Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TGWH

    őstag

    válasz manchester85 #19 üzenetére

    Az a baj, hogy ide most írtatok 20-an max. Lehet, még pár száz ember elolvasta. Ebből sem mindenki tudja, hogy ezek az árak igaz nem reálisak, de mégis ennyibe kerülnek, pedig már évek óta ,,akciózik'' a t...
    A többi, nem is tudom hány millió mobilszám (2 jut egy emberre átlagban, vagy hogy volt, de ha 0,75/fő, akkor is) tulajdonosa meg örül, mert ilyen ,,olcsón'' kap telefont...
    Nincs még egy termék, ami így tartaná az árát, a folyamatos fejlődés ellenére is... mert az emberek megveszik.
    Ameddig lesz pénz előfizetésekre, meg új, százezer forintos készülékekre, addig lesznek ilyen akciók is. Pénz márpedig van, hisz hányan panaszkodnak, hogy lassan már kajára sem jut, hisz a számlákat kell befizetni: víz, gáz, áram, telefon, tv, mobil, internet...

    Én veszek egy sony ericsson walkmant aztán jónapot, más értelmes úgysincs nagyon náluk. Esetleg az új htc 1 v, de gondolom az jó magason fog kezdeni, kb. galaxy ace és motorola defy szintje fölött...

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz AmigaFan #31 üzenetére

    Angliában a telefonkártya is röhej összeg, és egyszer vagy kétszer haza is tudsz telefonálni vele, fülkéből...

    De ismétlem, amíg megveszik, ennyi lesz az ára!

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz manchester85 #33 üzenetére

    Ez Magyarország, üdvözöllek! Itt a szolgáltató meg az állam a szent, akik ellen nem lehet véteni, és ők a bölcsek, az egyszerű paraszt meg inkább fizet, mint hogy utána nézzen, egyáltalán jogosan követelnek-e tőle újabb sarcot...

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz manchester85 #36 üzenetére

    +(#35) mukibuci

    Úgy általánosságban értettem, a felfogásra. Pl. áram, gáz szolgáltatók.
    De a magyar alá fogja írni, elég csak arra gondolni, hogy sokan úgy fogják fel, hogy ha már a t-nél vannak, nem váltanak, meg sem fordul, hogy új szerződést kössenek, inkább fizetnek többet akár tv-re, netre is... a mentalitással van a gond.
    Másik példát említve, valaki autóval jár, megszokásból, pedig mehetne gyalog, vagy biciklivel is -> inkább fizet, mint hogy változtatni kelljen, kicsit előbb kelljen kelni, macerásabb legyen.

    Akkor megnézem, hogy esetleg Kínából, ahol a vámmentesség határa alatti összeget írnak rá, mennyi lenne megrendelni, és jéééé, olcsóbb :D igaz, valahogy még magyar nyelvet kellene rá varázsolni... ez még egy tv-nél megoldható... viszont ha már tv, ugyan az a modell ugyan annyiba került, mint külföldön, csak ott adtak hozzá még egy vinyót is...

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz manchester85 #38 üzenetére

    Nem én döntöm el, én csak ezt látom. Szerinted ha mindenki úgy gondolkodna ahogy te, lenne még korrupció, vagy ilyen árak? Szép meg jó lenne, és jó dolog, hogy úgy gondolod a többi ember okos meg rendes, de nem azok, és a te részedről is hiba, hogy túl optimista vagy.

    szerk.: úgy jön ide, hogy ha nem lennének ilyenek, lenen árverseny...

    [ Szerkesztve ]

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • TGWH

    őstag

    válasz manchester85 #40 üzenetére

    Hát ha átlátná a többség a helyzetet, nem kezelnék hülyeként őket.

    Vegye, ha már van rá pénze, nem azt mondom, ami drágább, az nem feltétlenül kerül többe, mint külföldön, sőt.

    Iphonet én nem vennék, ez egyéni szoc problem úgy ahogy mondod.

    Aki megveszi picit olcsóbbért, és megteheti, valamint kell is neki, vegye. Japánban pl. akár kéthavonta váltanak telefont, mert kiegészítő elem. Itt is vannak, akik évente vesznek újat. Én is befürödtem, mert vettem egyet, amit úgy gondoltam sokáig fogok használni, aztán jött az android, meg most a hírek, hogy gysevnél lesz wifi a vonaton :D Úgy gondolom, ha kitermelem az árát, megvehetem, ezt is mindenki egyénileg látja. Így lett akár Tisza cipőm is + az ugye olyan, mint másnak az iphone.

    Ezzel mind nincs baj, ha csak túl sokat költekezünk, és úgy gondoljuk, elég rá a pénzünk. Valójában a fizetésed kevés hozzá, de könnyű mondani, keress új állást, vagy dolgozz hogy előléptessenek, és akkor megengedhetsz magadnak egy mobilnetes előfizetést is, de a dolgok nem így működnek többségében.

    Ebben az országban viszont úgy látom nem úgy alakultak a dolgok, hogy egészséges piacgazdaságról beszélhetnénk, sőt már maga a piacgazdaság is megdőlni látszik.

    Nincs azzal baj, ha vásárolsz, csak ne ess túlzásba. És a többség túlzásba esik, ez a baj.

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

Új hozzászólás Aktív témák