Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    válasz asadasad22 #24 üzenetére

    "ahogy említetted is 140k+20k-ért meg is van függetlenül, bár az a függetlenítés kétlem, hogy hivatalos dolog lenne, így gondolom a garancia, a további fw drissítések, és bármilyen hivatalos support bukta"

    A 20 ezres függetlenítés hivatalos, a T-Mobile csinálja, így gari minden marad.

    De ha az 5800-ast ki akarod használni és előfizetsz mobilnetre, telefonként is rendesen használod, akkor lazán túlléped az Ikon400 10 ezres árát is, szóval megveheted 80-ért függetlenül a készüléket és ennek örülhetsz is, de a szolgáltatódnak ugyanúgy tejelsz, csak a készülékért fizettél 50 rugóval többet.
    Szóval lehet, hogy ez neked megéri, de sokaknak nem.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz asadasad22 #28 üzenetére

    "részemről a mobilnetre minimális szükségem lenne"

    Ebben az esetben másik csomagra fogsz előfizetni, nem az Ikon-ra, a készülék ekkor drágább lesz, de még mindig olcsóbb, mint az 5800 függetlenül.
    Persze itt már közrejátszik pár másik dolog (meglévő előfizetés, esetleges szolgáltatóváltás stb.).
    Ha ezek alapján nem éri meg neked, akkor egyszerűen neked ez rossz választás.

    --

    Azt senki nem mondja, hogy egy készülék kizárólagosan 1 szolgáltatónál történő forgalmazása jó dolog lenne, de aki mobilnetet használ és aránylag sokat beszél mobilon, annak jelenleg az Ikon csomagok még akár szolgáltató váltással együtt is jó megoldást nyújtanak (ezért is találták ki őket).
    Főleg egy olyan készülék esetén aminek használata elsősorban a mobilnetre épül.

    Akinek meg ez nem felel meg, másik készüléket választ.
    Egyébként nem az iPhone az egyetlen ami ilyen konstrukcióban kerül csak forgalomba.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz asadasad22 #34 üzenetére

    "Pont most írták az 5800 rablánc nélküli árát: 140k. és akkor még függetlenítheted 20k-ért. ez most akkor hol olcsóbb nekem, mint a fix 80k?"

    Az iPhone ára 140k Domino csomagban, de ha maradsz előfizetésnél, akkor ha nem az Ikon csomagokból választasz, akkor a választott csomagnak megfelelően kb. 40-60k lesz a készülék ára.
    Erre írtam, hogy még mindig olcsóbb, mint az 5800 független ára (amit ha nem GSM Shop-ban veszel akkor 97k).

    "ha sokat beszélnék valakivel/kikkel, egy szolgáltatással havi 300 forintért 3 forintért hívhatnám.. "

    Akiknek aránylag magas a számlájuk, azok nem 1-2 emberrel beszélnek sokat, hanem sokkal, ilyenkor meg nem tudod értelmesen felhasználni ezt a lehetőséget.

    "szóval számomra az előfizetés szóba sem jön."

    Én csináltam táblázatot, hogy mivel jönnék ki legjobban, ha átlépnék a mostani Vodás előfizumból a T bármelyik csomagjára. Szerepeltek a kártyás csomagok is, de az Ikon400 jött ki a legjobb lehetőségként a jelenlegi számláim alapján. A kártyás csomagokkal ha csak a beszélgetést veszem figyelembe, akkor is sokkal drágábbra jönne ki a havi költségem, de ha mobilnetet is beleszámítom, akkor még jobban ráfizetés lenne.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz (An)Dante #37 üzenetére

    "A Nokia 5800 függetlenül hivatalos 2 év garanciával 80e forint."

    A Nokiától veszed és nem a sarki GSM dealer-nél, akkor 97e Ft.

    "Az Apple iPhone ennek kétszerese."

    Nem egy kategória a két készülék, az egyik egy középkategóriás zenetelefon a másik prémium termék.

    "A CWM nem az iTunes másolata."

    Dehogynem, mivel az iTunes volt az első zenei áruház, mindegyik gyártó őket másolja több, de főleg kevesebb sikerrel.

    "a CWM egy olyan szolgáltatás ahol a telefon ára tartalmazza az egy éves korlátlan zeneletöltés árát"

    Ha jól tudom ez csak a független készülékekre igaz, a szolgáltatótól vásárolt készülékhez maga szolgáltató adhat zenei tartalmat, ha van ilyen szolgáltatása, vagy egyáltalán nem jár.

    "de a 192 kbites WMA zenék"

    WMA formátumú zenét kenjék a hajukra...

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    "Az egy éven át korlátlan zeneletöltéssel kecsegtető Comes With Music szolgáltatás egyelőre nagyon kevés helyen vehető igénybe, és ott is csak bizonyos CWM kiadású Nokia XpressMusic és Nseries modellek segítségével, melyekhez általában csak kártyafüggetlenül, azaz drágán lehet csak hozzájutni."

    "A Nokia Comes With Music idén Európa jelentős részén elérhetővé válhat, de a hazai bevezetés pontos részleteiről egyelőre nincs információ."

    [link]

    ---

    Magyarul: csak olyan készülékhez jár ez a szolgáltatás, aminek ára tartalmazza ezt.
    Az itthon forgalmazott készülékek egyike sem CWM kiadású és nem is vehető itthonról igénybe ez a szolgáltatás.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz David75 #41 üzenetére

    Az iPhone-t inkább mint internet terminal szokták emlegetni.

    ---

    Az 5800-at én a Nokia érintőképernyős platformjának beta tesztkészülékének tartom.
    Ezen mérik le a vásárlók igényeit és a jövőbeli készülékeket ezen visszajelzések alapján módosítják.
    Sajna a Nokia üzletpolitikájába nem fér bele, hogy ezeket a szoftveres módosításokat később ez a készülék is megkaphassa. Akinek kell, az majd megveszi az újabb készüléket és büszke lehet arra, hogy 97e Ft-ért bétatesztelhetett a Nokiának :D

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz asadasad22 #46 üzenetére

    "az 5800 97k? nagyjából egy 20-assal olcsóbb. ha pedig a legdrágább helyet állt szándékodban mondani, akkor megsúgom, hogy 110-ért is lehet kapni valamilyen boltban, akkor mondhattad volna azt is."

    Én spec beballagtam a legközelebbi Nokia boltba és ott néztem meg az árát.
    Az XY GSM bolt áraira nem vagyok kíváncsi, mert az ottani "hivatalos 2 év garancia" nagyjából a WC papír kategóriába esik.

    "pontosan kétszer olcsóbban, mint egy független iphone."

    Egy Alcatel-t meg 70 Ft-ért is megkapsz, no és akkor mi van? :D

    Értsd már meg a Nokiabuzi agyaddal, hogy nem egy súlycsoport a két készülék.
    Egy E90-et, vagy egy Arte-t sem kapsz meg a 8500 árába, egyszerűen azért, mert nem középkategóriás biliműanyag jószágok. Ha sért ez a tény, akkor tégy panaszt a Nokiánál, ők pozicionálták ide az 5800-at.

    ---------

    (An)Dante:
    "Nem béta termék, szépen fejlődik"
    :D
    A kettő kicsit üti egymást, ha nem beta lenne, akkor nem kéne fejlődnie.

    "az Apple is össze tudott hozni egy MMS szerkesztőt"

    Óriási különbség az, hogy egy hiányzó funkciót beillesztenek a rendszerbe, vagy egy meglévő, de hibásan, vagy nehézkesen működő funkciót javítgatnak.
    A legnagyobb különbség meg az, amit már írtam, hogy hiányzó funkciót az 5800-ba sosem fogsz megkapni utólag, mert a Nokia üzletpolitikája nem ilyen, majd megveheted a következő készülékkel.

    "a CWM esetén a készülék ára tartalmazza az egy éves korlátlan letöltést."

    Kicsit téves, csak a CWM Edition készülékek ára tartalmazza, ami jóval magasabb, mint a sima készülékeké. Amiket itthon megveszel, azokkal nem léphetsz be a CWM-be.

    "A 192 kbites WMA az emberek jelentős részének elegendő"

    A WMA a lehető legrosszabb formátumok egyike, aki kitalálta, hogy egy zenebolt ilyen alapokkal fusson, azt szívesen seggbe billenteném.

    "18.000 forintot.. Ezért az árért annyi zenét töltesz le amennyit akarsz. Legálisan. és meg is tarthatod őket."

    Amíg előfizetsz, utána nem.

    ----

    "És én nem nevezném "sarki GSM-boltnak" például az XXL GSM nevű boltot."

    Pedig az.
    Hivatalos forrásnak csak a márkakereskedést, vagy a gyártó által megbízott kereskedéseket nevezem, a többi csak dealer innen-onnan összeszedett áruval.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz asadasad22 #52 üzenetére

    "hülyeséget legalább ne beszélj. ha egyszer hivatalos nokia garanciát adnak rá, "

    Az e61i-mhez is hivatalos hologram matricás garanciapapírt kaptam az egyik ilyen GSM boltban, meg is lepődtem, mikor a lekopott billentyűzet miatt bevittem a szervizbe és ott közölték, hogy a garancia nem érvényes, mert a papír hamisítvány.

    Szóval nem hülyeség, személyes tapasztalat.

    "és azt is elismertem, hogy a legtöbb embernek összességében jobban bejöhet egy iphone. szerintem viszont kétszer annyit biztosan nem ér, és ezt szerintem elég sokan ugyanígy gondolják."

    Mivel nincs olyan, hogy független iPhone, csupán olyan, hogy szolgáltató által függetlenített, ezért olyan magas az ár. Sajna ez van.
    Viszont maradva a Nokiánál, kíváncsi leszek majd a véleményedre az N97 árával kapcsolatban, ami gyakorlatilag egy 5800-as billentyűzettel, jobb minőségű burkolatban és az előd szoftveres betegségeinek javításaival, mégis, az ára több mint a duplája lesz annak :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz (An)Dante #54 üzenetére

    "Teljesen mindegy, hogy szerinted egy termék garanciája hamis-e, ha a Nokia elfogadja."

    Itt éppen arról volt szó, hogy nem fogadta el.

    "Ráadásul a nagyobb elektronikai üzletek is durván be szokták akciózni a jól fogyó termékeket."

    Pontosabban, a kevésbé fogyó termékeket szokták beakciózni, ami jól fogy azt nem (senki sem ellensége magának, az elektronikai üzletek sem a Máltai Szeretetszolgálat körébe tartoznak :D)

    " a billentyűzet kopása, sajnos ugyan úgy nem garanciális dolog, mint az iPhone hátlapjának karcolódása."

    Ugyanúgy garanciális probléma, mint az említett iPhone-ok burkolatának repedése.
    Garanciában cserélték is volna a billentyűzetet, ha a garanciapapír valódi lett volna.
    (Az más kérdés, hogy a boltba visszamenve, egy kicsit erélyesebb fellépés után kicserélték a készüléket egy újra :D)

    "Nem tudom, hogy sikerül-e felfogni, de a CWM-nél NINCS ELŐFIZETÉS! A 18.000 forinttal magasabb vételárat"

    Ellentmondasz magadnak.
    Egyrészről van előfizetés, amit a CWM Edition készülékek árába építenek be, ez 1 évre szól, utána meg kell újítanod, tehát ez előfizetés, még ha neked ez nem is tetszik.

    "A 18.000 forinttal magasabb vételárat, mely egy éves korlátlan zenei letöltést tartalmaz meg inkább ne hívd jóval magasabb árnak"

    Mivel szerencsére lehet nélküle is megvásárolni a készüléket, így nem hívom annak :D

    Kár, hogy a védett WMA fájlokat csak a készüléken és egy Windows-os PC-n tudod lejátszani (és ha jól tudom az utóbbin kizárólag Windows Media Player-en, más tudtommal nem kezeli a védelmet), így pl. számomra értéktelen szolgáltatás (már csak az iTunes Store-hoz képest kicsi kínálat miatt is).

    "A letöltött zenéket pedig az egy év lejárta után is megtarthatod"

    Valóban, ebben igazad van, a lejárat utáni 2 évig hallgathatod őket.

    "Az Nseries és más fontos modellek ugyanúgy kapnak új funkciókat egyes frissítésekben."

    És az újabb rendszerverziókat is megkapják? Ja nem, akkor miről is beszélünk? Hogy van hibajavítás? Köszi...

    "A Nokia számára épp olyan fontos az 5800 is, úgyhogy várhatóan igen sokáig lesz rá támogatás.."

    Csak egyszer érném meg, hogy egy Nokia készüléknél ne legyen életbevágó a terméktámogatás, mert elsőre használható firmware-el kerüljenek ki a polcokra és ne alfa/beta állapotban, hogy a 3-4. frissítés után legyen olyan, amilyennek elsőre kellett volna.

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz #16820480 #56 üzenetére

    "a garancia pedig nem a bolttól függ."

    Hivatalos Nokia garanciát csak Nokia Partner Pont adhat, ebbe nem tartoznak bele a GSM boltocskák. Más helyről vásárolva már eleve kérdéses minden ami a garanciával függ össze.

    "amúgy azért arra is kíváncsi lennék, hogy az itunesból megvett zenéket hány gépen használhatod"

    Itt nem a darabszámon volt a hangsúly (egyébként az iTunes esetében bármikor válthatsz gépet /deauthorize-authorize/, míg a Nokia ezt csak negyedévente egyszer engedi).
    Az iTunes nem csak Windows-ra létezik és az ott vásárolt zenék zöme már drm mentes, így bármivel le tudod játszani.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Dare2Live #68 üzenetére

    "lehet Nokianal annyira rendesek, hogy gariba cserélik a bill kopást de Apple nem annyira rendes, hogy gariban cserélje a hátlap kopást."

    A hátlap kopás nem befolyásolja a használatot, az viszont igen, hogy ha nem látod mi van a billentyűre ráírva, mert lekopik a gagyi festés.

    "Konkrétan nálunk egy egész gyár összes vezetője használja az E71et az első megjelent fwel és mindegyik csak dicséri"

    Nagyon rossz típust választottál mintának, mert egyrészt használtam rövid ideig E71-et és sokszor fagyott ki úgy, hogy csak az akksi kivételével lehetett újraindítani (nem, nem külső alkalmazások miatt, mert kölcsönbe kaptam pár napra és brand állapotban használtam).
    Másrészt több tesztben is leírták (itt a Mobilarénán is), hogy labilis, fagyos a szoftvere és remélhetőleg ezt később javítják.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz (An)Dante #83 üzenetére

    "A WMA fájlok telefonokon kívül egy csomó MP3 lejátszón is lejátszhatóak, melyre ugyanúgy áthelyezhető a védett fájl, ha nem Nokián akarod őket használni."

    A drm védelem nem arra való, hogy csak egy PC-n és csak az előfizetéshez tartozó készüléken tudd lejátszani? Illetve, ha mégis át akarod tölteni máshova, vagy ki akarod írni CD-re, akkor meg kell vásárolnod azokat a dalokat, albumokat külön?

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák