Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    Külső/doboz/hardver:

    - A független (ill. korai T-mobile-os ) példányokhoz LiveSound fülhallgatót csomagoltak, a többi szolgáltatónál az MH410-es headsetet kapjuk.
    - Tartozékként jár még az USB-s töltőfej és az adatkábel
    - A telefon a PC Companion (ill. SEUS) programokkal kommunikál a számítógéppel, csatlakoztatáskor fel is ajánlja ennek telepítését.
    - A készülékben egy Qualcomm MSM8255 ARMv7-es 1GHz-es processzor működik egy Adreno 205-ös grafikai gyorsítóval karöltve, amit 512MB RAM támogat. A szabadon felhasználható tárhely mérete körülbelül 300MB
    - Gyárilag 2.3.4-es (Gingerbread, továbbiakban GB) szoftverrel érkezett a készülék. Az ICS frissítés T-mobile-hoz Júniusban, a Telenorhoz Júliusban ért el, a Vodafone-ról nincs információnk.

    Szoftver

    - A függő készülékek bootloadere nem nyitható, emiatt a kernel nem cserélhető, ergó drasztikusan leszűkül a telepíthető ROM-ok listája. Zárt bootloaderre eddig pár módosított, de közel sem tökéletes ICS alapú rom készült, úgy mint MiniCMSandwichLite vagy a méltán híres MIUI.

    - A Sony Ericsson nem szívleli túlságosan, hogy a felhasználók szabadon rootolgassák a telefonukat, éppen ezért a GB romok közül csak az .58-as szoftvert lehet rootolni, aztán ezen keresztül frissíteni magasabb verziószámú szoftverekre.

    - A telefont szoftveres módosításokkal 99,9%-ban lehetetlen téglázni, emiatt a kezdő felhasználóknak is bátran ajánlható a root, mivel számos előnnyel jár.

    A rootolás és ICS frissítés menete: (gabe8719 és razorka777 leírása):

    1. Első lépésként a legfontosabb, hogy egy rootolt 2.3-as rendszer legyen a készüléken! Lww-n ezen leírás alapján, valamint a PC-n legyen telepítve minden szükséges, a készülékhez kapcsolódó driver és a Flashtool, ez a kiindulópont!

    Fontos: A telefonkönyvről mielőtt bármibe belekezdünk, készítsünk biztonsági mentést, az ugyanis minden igyekezetünk ellenére elveszhet!)

    2. Töltsük le ezt a csomagot, majd bontsuk ki valahová a tartalmát.

    3. Kapcsoljuk be a készüléken az USB hibakeresést, majd csatlakoztassuk kábelen a számítógéphez.

    4. Indítsuk el a letöltött csomagban lévő 01-local-prop.cmd fájlt, majd a felugró ablakban kövessük az utasításokat (adjuk ki ENTER-rel a megfelelő időben a parancsokat), amíg az ablak be nem záródik.

    5. Válasszuk le a készüléket és kapcsoljuk ki.

    6. Ha szolgáltatós a készülék, amíg nem elérhető a hivatalos PC Companion, illetve SEUS frissítés, szerezzük be a készülékünknek megfelelő .ftf formátumú ICS romot innen, majd indítsuk el a Flashtoolt, tallózzuk be, és ezzel egyidejűleg vegyük ki a pipát a wipe data menüpontról! Ez után a készüléktípusnak megfelelő módon csatlakoztassuk készülékünket a számítógéphez, és várjuk meg a flashelés végét. Fontos: Ha a PC Companion már jelzi az ICS-t elérhető frissítésként, ez esetben a gyári segédprogramok valamelyikével is elvégezhető ez a lépés, de ügyeljünk rá, hogy a felhasználói adatok NE törlődjenek!

    7. A flashelés befejeztével kapcsoljuk be a készüléket, ha minden rendben, a SONY logó fogad induláskor, majd egy villanással még a boot befejezése előtt újraindul ismét. Ha minden rendben zajlott, a második boot alkalmával végig is ér a rendszer betöltése, várjuk meg, amíg a készüléken lévő alkalmazásokat is magához állítja az ICS.

    8. Ellenőrizzük a beállításokban, hogy az USB hibakeresés inaktiválódott-e, ha igen, kapcsoljuk be ismét, majd csatlakoztassuk a készüléket.

    9. Indítsuk el a letöltött csomagban ezúttal a 02-push-root-files.cmd fájlt, majd az előző esettel megegyezően kövessük az utasításokat.

    10. Ha minden rendben zajlott, az ablak bezáródásával egyidejűleg automatikusan újraindul a készülékünk, és a boot után az összes alkalmazásunk mellett ott figyel a superuser is a menüben.

    +11. Miután felállt a rendszer, Root Explorerben lépjünk be a data mappába, és ellenőrizzük, hogy van-e local.prop fájl. Ha igen, feltétlenül töröljük!

    Esetleges probléma: ha a flashelés után második bootolásra nem áll fel a készülék és bootloop lép fel (tehát folyamatosan csak újraindul), azonnal ismételjük meg a 9. pontot! A parancs lefutása után várjunk további 2-3 újraindulásig, ha pedig ezek után sem hajlandó felállni a készülék, a megfelelő build alapján sajnos újra egy rootolható romot kell felflashelni, rootolni, majd újrakezdeni a leírást.

    A végén pedig nincs más, mint a CWM (ClockWorkModRecovery) telepítése.

    Idő közben többen tapasztaltak anomáliákat azzal kapcsolatban, hogy a belakott rendszerre került rá az ICS. Ezt előre elkerülendő tanácsos egy új, 2.3-as, rootolható rendszert feltenni üresen, rootolni, majd a leírás szerint frissíteni ICS-re. Ha biztosra akarunk menni, az SD kártyáról is mentsük le a nekünk fontos fájlokat (kép, zene, videó, apk-k), format, majd az üres kártyát az adataink visszamásolása után tegyük vissza a készülékbe, így az előzetesen belakott rendszer háttéradatai sem keverednek az ICS-vel, azokat majd a rendszer újraírja magának.

    Módosított SystemUI,-t portolt programokat más készülékekről, témákat, tweak-eket itt találsz. A hozzászólásokat mindig olvasd el, hasznosak lehetnek a korábbi felhasználói visszajelzések. A rendszerről minden módosítás előtt készíts biztonsági mentést!

    Pár ROM, amit zárt bootloaderre is feltehetsz:

    Fontos! Telepítés előtt CWM-ben: Wipe data, wipe cache, wipe dalvik cache, format system szükséges, ha valamelyiket is kihagyod, akkor bootloop-ba kerül a készülék és rosszabb esetben a CWM sem fog bejönni, ergó kezdhetsz mindent elölről.

    - CyanogenTimeScape
    - MiniCMSandwich Lite AOSP
    - ReVolutioN[ICS]
    - ExMIUI

    Telepítés menete:
    1. A letöltött .zip fájlt másold fel a telefonod SD kártyájára.
    2. Menj be a CWM-be ( Sony logó előtt a lefele hangerő gomb nyomogatása).
    3. Wipe data, wipe cache, wipe dalvik cache (advanced), format system, format data (mounts&storage)
    4. "apply update from sd card" majd "install zip from sd card", ahol kikeresed a felmásolt .zip-et, majd elindítod a telepítést.
    5. Követed az utasításokat!
    6. Kész a telepítés!

    A dedikált Walkman gomb csak a gyári (ill. az Xperia S lejátszójával egy mod után) működik.

    Ahhoz, hogy az Xperia S lejátszójával működjön a gomb, meg kell csinálnuk az alábbi módosítást:

    Rakjuk fel CWM alól a Walkman Button FIX-et.

    Kernel csere nyitott bootloaderen:

    1. Csatlakoztatjuk a telefont FASTBOOT-ban (hangerő fel és rádugjuk a kábelt)
    2. Flashtool exe indítása
    3. Bal felső sarokban villám ikon
    4. FASTBOOT kiválasztása
    5. Megjelenő ablakban jobb oldalt középen KERNEL kiválasztása
    kiválasztjuk a megfelelő boot.img fájlunkat és rákattintunk
    6. A progi a háttérben kiírja, hogy sikerült.
    7. Nyomjuk meg a reboot-ot
    8. Élvezhetjük is az új kernelt, melyben sok minden bele lett építve, mint pl root, és recovery is, ha olyat teszünk fel.

    [ Módosította: koxx ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    Micsoda érzelmi reakciók :Y

    A Walkman szerintem is csak egy brand lett ennél a készüléknél, nem több. Ettől függetlenül - főleg feltöltőkártyásan, ahogy a skate-et, One Touch-ot, Blade-et, stb is elbírálták - kifejeztten jó ár érte.

    Feltételezem, hogy Bocha a készülék hibája okán ugyancsak erősen érzelmi befolyásoltság alatt állt, mikor a kritikát megírta, ami mellesleg jogos is, amikor egy telefonnal pont telefonálni nem lehet rendesen. Ezért is voltam / vagyok kíváncsi mások véleményére is - eddig úgy tűnik, ez csak egy egyedi hiba volt és én is várom a másik készülékkel való tesztet e téren. Addig javaslom, ne lovagoljunk ezen, várjuk meg annak eredményét.

    MOD
    hackeeeee
    Igen, tényleg gáz, hogy egy Walkman-nek nevezett készülék semmivel sem ad többet egy ugyanolyan készüléknél (pl Mini), ez így igaz. De kérlek, ne írdd már le többet, mert csak a feszültséget szítod vele. :U

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz hackeeeee #64 üzenetére

    "(#63) fateless: Fájdalmas az igazság.. Csak nem képesek megérteni, hogy mi a problémám magával a készülékkel.. Dehát nem baj, ez is olyan lesz mint a Blade."

    Képesek megérteni, csak nem akarják. :( Szerintem is gáz a Walkman "walkmantelensége", de eleve úgy állok hozzá a készülékhez, hogy ez egy picit nagyobb Xperia Mini (számomra) vonzóbb külsővel és (mivel az egyik előfizum Telenoros - noha nem kellene ez a készülék) igen jó áron. Szerintem a Walkman telefonok ideje már lejárt. Biztosan vannak még audiofilek, akiknek ez fontos lenne, de sajna a Play sem lett akkora átütő siker, mint amire számítottam.
    Ha mondjuk fognánk az Xperia Mini-t, raknánk hozzá egy komoly fülest, egy min 8GB-s kártyát, egy jó hangcsipet, máris 70k lenne az ára, amit valószínűleg nagyon kevesen fizetnének meg.

    sheep
    Nekem is mw600-am van, volt Nexus S-em, de nem éreztem különbséget sem az X10, sem a Nexus S, sem a Defy, sem a Neo között - persze én nem vagyok vájtfülű, de azért az IONA albumain, illetve a pár tucat komolyzenei albumomnál kihallatszódna a különbség. Pedig jó minőségben hallgatom - gondolom.
    Szóval csak érdeklődöm, hogy a Nexus S annyival rosszabb, vagy annyival jobb volt a többinél?

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    A várva várt hír:
    A Sony Ericsson elnézést kér a megtévesztő névért:
    link

    Ha valakinek nem nyílik meg, akkor fent van a youtube-on is.

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz sheep #297 üzenetére

    Túl sokat nem lehet dolgozni Dologra!

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz hackeeeee #328 üzenetére

    Nyakatekert ember lehetsz :D

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    Nem az itteni okfejtésekbe akarok beleszólni, hanem mindig elgondolkodom azon, hogy miért olyan fontos ez a betekintési szög a telefonoknál. Biztos van létjogosultsága (ha másnak is meg akarok mutatni valamit), de nekem ez mindig túlértékelt tényezőnek tűnik. Egy olyan dolognak, amit könnyű észrevenni, feltűnő, ha nem jó a betekintési szög, de alapvetően kevéssé befolyásolja a hétköznapi használatot. Én legalábbis mindig szemből nézem a kijelzőt és nem nagyon érdekel, hogy oldalról milyen a láthatóság. Persze mindezt úgy mondom, hogy alapvetően felsőbb kategóriás telefonjaim vannak, ahol ez nem probléma - lehet, hogy ha e téren gyengébb készüléket vennék, akkor engem is zavarna.
    Viszont volt, hogy a HP 2530-asomra vettem egy monitorszűrőt, mert tudtam, hogy jó pár konferenciára megyek és nem volt kedvem ahhoz, hogy mindenki láthassa, mit csinálok. Anno eladtam a géppel együtt, de most pl megint szükségem lenne rá. Szóval előny is lehet mindez.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák