Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    válasz #16820480 #40 üzenetére

    Bocs, siettem kicsit a gépeléssel: AKG 90Q. A Quincy Jones signatures füles :) Én utcán nagyon ritkán hallgatok zenét. 95%-ban otthon, vagy máshol 4 fal között (viszont nem túl kénylemesen). Az olcsóbb Sennheiserek nagyon rosszak, sőt a felette levők is. Én a Momentum előtt amim volt, és jónak tartottam, az a HD600, és HD580 Precision volt. Ezeket nagyon szerettem, dehát már ősöreg modellek. Azóta viszont szerintem a Sennheiser nagyon lejtmenetben van. Utcán valszeg nem mondom meg, de otthon bármikor megmondom különbséget. Persze hangszeres zenével, mert a Metallica 16bit és 24bit pontosan ugyanúgy szól. Az ilyen együttesek amúgyse törődnek a minőséggel felvételkor. Én viszont javarészt Blues-t, Jazz-t hallgatok, és ott olyan felvételek vannak, hogy bizony simán hallani a különbséget. Nem csak a zene esetén, hanem a háttérben levő hangfoszlányokat esetében is. Jópár olyan hanganyagom van, ahol a háttérben hallani a beszédeket, reakciókat. Nah ezt mp3-on felejtsd el, de 16biten sem olyan tisztán érthető.
    Egyébként a minsőgéi 16 bites anyagokat sem úgy oldják meg profi helyeken, hogy a 24 bites hanganyagot konvertálják le, mert az is minőségromlással jár. Én ahol vettem ezeket a hanganyagokat, ott külön hardveres + szoftveres eszközzel végezték a konvertálást külön 24 bites és külön 16 bites felbontás esetén masterről.

Új hozzászólás Aktív témák