Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atee89

    csendes tag

    Sajnos kiégett a téma, de azért megkérdezem. Van egy problémám amit nem tudok megoldani a telefonnal kapcsolatban.
    Nem tudok YouTuberól videót nézni. (wifit használok)
    Rámegyek neten keresztül a youtube-os videóra, kiírja hogy kapcsolódás a médiaszolgáltatóhoz, aztán kis türelmet... pufferelés, majd 1-2 perc után kiírja, hogy Sikertelen. Mi lehet ennek az oka? Ha úgy megyek bele, hogy Alkalmazások, YouTube akkor nincs se hang se kép csak egy sáv ahol megy az idő. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy mit tudok tenni, hogy jó legyen? (Merthogy YouTube kompatibilis a készülék)

  • Neck

    veterán

    válasz atee89 #51 üzenetére

    Szia!

    Nekem tökéletesen működik.
    Két dolog kell hozzá. Az egyik, hogy a Helyi Kapcsolatok engedélyezve legyen (amellett persze hogy csatlakozz a routerhez, és legyen net :) ), a másik pedig, hogy a WI-FI beállításainál a telóban hozz létre fix IP címet, írd be az Átjárót és a DNS kiszolgálót, ezután a routeredben a DMZ (DeMilitarized Zone) menüpontnál add hozzá a telód (immár fix) IP címét.

    Így működni fog Operával, a saját beépített böngészővel, és a YouTube alkalmazással is.

    Érdemes a netes beállításoknál új profilokat létrehozni, üres adatokkal, így nem használ 3G-t vagy GPRSt a netezésre, hanem mindig csak WI-FI -t, így nem kerülsz bajba, ha jön a számla.

    Még egykét plusz info:

    Google Mail program nem működik, viszont a beépített email szépen.
    Opera Mini szuperül működik.
    eMSN szintén.
    Skype szintén.
    GPS programra egy alternatív (szintén fizetős) megoldást találtam a WayFinder helyett, az amAze nevű program személyében. Kinek melyik jön be jobban.

    Kérdés. Nem tudtok olyan Bluetooth billentyűzetet, ami nem okostelefonnal (tehát a W715-tel) is működik? Persze QWERTYre gondoltam. Többet is linkelhettek, mindegy a minőség, a legolcsóbb a jó :)

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • LEFTHORSE1

    őstag

    válasz Neck #52 üzenetére

    Mi az hogy fix IP cìm? Mit kell oda beìrni, ès mi az hogy Åtjårò meg DNS, honnan tudjam hogy oda mit kell ìrni? Tehåt nålad csak Wifi-n müködik, èn inkåbb mobilhålòzaton hasznålnåm mert korlåtlan mobilnetem van, van megoldås a mobilhålòzaton valò müködèsre? Amugy W995-öm van ès våsårlås elött egyik legnagyobb vonzereje a You Tube volt, de egyåltalån nem jåtszik le semmit, ugyanezzel a SIM kårtyåmmal az N95 szèpen viszi a You Tube-ot

    Cseberből vederbe

  • hesszan

    aktív tag

    válasz LEFTHORSE1 #53 üzenetére

    fog az menni csak át kell irni egy cuccost:
    (minden vodás SE telefonban, nem csak ebben)

    VF Streaming
    Hozzáférési pont internet.vodafone.net
    Felhasználónév (üres)
    Jelszó(üres)

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • LEFTHORSE1

    őstag

    Arra válaszoljatok legyetek szivesek, hogy mobilnettel lehetséges-e ezt a you tube-ot müködésre birni, nekem nem ér semmit a Wifi, még otthonra sem mert ha otthon vagyok akkor PC mellett vagyok, és értelmetlen mobillal a you tube-ot nézni. Amiket leírtatok az nekem nagyon informatikai nyelven van, már 4 órája böngészem a netet hogy jöjjek rá mi az a francos átjáró meg DNS, de ahogy elolvasok egy magyarázatot rögtön tucatnyi kérdés merül fel bennem, nagyon hálás lennék hogyha valaki magyarul, ember nyelven próbálna felvilágositani :R

    Cseberből vederbe

  • hesszan

    aktív tag

    válasz LEFTHORSE1 #55 üzenetére

    kezdd le nyomkodni a telefont. ettől részletesebben nem lehet leirni. miután beállítottad/átírtad a hozzáférési pontot ki--be kapcsolás. És csak azt ird felül a többi gyárilag is jó.
    a net megy a telefonon igaz??
    Beállítások

    Kapcsolódás

    Wi-Fi
    Bluetooth

    Adatfiókok
    VF live!
    VF live VitaMax
    Vodafone MMS
    VF Internet
    VF Streaming
    Lehető.
    Megtekint
    Módos.
    Hozzáférési pont internet.vodafone.net
    Felhasználónév
    Jelszó
    Bejelentk. Kérése
    IP-cím
    DNS- kiszolgáló címe
    Hitelesítés
    Adattömörítés
    Fejléctömörítés
    Proxybeállítások
    Törlés
    Új létrehozása
    Ha esetleg vitamaxos vodás kártyád lenne.
    VF Streaming VitaMax
    Lehető.
    Megtekint
    Módos.
    Hozzáférési pont vitamax.internet.vodafone.net
    Felhasználónév
    Jelszó
    Bejelentk. Kérése
    IP-cím
    DNS- kiszolgáló címe
    Hitelesítés
    Adattömörítés
    Fejléctömörítés
    Proxybeállítások
    Törlés
    Új létrehozása

    [ Szerkesztve ]

    Sungdurung

  • LEFTHORSE1

    őstag

    válasz hesszan #56 üzenetére

    Nálam egy kicsit másképp van, W995-öm van de e téren a két teló elvileg egyforma, Orange a mobilszolgáltatóm, magyar nyelv nincs rajta, a Connectivity menüponton belől : Wi-Fi, Bluetooth, Phone name, Network sharing, Synchronization, Device management, Mobile networks, Internet settings, Streaming settings, Message settings, Sip settings, Accessories.
    Gondolom az Internet settings-ben vagy a Straming settings-ben kell átirni valamit. A Streaming settingsben: Connect using: Orange World, alatta Allow local conn. Yes. Ha az Orange World-ra kattintok előjön a Data accounts, itt van négy sor: Web, Orange World (kipipálva), Orange MMS, és ismét Orange MMS, az Internet settingsben minden ugyanígy. A net természetesen megy, havi 3,5 eurót fizetek és elvileg korlátlan

    Cseberből vederbe

  • LEFTHORSE1

    őstag

    Akkor tovább, ha a data accounts-on belől az Orange Worldra állok, majd az opciókba lépve edit-et választok, akkor előjön: APN-wap (ezt ha átírom bármire akkor nem megy a netem), alatta Username (üres), Password ( három csillag), Login request (off), IP address ( három pontocska, bármit beírok nem fogadja el, vagyis nem tudom megnézni hogy mit írtam be), DNS address (ugyanígy mint az IP address-nél), Authentication (none), Data compression (off), Header comp. (off), Proxy settings (On, Multiple). Nos, ezek közül hová mit kell még beírjak hogy működjön a You Tube-om? :R

    Cseberből vederbe

  • atee89

    csendes tag

    3 hónapja megvan már ez a telefon és szinte csak jókat tudok mondani róla! Nem is tudom, hol kezdjem az értékelést, lehet nagy összevisszaság lesz belőle. Kezdem ott, hogy 35 ezer forintért jutottam hozzá függetlenül.
    Már az alapcsomagban van egy 8 gigás kártya, ami maga sok ezer forint. Van benne CD, töltő, egy füles ami nagyon jól szól valamint a telefon. Külsőre nagyon szép, nekem ezüst-arany színűm van.a képernyő körüli rész fém, az elején erősebb műanyag, a háta és a gombos rész egy nagyon finom tapintású műanyag. (simogatás közben olyan érzése van az embernek mintha egy vékony finom bőr érintene meg) Na nem akartam ilyen részletekbe belemenni.:D A menüje elég egyszerű, de az szerintem nem baj. A kamerája egész jó, ugyanaz a baj vele, mint az összes mobilnak-> ha kicsit is mozgatod, elmosódott kép lesz, valamint sötétben gyenge. Viszont van elemlámpa funkció, amit az ezt tesztelő úr nem talált meg. A lámpája elég erős és több funkciója van. (állandó be, ki kapcs, 1 percig bekapcs, és a leghasznosabb: SOS jelzés) Van benne jól működő Wi-fi, ami számomra nagy élményt biztosít! Nagyon szépek a színek, döntésre elforgatható kép, egyszerű kezelés. Üzenet része ugyanaz, mint az összes telefonban. Az újdonság az benne, hogy van "beszélgetések" menüpont, ami olyan mint egy chatablak, tehát benne van az összes levél amit kaptál és amit küldtél az adott személynek. Alkalmazások között két dolog ami tetszett: Sens Me, Track ID-> leesett az állam tőle. A zenelejátszás világbajnoka. Nagyon jól szól mindig minden helyen, a rádió sosem serceg. Nagyon sok funkció van a zenelejátszáson belül is, ezekre nem térek most ki.
    Jöjjenek a negatívumok. A YouTube funkció nem működik Wi-fivel, ez nekem nagy csalódás volt. Ha hangosan hallgatsz zenét vele, vagy hívnak akkor a telefon sajnos nagyon gyengén teljesít. Talán ez a legnagyobb hátránya. :( El is fogytak a negatívumok. :)
    Hát nagyjából ennyi. Ajánlom mindenkinek a telefont, nekem nagy újdonság volt a SE K700i után.

  • k850

    addikt

    válasz atee89 #59 üzenetére

    Szia atee89! :) Tetszik a bátorságod, hogy egy rövid saját tesztben mutatod be a készülék előnyét és hátrányát. Ezzel is segítvén a leendő tulajoknak, hogy mire számítsanak. De van két dolog ami engem gondolkodóba ejtett. Az első: "és a leghasznosabb: SOS jelzés" szerintem ez egy fölösleges dolog, ha bajban vagy akkor a készüléken hívj segítséget! Maximum azt tudom elképzelni, hogy egy forgalmas úton ahol nincs járda, sötétben felhívod az autósok figyelmét a helyzetedre. De az túlzás, hogy ez volna a készülékben a leghasznosabb alkalmazás. :F A másik, ami szerintem sokkal aggasztóbb az S.O.S. jelzésnél. "ha hívnak akkor a telefon sajnos nagyon gyengén teljesít" :Y A telefonkészülék legfontosabb kritériuma a kommunikáció, ha ez igaz általánosítva a W715-re, akkor ez irtó nagy gáz. Remélem más tulajdonosok megerősítenek abban, hogy az ő készülékükkel nincs ilyen probléma! :R

    -Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

  • Neck

    veterán

    válasz LEFTHORSE1 #55 üzenetére

    Kinek mi értelmetlen, számomra a WiFinek van több értelme, egy kocsmából megnézni mondjuk a menetrendet, vagy letölteni az e-mailjeimet bőven elég, nekem a mobilnetre nincs szükségem. De ez nem az a topik, ahol ezt megvitathatnánk :P

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz atee89 #59 üzenetére

    Szia!

    "A YouTube funkció nem működik Wi-fivel, ez nekem nagy csalódás volt."

    Mint már említettem: működik. A barátnőm bátyjával pl lementünk a garázsba, rádugtuk a telót a kocsi hifi rendszerére, és a YouTube-ról zenéltünk. :P

    Fentebb leírtam, hogy lehet beállítani.
    Tény, hogy free hotspotoknál nem fog működni, mivel a helyzetből adódóan nem férsz hozzá a router beállításaihoz, de ahol igen, ott működik.

    Mint ahogy GPRS/3G -n keresztül, a megfelelő beállításokkal szintén.

    A beszélgetés és a kihangosítás hangereje a telefon kézhezvétele után nekem is nagyon zavaró volt, azonban a gyári Sony Ericsson program, amit a gépre telepítettem, szedett a telefonhoz FW frissítést, ami után elfogadható szintre emelkedett a külső hangszóró minősége. Zenehallgatásra még mindig nem alkalmas így, de nagyon kevés telefon van, ami igen, és őszintén megvallva én nem is igénylem, viszont telefonálni már hellyel-közzel lehet vele. Mindenesetre tény, hogy talán ez a telefon egyik leggyengébb pontja.
    Amit én még észrevettem, hogy a "megdöntésérzékelő" kicsit furán működik, néha teljesen megdöntve sem vált át fekvő nézetve, máskor meg pici moccanásra is ide-oda ugrál. :F

    Ettől eltekintve én nagyon meg vagyok vele elégedve.

    @K850:
    Atee89 arra értette, hogy a külső hangszóró elég gyenge. Kihangosításnál, csörgésnél, külső hangszóróval való zenehallgatásnál nem az igazi.
    Normál telefonálásnál (nem kihangosítva) semmi probléma nincs, tisztán, érthetően hallani a hívó/hívott felet, sőt, régebbi telefonjaimhoz képest megkockáztatom, hogy hangosabban is, nem is kell maximumra venni, még tömegközlekedés során sem.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Lasy

    veterán

    A leírás WiFi-s A2-es(W995, W705, W715, G705, C905 stb.) telefonokra vontakozik, Windows Mobile-ra és Androidra nem jó.

    Beépített YouTube alkalmazás használata WiFi-n keresztül!
    (A telefonnal csatlakozzunk fel a WiFi-re, a kapcsolat neve most legyen „TP-LINK_xxx”.)

    Telefonon:
    Menü – Beállítások – Kapcsolódás – Wi-Fi – „TP-LINK_xxx” – Lehetőség – Információ – IP-cím
    Ami itt olvasható az IP-címnél azt írjuk le vagy jegyezzük meg!

    Számítógépen:
    Lépj be a böngésződ segítségével a routeredbe, majd add meg a felhasználói neved és a jelszavad.
    Keress egy olyan pontot, hogy „DMZ”, állítsd ezt engedélyezettre majd írd be ide a leírt IP-címet a telefonodból és mentsd el!
    Nyisd meg a telefonodban a YouTube alkalmazást majd használd egészséggel!

    Ha ez a beállítás nincs megcsinálva, akkor csak egy fekete képet látunk hang nélkül!

    [ Szerkesztve ]

    +36702778032

  • atee89

    csendes tag

    Nemsokára kipróbálom ezt a youtubeos-wifis megoldást. Ha bejön, akkor isten vagy. :D

    k850: valóban nem a leghasznosabb funkciója a telefonnak az SOS funkció, elírtam.:) Úgy írom inkább, hogy számomra az egyik legérdekesebb dolog. A másik legérdekesebb a zenefelismerő... nem jut el az agyamig, hogy tudja beazonosítani a számokat.

    "ha hívnak akkor a telefon sajnos nagyon gyengén teljesít"
    Jól mondja Neck, ha csörög a telefon, sokszor akkor sem hallom meg amikor a zsebemben van. Szomorú dolog ez egy Walkman mobilnál. (vagy mobilnál alapból)

    Ettől a pár dologtól eltekintve egy fantasztikus telefon. Szép, sokat tud, azóta a fényképezést is többször kipróbáltam és az is elég jó. Majd 1-2 hónap múlva írok új tapasztalatokat. :)

  • atee89

    csendes tag

    Ott elakadtam, hogy nem tudok belépni a routerembe. :D Amúgy én úgy tudom, hogy a YouTube csak annak megy Wifivel, aki amúgy is tudná használni a netet a telón.

  • atee89

    csendes tag

    Sikerült a YouTube-os megoldás! Viszont akkor csak azoknál a gépeknél működik ez, ahol be van állítva ez ami a fentiekben van.

  • Lasy

    veterán

    nekem pont lentiekben, de ez részlet kérdés, és sajna csak így működik, ezért nem lehet youtube-ozni a free wifi hot-oknál. :(

    egy akusztik cserével szerintem lehet tuningolni a csengőhangon is de sajna az már garivesztős feladat. :(

    +36702778032

  • Jeannie

    aktív tag

    Sziasztok, a telón a következőképpen lehet mobilnettel youtube-ozni:

    A beépitett kliens, és a böngészőből elérhető Youtube honlap is a Beállitások/Kapcsolódás/Adatfolyam-beállitás menüpont alatt megadott fiókkal kapcsolódik a videókhoz. Alapesetben ide egy VF Streaming fiók van beállitva, ha ezt a fiókot átállitjuk a VF Internet (vagy értelemszerüen feltöltökártya esetén VF Vitamax Internet) fiókra, máris fog tudni kapcsolódni a videókhoz a kliens és a honlap is.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés