Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AGE-T

    senior tag

    Bírom ezeket a híreket, "háromszorosára nőtt a panaszok száma". Előtte volt 1-2, most meg van vagy 9-10 is egy évben...
    Magyarországon ez úgy fog lejönni, hogy százszorosára nőtt a drónnal elkövetett bűnesetek száma, mindenki vigye be a gyerekeket, mert könnyen drón áldozatává válhatnak. Minden ablakot sötétítsenek le, mert mindenkit kukkolnak a drónok, világvége,armageddon, atomot cipelő drónok mindenhol... ÖSTENEM...

    Egy távirányítós autóval is lehet bombát szállítani, lehet rá kamerát szerelni, meg akár valódi fegyvert is mókolhatunk rá. Azért mert lehet, nem fog mindenki ezzel foglalkozni, sőt...

    [ Szerkesztve ]

    For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

  • AGE-T

    senior tag

    válasz #82729984 #20 üzenetére

    Egy hajtóművet kiütni igen komoly feladat lenne. Hiszen azok idáig is "madárproof"-ok voltak. Amúgy több gyártó már konkrétan szoftverből tiltja, hogy repülőtér környékén egyáltalán fel tudj szállni a drónnal. Az is igen komoly mókolási teljesítmény, ha 500 méter fölé képes vagy felvinni a drónt, mivel ez is tiltva van. De értem én, hogy egy gazdasági öntöző géppel is szembe jöhet valami masina, ami 50 méteren húz el a fejünk fölött. Erre lehetne megoldás, hogy szoftveresen a drón irányítója is látja a légi forgalmat.

    USA területén van frankó szabályozás. Ahogy nézegettem a statisztikákat kb. nullához közeli számról beszélünk, ha a drónnal okozott balesetek számáról beszélünk. Pedig ott azért van pár drón.
    A megjelenő cikkek nagy része csak szenzációhajhász bs, xar. Közel került xy drón az utasszállítóhoz, aztán ha kicsit utánajársz kiderül, hogy a fele nem igaz az egésznek, de kell a HÍR a népnek. Ezért veszik az emberek a Blikket, meg a többi szemetet.

    Legyen regisztrálva minden gép, és ha valaki bajt okoz legyen elővehető. Ettől több, se kevesebb nem kell. Idáig is lehetett paparazzit játszani, meg macskakővel bezúzni kirakatot. Felelősség adott...

    For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

  • AGE-T

    senior tag

    válasz #82729984 #30 üzenetére

    Nagyon sok a ha, meg a lehetne... Ezért hoztam fel példának az USA szabályozását, statját. Ott egy ideje elég sok drón van forgalomban. Regisztrálják őket és kész.
    Szóljatok, ha majd potyognak a drónok a levegőből... Senkinek nem áll érdekében olyan drón gyártása, forgalmazása, használata, ami leesik, balesetet okoz. A komolyabb gyártók gépeit ütik vágják, levágják a rotorját, dobálják téglával, mégsem esik le. A szándék az, hogy ez a jövőben csak fejlődjön, és lehetőleg hülyebiztos legyen.

    Értem én, ha kiveszünk egy tényezőt, akkor a stat javul. De ha így gondolkodunk, akkor le kellene szerelni az összes kereket, mindenhonnan, mert rád fog gurulni egy autó, busz, kamion, atom tengeralattjáró... ;)

    (#31) Reggie0

    Ezt csak szándékosan tudod megtenni. És a gyártók nem engednek felszállni a közelben sem! Legalábbis egy DJI drón nem tud felszállni.

    [ Szerkesztve ]

    For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

  • AGE-T

    senior tag

    válasz #82729984 #45 üzenetére

    Magam részéről elolvastam szinte minden ide vonatkozó szabályozást, ami jelenleg Magyarországon hatályban van. Plusz a bevezetni kívánt törvénytervezetet is megnéztem. De az USA szabályozásába is belenéztem, mivel a témában ők járnak elől.

    Nálam az verte ki a biztosítékot itthon, hogy Te mint magánember képtelen vagy legálisan repkedni. Konkrétan, ha te meg is kötöd a felelősségbiztosítást a drónodra, amiba van mintha egy autóra kötnéd és balesetet okozol, a biztosítás nem fedezi a károkat! Miért? Mert az apró betűs részben le van írva, hogy ha bármilyen módon nem felelsz meg a jelenlegi szabályozásnak, a biztosító semmisnek tekint a szerződésetek (ÁSZF apró betűs része). Márpedig jelenleg magánszemélyként te nem repkedhetsz legálisan Magyarországon. Tartoznod kell valamelyik drónos szövetkezethez, vagy vállalkozóként csinálhatod a papírmunkát.
    A jelenlegi törvénytervezet ezen nem sokat segít. Csak körvonalazódni látszik az, hogy milyen jó lehúzás lesz ebből is.
    Én továbbra is annak vagyok a híve, bár nem hiszem, hogy ez majd bárkit érdekel és tuti nem is fogunk nyugati ember fejével gondolkozni ebben a témakörben, hogy regisztráljuk a gépeket, és mindenki éljen felelősségtudatosan.

    Szélsőséges példák mindenhol vannak, attól függetlenül mennyire van szabályozva. A szabályozások legtöbbször csak az átlag többséget sújtják, nem azokat, akik ellen valóban megszületnek a szabályok. Lásd gyorshajtás, parkolás, KRESZ-ből adódó kétes helyzetek.

    For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

  • AGE-T

    senior tag

    válasz #82729984 #66 üzenetére

    Persze legyen szabályozás, mert legyen előszedhető az ember, ha baj van. De ne legyen már bonyolultabb egy drón használatba vétele, mint egy kis robogóé! Mert jelenleg egy kisrepülővel járó papírmunka van a legális drónozás mögött...

    Csoportok, szervezetek kötelezővé tétele, meg zsigerből assza csőrömet. Nem akarom én senki zsebét tömni, meg kötelező "csoportterápiákon" részt venni. Legyen akkor drón jogsi, kötelező vizsgával.

    For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

Új hozzászólás Aktív témák