Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • babkukta

    senior tag

    szvsz egész korrekt a telefon, jól is néz ki, minőségi, és ahoz képest az ára sem vészes.
    Szó mi szó, hibás a szoftver, csak most itt akkor sokan ezt fogják hajtani, miközben lehet jön 2 hét múlva egy frissítés, és nem lesz ilyen. Az ilyen MA-s tesztek pont ilyen szempontból nem teljesen mérvadóak szvsz. Egy friss készüléknél még oké a teszt, de fél év múlva eltűnnek ezek a szoftveres hibák (sőt, biztos), viszont aki olvassa a tesztet, az nem fogja a több 100/1000 hsz-t végig olvasni, h megjavult e. Elkönyveli h sz.r, és kész, de ez nem csak ide érvényes. Akárcsak a G3 laggolása, az is elmúlt, de mégis a tesztben van.
    Persze nem lehet elvárni, h mindig aktualizálják a teszteket, mert az rengeteg idő és erőforrás, csak mégis megjegyeztem

    Üdvözlettel, Tibi

  • babkukta

    senior tag

    válasz Csapoati #43 üzenetére

    miért lenne vészes az ára? Friss modell, felsőkategóriás tudással, 130ért a jelenlegi árakat figyelembe véve nem sok. A tavalyi modelleket meg felejtsük már el, ennyi erővel minden telefonnál oda lehetne írni, h bezzeg a tavalyi flagship is ugyanennyi. Te is tudod, h a friss modellek mindig drágábbak, mint amennyit érnek. Én erre simán mondtam volna egy 150-160 ezret. Ahoz képest korrekt az ár.

    (#49) divid4 : Az oké, de hány ember van így? Ezt pont azért is írtam, mert a szobatársam az MA teszt alapján vett telefont, meg elolvasott még1 magyar tesztet, és ennyi volt. Az h mi ilyen megszállottak vagyunk, az egy dolog. Az ilyen "fanatikuson" csak egy kisebb szeletét adják a vásárló rétegnek, a legtöbben nem olvasnak végig több 100 hsz-t egy vásárlásnál. Márpedig ha egy telefon sz.r szoftveresen az elején, hiába javítják ki frissítéssel, az már ráragad. A G3ról még mindig nagyon sok embernek a lagg jut az eszébe. A G flex 2-ről szintén. Sonynál az SP a mérvadó, vhogy az mindig felhozódik, pedig az se nem mai darab, se nem flagship, azóta elég sokat változott a gyártó hozzáállása.

    (#53) Tigerclaw : Lol... akkor mit vegyen? :D Akinek fontos a vízállóság, az ne vegyen vízálló telefont, vegyen olyat, ami nem vízálló. Ezt akartad mondani? Teljesen logikus :DDD Az meg h egy elvetemült belerak egy M9et, vagy egy i6-it egy pohár vízbe, és bírja x percig, ne legyen már mérvadó. Ennyi erővel a Sonynál is rengeteg készülék igenis bírja azt a 1,5 métert, és persze sok nem. Én a vízállóságot nem úgy fogom fel, h akkor megyek és megfürdetem, hanem tudom h nem porolódik, és tudom h nem ázik be eső esetén a kijelző széle, mint a nővérem telefonján :U

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel, Tibi

  • babkukta

    senior tag

    válasz Tigerclaw #64 üzenetére

    én leginkább arra lennék kíváncsi, h hol is megy be a víz? Az ajtócskákon? Mert a mostani sztenderd alapján egyre kevesebb ajtó van rajta, és átmennek a belső tömítésre, ami praktikusabb, csak a kérdés, mennyire hatékony? Ha az ajtó enged, akkor ha nem lenne ajtó, akkor nem ázna be? Vagy máshol szivárog be a víz? Azt ne felejtsük el, h azért a víz igen könnyen bejut bárhová, elég komoly összeszerelés kell ahoz, h tényleg minden készülék tökéletesen illeszkedjen. Ezt szerintem egyik gyártó se tudja garantálni, max az, akinek egy szelet alutömbből van kiesztergálva a teló.
    Persze itt jön a másik probléma, h mi van ha pont az illesztés miatt ázik be? Itt lép életbe a garancia, amit vállalnak, és itt szerintem nem a magyar Cordonból kell kiindulni, mint "szerviz". Szerintem csak itt sikerült egy ilyen lúzer bandát kifogni, a legtöbb helyen normálisan megnézik, h tényleg a felhasználó hibás e, vagy a gyártó.
    Kíváncsi vagyok, h a Z5 sorozat mennyire lesz beázós

    Üdvözlettel, Tibi

  • babkukta

    senior tag

    válasz Rusi #77 üzenetére

    "Ráadásul elsősorban szoftveres hibára gyanakszom (ami viszont ugyanakkor szériahiba is lehet, mivel a szoftver nem különbözik egy másik példányon sem)" - na igen, ezt a mondatot lehetne boncolgatni. Ugyanis ugyanazon típusú készüléken ugyanaz a szoftver nem ugyanúgy fut/futhat :K Szerintem hallottál már te is olyat, h több készüléken ugyanaz a szoftver fut, mégis vkinek jó, vkinek nem. Most természetesen nem akarok arra hivatkozni, h a Sony biztos h nem cseszett el semmit, mert elcseszhetett. Viszont nem kizárt, h egy másik példány pl semmi ilyen hibát nem generál, és ugyanez a szoftver van rajta. Sőt, lehet h az általad teszteltnek hardveres baja is lehet. Ahol ilyen hibák jönnek ki, mint pl az SD kártyás akció, és több ilyen bug, szerintem érdemesebb lenne még1 készüléket tesztelni, mert ez így nem ad megfelelő képet a készülékről, sőt, olyan negatív dolgok vannak benne, ami lehet h több 100 készülékből 1et érint.
    Szerintem te magad is kíváncsi lennél arra, h tényleg jelentkezik e egy másik készüléken az általad leírt hiba, vagy tényleg jellemző az összes jelenlegi M5re az aktuális sw verzióval.
    Mindenesetre véleményem szerint a teszt így erősen ferdít. Próbálj ki egy másikat, és nem kell 10-20 db :K Ha annál is fellép ez a hibajelenség, akkor van mire alapozni a negatív dolgokat, de nincs kizárva az sem, h tényleg 1000ből 1 ilyen, és a többi tökéletes

    Üdvözlettel, Tibi

Új hozzászólás Aktív témák