Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gondoltam összegyűjteném a tapasztalataim a Shield TV Pro-val kapcsolatban így pár nap után.

    + Zavart a TV-men (LG OLED B9) a lassú menüben a navigáció, ez megoldotta, kellően gyors.
    + Nagyon jó a távirányító. A TV-m távirányítója sötétben nem világít, nem láttam mit kell nyomni, ez mozgásra érzékeli és felvillan, csúcsszuper.
    + Ugyan a TV-mnek is van DLNA funkciója, tehát az otthoni hálózathoz csatlakoztatott másik eszközömről (PC) tudok lejátszani tartalmakat, de nem volt elég sebességű a fájlátvitel, hogy 4K videókat is akadozás nélkül át lehessen vinni. Ugyanahhoz a hálózathoz csatlakoztatva a Shieldet, a legkisebb problémája sincs a legmagasabb bitrátájú 4K filmek Wifin keresztüli áthozásával.
    + Kodiban, a leírtak alapján MS Repo-n keresztül jól fel tudtam telepíteni a Telenor MyTV-t és az RTL Mostot, és kényelmesen működnek is.
    - Igaz, a MyTV-n a csatornák valahogy akadozósabbak, mint amilyennek lenniük kellene, valamiért alacsony a fps.
    + Bekapcsolásra azonnal reagál. Szerintem nincs is kikapcsolva teljesen, csak alvó üzemmódban van, mert valamiért "kikapcsolt" állapotban is megtalálja a bluetooth keresőm.
    + Az AI Upscaling jól működik. Valóban alacsony felbontású filmet szemmel láthatóan élesebbé tesz.
    - A Dualshock 4 PS4 kontrolleremet ugyan felismeri, de bluetoothon keresztül nagy az input lag, időnként jelvételi problémái vannak, ezért kábelesen javasolt használni, amit nem akarok.
    - A videojáték egyelőre nem megy jól rajta. Az Nvidia gamestream szolgáltatását próbáltam, ami azt jelenti, hogy a hálózaton belül van egy PC-m is, ami futtatja a játékot, és az átstreameli Shieldre. Sajnos túl nagy az input lag, ekkora késéssel játszhatatlan. Azt még nem próbáltam, hogy esetleg ethernet kábellel mennyivel lenne gyorsabb. A PC-m azzal kapcsolódik, de a Shield Wifin van. Ráadásul a képminőség is valamiért kicsit mosottnak tűnik.
    - Ugyanilyen tapasztalataim vannak a Steamlinkkel is. Egyelőre használhatatlan. Pedig valahogy szeretnék a PC-s játékaimmal játszani TV-n, és egyelőre a Shield nem oldja ezt meg. Nem akarok előfizetni a Geforce now szolgáltatásra, amikor helyben van egy jó PC-m is, a másik szobában.
    + Egy másik eszközön már próbáltam a Kodit korábban, és azon elég lomha volt. Ezen viszont kellően gyors. Egész jó programnak tűnik, bár mást még nem is próbáltam, pl MrMC-t, mert az fizetős. Jobb az vajon?
    + Bár még nem próbáltam, de tudom, hogy megoldja a feliratproblémáim is: az LG TV-m oprendszerében nem volt elegendő beállítási lehetőség a feliratok testreszabására. Ez azért probléma, mert gyakori panasz az OLED TV-kre az, hogy aki feliratokkal néz TV-t, abban a sávban hosszútávon beégnek a pixelek. Ez is egy fontos tényező, amiért kellett ez a cucc.

Új hozzászólás Aktív témák