Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Josh34

    csendes tag

    Sziasztok!

    Bár lényegében hasonló kérdést feltettem már egy topikban, de utána jöttem rá, hogy talán egyszerűbb, ha rögtön itt kérdezek.
    Sajnos megint eljött az idő, hogy új telefon után nézzek. Két éve használok egy Motorola Defy+-t, amit nagyon szerettem. Most már egyre gyakrabban fagy, lassul be, ezért úgy döntöttem lecserélem, bár nem könnyű olyan telefont találni ami az igényeimnek és a pénztárcámnak is megfelel, talán valaki tud tanácsot adni.
    Ami fontos, hogy bírja a kiképzést. Nem kell atombiztosnak lenni, de sokat mászkálok, 5 percenként veszem ki a zsebemből, teszem vissza, rakom le a kocsiba stb. Tehát nem árt ha nem karcolódik össze pár hét után a kijelző. Leggyakrabban levelezésre, office fájlok szerkesztésére, GPSnek (Sygic) használom, nem mellesleg sokat telefonálok, tehát nem árt a jó üzemidő. Nem szeretem a túl nagy telefonokat, 4.3-as kijelző méret fölé nem nagyon mennék, de a Defy 3.7-ese alá se. Ami pedig jó lenne, ha használhatnám a gyári szoftvert, nem szeretnék az új telefonnal is fél évente-évente mindent újratelepíteni, beállítani... Fényképezés nem fontos, bár jól jön néha, de alapvetően inkább fényképező gépet szeretek erre használni. :) Kb. 70ezer ft-ot szánnék rá, ami eléggé behatárol, de munkaeszközre sokkal többet nem áldoznék, főleg ha két év múlva majd újra be kell egyre ruháznom...
    Több telefont is néztem, jártam utána, de tegnap jutottam el a Sonyhoz. Néztem az Xperia V-t és L-t is, a V tökéletesnek tűnik, de az üzemidejét elég kevésnek érzem. Az L-nél több panaszt olvastam a hangszóróra, és a vakura, ha jól láttam a legújabb gyári frissítéssel a fényképezés finoman szólva javítva lett. A hangszórós probléma jelen van még, vagy ez is eltűnt a frissítéssel? 55ezerből meg is tudnám venni, no meg ez tetszik talán a legjobban. :) De ez az egyetlen amiről nem tudom mennyire bírná a napi nyúzást... A leírtak alapján gondolom nem meglepő, hogy a Defy Gorilla üvegére vett plusz védő fóliám egy hónap múlva karcos lett. Ennél a telefonnál ha jól tudom semmi védelem nincs, ha veszek hozzá egy jó fóliát és egy tokot, akkor szerintetek hosszú távra jó választás lenne nekem?
    Emellett ha függetlenül veszem, és beviszem a szolgáltatómhoz (T-mobile) akkor tudják majd ott nekem frissíteni 4.2.2-re, vagy ehhez elve náluk kellene megvennem?
    Köszönöm előre is!

  • Josh34

    csendes tag

    Köszi a gyorsaságot, nem számítottam ilyen gyorsan visszajelzésre. :)

    @Tidzsimon: Több mint egy hete nézelődök, napi szinten keresgélek, olvasgatok. Többnyire ilyenkorra biztos szoktam lenni a döntésemben, de most még hiányzik egy kis felhasználói megerősítés, hogy valóban jó felé tartok-e. :) A samsung galaxy xcover 2 is napokig nagyon jó választásnak tűnt, aztán ki kérdezősködés után hamar kiderült a gond az SD kártyával... A látszattal ellentétben még nem vagyok annyira biztos. :)

    @Kajla5: Ez jó hír, főleg, hogy ezek szerint itthon is fogom tudni frissíteni. :) Jó lenne, ha nem kellene végre rootolnom a telefont, hanem használhatnám úgy ahogy kiadom érte azt a nem kevés pénzt... :)

    @zolnagy:Talán te győztél meg a legjobban, jó hogy nem csak én nyargalnék át Defyről... :)

    @motofi: Még a Defymre is vettem tokot elővigyázatosságból, de akkor ha eljutok a vásárlásig, akkor tuti beszerzek valami jó tokot, bennem is ez a félsz van, még vásárlás előtt...

    Most már csak pár kérdésem maradt. Szolgáltatómnál még van 3 hónap hűségem, nem feltétlen várnék addig a vásárlással, bár a garancia miatt gondolom jobb lenne. (Igaz, őszintén szólva nem tudom jobban járnék-e egy T-mobile garanciával, anno laptopom is csak elcseszték...)
    Árukeresőn egész jó ajánlatok vannak, viszont a 47ezer párszázas ajánlatoknál valamit nem értek. Van pl. olyan telefon ami angol/német nyelvű, azt ha itthon frissítem magyar lesz? Vagy az ilyet a garancia miatt is jobb kerülni? Legtöbb helyen viszont bolti/szolgáltatói garanciát látok, ártól függően van 1-2 év, van ahol van EU vagy HU garancia. Van valakinek tapasztalata garanciális szervizekkel? Csak mert ilyen ajánlatok közül magamtól nem biztos, hogy választanék, akkor inkább várok pár hónapot, és megveszem 40-ért a T-mobilnál, mert bár lehet, hogy hiba, de bennük még jobban bízom mint pl. a vip-phone vagy gsmline üzletekben. Jöhetnek bátran az ellenvélemények, mert náluk csak a megbízható bolt plecsnit látom, de még nem volt dolgom velük. GsmLine még oké, hogy 55ezerért 1 év teljes körű, 2 év korlátozott szoftver garancia van, bár ott nem értem mi a különbség a dobozos csomagok közt, színt leszámítva.
    http://www.gsmline.hu/mobiltelefon/35860-sony-xperia-l-c2105-akcios
    De nekem pl. ez kicsit túl jónak tűnik, 24 hónap garancia 47.500-ért.
    http://vip-phone.hu/spd/970869/Sony-XPERIA-L-C2105-mobiltelefon-MAGYAR-NYELVTARTO#page_artdet_tabs

    Ha ebben is segítetek tisztán látni, akkor kb. teljesen nyugodtan fogok tudni vásárolni... :)

    [ Szerkesztve ]

  • Josh34

    csendes tag

    válasz Kajla5 #9389 üzenetére

    Köszönöm, akkor mindenképp magyar nyelvű, gyártó garis telefont fogok venni, ahogy olvasgattam a T-mobile honlapját, ez lehet náluk sem teljesül, hiszen a saját szervizeiket említik mindenhol.
    Szóval szerintem akkor marad a nextelshop:
    http://nextelshop.hu/spd/unas_902708/Sony-Xperia-L-C2105-Black-2-ev-gyari-garancia
    Drágább mint a szolgáltató, de úgy néz ki a garancia rendben lesz.

    Viszont egy ismerősöm most ajánlotta az xperia M-et, szerinte az jobb mint az L. Igaz ez? Mert azon azon kívül, hogy 4 hónappal újabb, semmi mást nem látok nála előnynek. (Esetleg az akku talán jobb lehet...)

  • Josh34

    csendes tag

    válasz Kajla5 #9391 üzenetére

    Akkor szerintem marad az L, lehet elég lenne a tárhely, de a 4-ben biztos vagyok. :) Köszönöm!!

  • Josh34

    csendes tag

    válasz -HajTömeg- #9392 üzenetére

    Úgy tudom, hogy nem. A defy-t is így akartam anno, de meg kellett várnom, hogy lejárjon... Webshopon keresztül pl. nézegetni se enged, hogy mi lenne, ha lejárna a hűségidőm... :/ Igaz, napra pontosan csak 10-én lesz vissza 3 hónap, addig akkor várok, hátha már lehet. :) Köszi az infót!

  • Josh34

    csendes tag

    válasz Seraph 16 #9412 üzenetére

    Köszönöm! :)
    Moto G-vel is sokáig szemeztem, de ma végleg eldőlt, utánajártam, 10-én, amikor 3 hónap lesz vissza a hűségből, akkor már valóban vehetem is meg. Kis díjcsomag racionalizálással és aranykártya pontokkal pedig kb. 30-34ezer forintot kell majd érte adnom, azért pedig ajándék. :)

    Köszönöm mindenkinek a segítséget és a tippeket! :) Nélkületek nem ment volna ilyen könnyen a választás. :)

  • Josh34

    csendes tag

    válasz Josh34 #9453 üzenetére

    Egy utolsó kérdésem maradt, majdnem elfelejtettem.

    A mai nap volt szerencsém látni egy xperia SP-t, a tulaj nagyon dicsérte, és nekem nagyon meg is tetszett. Ahogy néztem, kb. 5 ezer forinttal kerülne többe mint az L (L 30, SP 35 a T-hűségem miatt), ami szerintem elég jó ár értük. Kérdés, hogy jobb-e mint az L? Itt első sorban a strapabíróságra gondolok, mert bár azt írtátok, hogy az L kijelzője jobb is mint a gorilla glass, de az SP-nek meg konkrétan ez van. Viszont többen írtátok, hogy az L-t kicsit féltitek. Nekem az SP talán már kicsit nagy lenne (a defy után:), tudásra ahogy nézem nem lehet köztük sok különbség, de ha strapabíróbb, és jobb az akku, akkornekem jobb választás lenne az SP, mert ha jól olvasom számomra minden fontos dologban mindkettő kb. ugyan azt tudja.

  • Josh34

    csendes tag

    válasz apuc #9461 üzenetére

    :D Mindkettőt folyamatosan figyelem, tökéletes, egy ilyen kis összegzés kellett. :)
    Kicsit nagynak tartom az SP-t, legalább is defy után furcsa volt kézbe venni, de szerintem meg tudnám szokni, nem olyan vészes, és ha minden igaz az L csak minimálisan kisebb... :) Tényleg köszönöm, nagyon hasznos számomra ez a fórum... :D

  • Josh34

    csendes tag

    válasz apuc #9463 üzenetére

    Már megvagyok győzve, most nézegetem milyen tokot rendeljek hozzá... :D
    Tényleg nagyon köszönöm a gyors segítséget! :)

Új hozzászólás Aktív témák