Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • magmakocka

    aktív tag

    LOGOUT blog

    Szóval, most jelenleg egy Sony WH 1000XM3-t használok. (4.5.2)
    Hogyan tudnám PC-n használni? Egy MSI B350 PC Mate alaplapom van. Van rákötve egy hangfal, azonban azt is szeretném használni.

    A hangfal egy Genius sw-2.1 700, melyen van headphone jack, de rohadt halk úgy a fejhallgató. Az előlapira dugva a fejhallgatót, nem a legjobb, valamikor van hang, valamikor nincsen. Lehet kontaktos, sok por, vagy bármi miatt, de nem is szeretném úgy használni...

    Mit javasoltok? Van most egy BT egység a gépben, melynek: (Ez kihajtja?)
    HCI értéke: 3.3164
    LMP értéke: 3.3164

    Nagyon "kezdő vagyok még ebben", így lehet sok segítség kellene. Lehet jobb BT adapter kellene? Vagy van-e valamilyen jack-s megoldás? Sajnos az alaplapon lévő Realtek-s cucc, szerintem nem a legjobb, régi, elavult, vagy nem tudom... (Nézegettem ilyen Fiio lejátszót vagy mit, de lehet drága, s nem éri meg)
    A BT-t azért is utálom, mert sajnos buszozás közben, miközben rázkódik a busz, LDAC alatt, ha kényszerítve van a 990kbps, akkor ahogyan rázkódik a busz, úgy rázkódik a zene is...
    Kicsit elvesztem, hogy akkor hogyan kössem össze, hogy tudnám használni... Arról nem beszélve, hogy nem a legjobb minden LDAC alatt...

    Haveromnál voltam, neki WHXB910N-s Sony van, s egy Onkyo-ba dugtuk bele. (4,4mm) (az onkyo is méri a rákötött eszköz impedanciáját)
    Valahogyan, az övé dobozosabb, nem tiszta, de van basszus, míg az enyém, szép tiszta, de kevés vagy alig van benne basszus. Amúgy, ez fel sem tűnt.
    Kicsit elszonytolodtam. Azonban EQ-va, volt basszus. Ha +10dB-t ráraktunk, valamint asszem Treble-ből elvettünk.(Ugye Direct és EQ között váltottunk, de meglestük Pure Bass-al is)

    [ Szerkesztve ]

    - Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

  • magmakocka

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz RetepNyaraB #196 üzenetére

    - "Ha madzagon dugod rá, de nem kapcsolod be a fejest, akkor bukod a gyári, beépített DSP-t és úgy bizony elég gyík hangja van. Nem beszélve egy olyan értékelhetetlen meghajtóról, mint a Genius hangszóród fejhallgató kimenete " -

    Igazából, kipróbáltam bekapcsolt fejhallgatóval is, de sajnálatos módon, úgy is halk volt az egész. Azt viszont sejtettem, hogy nem tudja kihajtani. :(

    - "Megoldás: madzagos kapcsolatnál is be kell kapcsolni. A PC-n nem nagyon érdemes EQ-t használni, a fejes saját erősítője (tehát a dsp, ez fontos) elég lesz, szinte biztos vagyok benne. Ha kékfogon akarod használni, akkor egy tetszőleges bt adapter a pc-be és kapcsolódás, kész. Nem nagyon hinném, hogy jelentősen észrevehető difi volna bármilyen puccos és az olcsó bt adapter között, ezen a szinten semmiképp, de erről nem veszekszünk össze :N" -

    Sajnos madzagos megoldással nem tudom használni, mert egyszerűen nincsen szabad jack slot. (előlapi szabad ugyan, de nem szívesen használnám)
    Elég egy tetszőleges adapter? De honnan tudjam, hogy tudja-e az aptX-t és mondjuk az aptX HD-t? (Mint írtam, nem egy mai csirke az a BT adapter) Én nem veszekszem semmin sem. Mindenre vevő vagyok, mindenre kíváncsi vagyok. :)

    - "Ha rázós utazáson zötyög a fejes, akkor zötyögni fog a hangja is, mert valami alkatrész (talán a mikrofonok, az elektronika, fene tudja) mozog benne. Vagy simán a membrán felfüggesztés tervezését cseszték el a japók. Szóval ez ilyen, szerintem kapcsolattól függetlenül." -

    Inkább telefon rezgésre csinálta ezt, de lehet a fejhallgató zötykölődése miatt is, nem tudom.

    - "Az LDAC előnye nyugodt, csendes környezetben és megfelelő forrásról jön ki, de ott is lehet kicsit placebó. Tehát mondjuk Tidal mindenhogyan jól fog szólni, a Spotify meg mindenhogyan elég vacak. Mindez jó minőségű felvétel esetén. Rossz felvételt bárhová tuningolhatsz, az rossz marad." -

    TIDAL-t használok, nekem nagyon tetszik! :)

    - "Ja és ennek a fejesnek elég "fun" hangja van; semmiképpen sem kevés a basszus és nem sok a magas. Sőt, ellenkezőleg: kicsit bassz túlsúly és fedett magasak jellemzik. Ha nem így hallod, akkor ott valami komoly beállítási gond van, vagy a füled nagyon el van hangolva másik eszköz által." -

    Tényleg kevesebbnek tűnt a basszus a másik fejeshez képest. (Az ugye extra bass, de dobozosabb a hangja) Szerintem nem a hallásommal volt a gond, remélem, de én tényleg keveseltem. Bár, Onkyo-ba dugva csak rádugtuk, nem kapcsoltuk be a fejhallgatót, ez okozhatta-e? Alá tudod támasztani? (Haveromnak elmondanám, miért)

    - "Végezetül pedig a gyári firmware-ből a 2.0 volt a legjobb és szerintem az egyetlen, amit érdemes használni. Többi egyre rosszabb, főleg zajszűrés terén. Itt visszakeresve van komplett downgrade útmutató, bár nem túl felhasználóbarát folyamat." -

    Szívesen megcsinálnám, ha ez nem járna semmilyen kompromisszummal. Mondjuk valamely funkció nem fog működni, vagy valaminek a hatására megy. Ha esetleg van türelmed, tudsz ebben esetleg segíteni? (Nem muszáj, ha nem szeretnél)

    Köszönöm a válaszodat, mindenképpen

    - Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

  • magmakocka

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz RetepNyaraB #199 üzenetére

    Szia!

    Igen, tegnap sikerült megcsinálnom. A kínai verziós nem ment, de a fordításos verzióval minden ment pöccröff! :) Most feltettem a 2.0.0-s verziót. Meglátjuk milyen lesz!

    #198-ra válaszolva:

    A gond csak az, hogy az-az BT adapter már 4 éve megvan, s annak specifikációját írtam le. Azt kérdeztem, hogy azon eszköz alkalmas-e. :P Sok BT adapterre szerintem nincsen ráírva mit tud... :/

    Bár, tegnap felcsatlakoztattam a fejhallgatót, de a windows nem ír semmit sem. Eszközkezelőben is csak ilyen AVRCP (de ennek semmi köze) meg ilyesmi dolgokat tett fel... (Audio Codec-t nem látok)

    [ Szerkesztve ]

    - Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

  • magmakocka

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz RetepNyaraB #198 üzenetére

    Amúgy, az már nem direct, hogy be kell kapcsolni a fejhallgatót. (saját elektronikája beleszól) Gyakorlatilag felér ez azzal, mintha a fejhallgató EQ-na. Ez audiophile emberek szempontjából sok kérdést felvetne - Idézem ismerősöm válaszát erre. Mit gondolsz erről?

    - Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

  • magmakocka

    aktív tag

    LOGOUT blog

    válasz RetepNyaraB #203 üzenetére

    Persze, én tudom. Csak azért vettem, hogy valamivel jobb élményben legyek részese a jó öreg MDR XB650BT-hez képest! Nem megbántani szerettelek volna!

    Rendben van, marad a BT, akkor. :)

    Megnéztem, a Windows csak ilyen Generic Bluetooth Radio-nak ismeri fel ezt a vezérlőt. A hang beállításoknál nincsen aptX támogatottság, mert ilyen kapcsoló sajnos nem is jelenik meg rajta. Mit tudnék kezdeni? Elvileg valamilyen "omega" adapter ez. (hw azonosító: USB\VID_0A12&PID_0001&REV_3164)

    Ehhez még illesztőprogramot sem találtam, de elvileg valamilyen Cambridge Silicon Radio Ltd.-s.

    Lehet kevés lenne ehhez az adapterem? (még úgy 4 éve vettem)

    - Töröltem a hívásátirányítást a kóddal, de nem jó! - Milyen kóddal? - Rácsos linzer, rácsos linzer, 002, rácsos linzer és a küldés gomb .

Új hozzászólás Aktív témák