Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LouiS22

    veterán

    válasz ΞΔGLΞ #339 üzenetére

    Igen, jól érted. (Denon). Értelemszerűen gombnyomással lehet váltani az elérhető hangsávok között.

    Az ATMOS nem egy dedikált, külön hangsáv, metaadatok vannak kódolva egy adott hangsávba (a Netlfix esetén a DD+-ba), ha az erősítő képes ezeket dekódolni, akkor megkapod az atmos hangzást.

    A Denonnál a DD/DD+ után van a TrueHD/Atmos, erre kell átváltanom (egyébként Kodiban is) és innentől van Atmos. Nyilvánvalóan az erősítő nem olyan okos, hogy tudja, hogy én épp melyik hangsávot szeretném hallgatni :)

    Még egy kérdés: 5.1.2 setupod van? (Ha jól látom, akkor a Yamaha Atmos esetén ennyit tud maximum, azaz két felfelé lövő hangfallal képezi le). Ezt azért kérdezem csak, mert van némi zavar az emberek fejében az atmos kapcsán, főleg az LG Atmos-képes tévéinél (több fórumban is láttam/olvastam). Ez pedig mindösszesen annyi, hogy erősítő hiányában is képes a tévé az Atmos hangsávot dekódolni és SZTEREÓBAN kitolni a tévé hangszóróin.

    [ Szerkesztve ]

    Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Új hozzászólás Aktív témák