nagyon kretén ötlet volt a Sonytól, mert az adott piktogramok felett érzékel (főlé kell nyomni), így komoly koncentrációt igényel. Nem azt nyomod meg, ami világít. Totál baromság).

    Kényelmetlen a töltő csatlakozóját fedő műanyag kipiszkálása, visszatuszkolása. (Olyan, mint a SEx10i-n)

    A csomagban lévő füles sajnos lehetne jobb minőségű is (persze a HTC Sensation XE-hez adott füles nagyon jó, most azzal használom, szépen szól). Nincsenek rajta vezérlőgombok a számok léptetéséhez, jó lenne, ha a zsinóron lenne egy csipesz is.

    2 napja frissítettem a legújabb sw-re, de semmi érdemi változást nem vettem észre.

    Nos, ennyi.

    Remélem a többiek is leírják a saját véleményüket, mert én is kíváncsi lennék azokra.

    ---

    Ja, nem találjuk a menüben az auto brightness funkciót. :B

    Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

  • Luser2000

    addikt

    válasz auditore16 #675 üzenetére

    Szia!

    Én '95. óta használok mobilt (ebből következtetni lehet arra is, hogy 17 már jócskán elmúlhattam :B ), jóformán sosem racionális döntésként cseréltem készülékeket, hanem az újdonság miatt. Persze valamiben mindig előrelépés volt egy-egy újabb masina, de jellemzően a képességeinek csak kis részét használtam ki.

    A mostani szokásai alapján használt funkciók: telefonálás, percre kész céges levelezés és naptár (szervező funkciók), privát levelezés, doc/pdf/xls megnyitási lehetőség, dropbox (munka), fontos infók feljegyzése (Evernote), milliónyi jelszó/kód tárolása (Keeper), fénykép készítése (kirándulások, kislányom), utazáshoz zene hallgatása, közösségi oldalak. Rendszeresen navigálok (Google, Sygic).

    Szinte soha nem játszom, még soha nem néztem filmeket mobilon (így nem is érdekel, hogy "szaggat-e" a lejátszás), soha nem videotelefonáltam (kétszer skype volt azért), teljes felbontásban 2005 óta nem készítettem fényképet. Képes vagyok minden nap töltőre dugni a telefont.

    Én a mérettel úgy vagyok, hogy 4"-nál már nem akarok kisebb kijelzőt és most már úgy gondolom, hogy a 800x480-as felbontás kicsi lenne számomra. Sokat filóztam a Note-on is, mivel másfél éve rendszeresen használok Tabletet is. De a Tab-ot nem váltotta volna ki, telefonnak önmagában meg kényelmetlen lenne "szabadidős" helyzetekben (zsebbe nem mindig férne, táska kéne hozzá, stb).

    LG-t soha nem vennék, rossz híre van/volt, plusz nem is tetszenek.
    Az S2 egy nagyon jó műszaki színvonalú készülék (még most is), időtállóbb, mint más típusok. Bár a HTC Sense felülete (vagy inkább a vele járó integráció) sok kényelmi többletet ad (a csicsa marhára nem érdekel, időjárást nem vacak szerverek adatai alapján 3 óránként akarok tudni, hanem pl rádióból, vagy az ablakon kinézve, stb). De a Samsung TouchWiz is kínálja ezeket, igaz,, ott kevesebb a csilli-villi extra (ami nem izgat).
    A Sony is jó úton jár a saját felületével és szolgáltatások integrációjával. Szubjektív vélemény, de nekem jobban tetszik mint a Samuéké.

    Sajnos SmartTag-et nem kaptam hozzá (itthon nincs az értékesítési csomagban). Jópofának tűnik, de lehet nem ad annyi kényelmi többletet, mint amennyibe kerül, vagy mint amennyivel több energiát fogyaszt az NFC bekapcsolásával a telefon.

    ---

    Se 17 évesen, se öregebben nem gondolja azt az ember. hogy "minden álma egy ilyen Sony", mert jön majd egy másik, egy újabb, egy jobb, egy szebb, egy divatosabb. Inkább legyenek olyan álmaid, amelyek teljesülésétől fejlődsz, több leszel, stb.

    ---

    Most jutott eszembe: a SonyEricsson Xperia x10i csomagjában (T-nél vettem) volt egy nagyon fasza kis BT füles, amibe FM rádió is volt integrálva. Lehet keresek valami hasonlót (a kapott zsinóros vackot biztos leváltom).

    Na, jó alvást! :K

    Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

Új hozzászólás Aktív témák