Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsolt501

    nagyúr

    A betegséget ismerem, nekem csípőprotézis lett a vége, mert a gyulladásnak elhalás (nekrózis) lett a vége, és a kádból való kilépés alkalmával hallhatóan és érezhetően beroppant a femurfej.
    Engem 2009 szeptemberében operáltak, már két mankóval közlekedtem mert annyira fájt, az operáció után fél évvel már nem használtam mankót, rá további fél évvel már túrákra jártam és hegyet másztam.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz sith7 #3 üzenetére

    Nem felidegesíteni akartalak.
    Az operációkor 36 éves voltam, de előtte kb 2 évvel előtte történt a beroppanás.
    Lázam nem volt emlékeim szerint, előjele sem volt de mint utólag kiderült lehetett volna rá számítani, mert nálam egy autoimmun betegség kezelése okozta amit szóban a kezelő doki utólag elismert.
    Volt röntgen, ráadásul nekem akkor derült ki hogy nagy a baj, mikor MRI vizsgálatra küldtek, mert a röntgenen nem látszott a sérülés, hiába is mondta a röntgen orvos hogy bizonyos porc és csont sérülések röntgenen nem látszanak az első kezelő doki váltig állította, hogy nekem semmi bajom, csak beképzelem magamnak, hogy hallottam a beroppanást, a hülye még gyógytornára is elküldött, utólag kiderült nagy hiba volt...
    Mikor már alig tudtam menni, és a fájdalom miatt már fentanyl tapaszt kaptam akkor sikerült kikönyörögnöm egy ortopédiai beutalót, ahol a történetemből a proffnak azonnal beugrott hogy itt nagy a baj, már aznap meg lett az MRI vizsgálat és mellé egy csontsűrűség vizsgálat is ahol egyértelműen látszott hogy nagy a baj, és azonnal lett műtéti időpontom.
    1 héttel a műtét előtt még nem volt biztos hogy műthető vagyok, mert a sok gyógyszeres kezelés miatt a véralvadásom nem volt jó, de szerencsére ezt meg tudták oldani és mikor telón felhívtak hogy mehet a műtét akkor örömömben felüvöltöttem, mert tudtam hogy vége lesz a fájdalomnak és a szenvedésnek.
    De ez már a múlt, most lassan itt az idő a protézis cserére, mert lejárt a kihordási ideje.
    Amikor a protézisről döntöttek akkor egy akkor még kísérleti protézist kaptam állítólag akkor én voltam a 2. ember aki ezt a protézist kapta, azóta ez már egy rendszeresített protézis lett mert semmi gond nem volt, sőt a prof szerint a történetemet oktatni kellene mert olyan látványos volt a gyógyulásom, és az hogy milyen minőségű lett az állapotom a 6 hónapos utókezelés után.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz sith7 #5 üzenetére

    Fulladtam, kifáradtam és minden nap estére belázasodtam.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

  • zsolt501

    nagyúr

    válasz sith7 #7 üzenetére

    Nálam nem az autoimmun betegség okozta, hanem annak kezelése, de ez eléggé összetett dolog volt, sok mindentől lehet ilyen probléma, nálam sajnos a fő betegség kezelése váltotta ki az ízületi problémát.
    Ha tudtok próbáljatok intézni egy csípő MRI vizsgálatot, hogy ki lehessen zárni a nagyobb bajt, mert az ízületi gyulladásos megbetegedések károsítják a porcot és a csontot.

    ''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Új hozzászólás Aktív témák